Playoffy NBA: Luka Doncic i Mavericks pokonują Thunder w drugim meczu i remisują w serii

Luka Doncic i Dallas Mavericks wracają do gry.

Po ciężkiej porażce na początku serii Mavericks pokonali Oklahoma City Thunder 119:110 w czwartkowy wieczór w Paycom Center. Zwycięstwo wyrównuje serię na 1:1 i w sobotni wieczór odbędzie się trzeci mecz z Dallas. Była to także pierwsza porażka Oklahoma City w tegorocznych play-offach.

Dončić był prawie triple-double, a PJ Washington w fazie play-off eksplodował i ustanowił swój rekord w karierze z 29 punktami, w tym siedmioma za trzy punkty, co zapewniło Mavericks zwycięstwo. 119 punktów to najwięcej, na jakie Thunder pozwolili sobie po sezonie, po tym jak czołowi rozstawieni w Konferencji Zachodniej pokonali New Orleans Pelicans w pierwszej rundzie.

Dončić i Mavericks wyszli dobrze w pierwszej kwarcie i niemal natychmiast zanotowali triple-double. Dončić zdobył 16 punktów i trafił cztery z ośmiu rzutów za trzy punkty Mavericks w pierwszej kwarcie i natychmiast dał im prowadzenie. W pierwszej kwarcie zdobył 24 z 36 punktów Dallas.

Pod koniec pierwszej kwarty prowadzenie Mavericks spadło do czterech punktów po tym, jak rozgrywający Thunder, Chet Holmgren, wykonał absurdalne uderzenie buzzerem po podaniu przez całe boisko.

Podczas gdy Mavericks prawie odeszli przed przerwą z 15-punktową przewagą, Oklahoma City podjęło serię 15-4 i zmniejszyło wynik do jednego posiadania. Pomimo 68 punktów w pierwszej połowie, Thunder do szatni schodzili z zaledwie pięcioma punktami straty.

Aaron Wiggins dał drużynie Thunder ogromną iskrę na rozpoczęcie drugiej połowy. Po rozpoczęciu trzeciej kwarty w miejsce Josha Guede, Wiggins poprowadził Thunder serią 13-4 i zapewnił drużynie pierwsze prowadzenie w meczu po sprzęgle na linii.

Postęp był jednak na tyle duży, na ile Thunder się udało. Mavericks, z Donciciem na ławce rezerwowych, wykorzystali serię 18-4, w której znalazł się 10 punktów z rzędu Tima Hardawaya Jr., i ponownie objęli dwucyfrowe prowadzenie.

READ  Plotki handlowe Russell Wilson: Liderzy oferowali wiele wyborów w pierwszej rundzie dla przejęcia Seahawks QB, według raportu

Choć Thunder utrzymywali przewagę przez całą czwartą kwartę, Mavericks przez resztę meczu trzymali ich na dystans. Wydawało się, że Dončić ma odpowiedź na wszystko, a Thunder przeżywali trudny okres, gdy w dalszej części meczu wykonali tylko jedną z 11 prób do kosza z gry, co pozwoliło Mavericks uciec.

Shai Gilgeous-Alexander zdobył 33 punkty, zebrał 12 zbiórek i zaliczył osiem asyst dla Oklahoma City. Trafił z gry 13 z 24. Jalen Williams zdobył 20 punktów, a Holmgren zakończył mecz z 11 punktami i sześcioma zbiórkami. Thunder, którzy pokonali Pelicans w pierwszej rundzie, aż do czwartkowego wieczoru nie zdobyli więcej niż 95 punktów w meczu posezonowym.

Doncic prowadził Dallas z 29 punktami, 10 zbiórkami i siedmioma asystami. Washington miał 11 zbiórek i cztery asysty, zdobywając 29 punktów, trafiając 7 z 11 zza łuku. Hardaway dodał 17 punktów z ławki rezerwowych, trafiając 6 z 9 celnych strzałów z gry. Kyrie Irving zanotował 11 asyst i dziewięć punktów, ale trafił tylko 2 z 8 z gry.

Mavericks mają problemy zdrowotne. Doncic zmaga się z kontuzją nogi, a w czwartek przez krótki czas doznał kontuzji kostki, podczas gdy Daniel Gafford grał z powodu kontuzji nadgarstka. Jednak na początku serii odnieśli bardzo potrzebne zwycięstwo. Jeśli mieli dotrzeć do finału Konferencji Zachodniej po raz drugi w ciągu trzech lat, było to kluczowe przed powrotem do Dallas.