Play-offy NBA: Kyrie Irving przejmuje drużynę Mavericks, pokonując Clippers w drugiej rundzie pojedynku z Thunder

Pierwsza połowa należała do Luki Dončicia. W drugiej sekundzie prowadzenie przejął Kyrie Irving.

W piątek Dallas Mavericks odnieśli znaczące zwycięstwo nad Los Angeles Clippers 114:101 w 6. meczu, zapewniając sobie zwycięstwo 4:2 i kwalifikując się do drugiej rundy play-offów. Piąty rozstawiony Mavericks awansuje do drugiej rundy z najwyżej rozstawionym Oklahoma City Thunder. Sezon Clippers zakończył się rozczarowująco.

Po porażce u siebie w piątym meczu 123:93, Clippers w piątek zremisowali z dołkiem w pierwszej kwarcie 34:26. Przed przerwą udało im się wyrównać do stanu 52, ograniczając Irvinga do dwóch punktów w pierwszej połowie. Ten wyścig był ich ostatnim wyzwaniem w serii.

Mavericks rozpoczęli grę po przerwie, a w trzeciej kwarcie Irving prowadził 35-20, zdobywając 13 punktów w drugiej kwarcie. Clippers nie zaobserwowali żadnego postępu w czwartej kwarcie, gdyż rozgrywający nie dotrzymywali kroku dynamicznemu duetowi Dallas.

Po oddaniu 1 z 6 strzałów w pierwszej połowie, Irving trafił 5 z 6 strzałów w trzeciej kwarcie. Osobista seria Irvinga 5:0, podczas której doszło do dużej ruchu i zdobycia za trzy punkty drugiej szansy, w ostatniej minucie kwarty powiększyła prowadzenie Dallas do najwyższych wówczas 15 punktów.

Trzy punkty Irvinga i -1 w czwartej kwarcie zwiększyły prowadzenie Dallas do 106-82, rozwiewając wszelkie nadzieje na powrót Clippers.

Irving zakończył mecz z 30 punktami, które strzelił dwa razy w pierwszej połowie. Do swojego dorobku dołożył sześć zbiórek, cztery asysty, dwa przechwyty i dwa bloki. Trafił 11 z 19 z gry i 5 z 9 z 3.

Doncić zdobył 28 punktów, 13 asyst i 7 zbiórek. Podczas wieczoru, w którym miał problemy na boisku (9 z 26, 1 z 10 z 3), w drugiej połowie oddał główną bramkę Irvingowi.

W piątek w drugiej kwarcie Kyrie Irving i Maverick przerwali grę 6.  (Ron Jenkins/Getty Images)

W piątek w drugiej kwarcie Kyrie Irving i Maverick przerwali grę 6. (Ron Jenkins/Getty Images)

Znana postsezonowa historia Clippers

Ponieważ Kawhi Leonard odsunął się na bok, a Paul George i James Harden walczyli poza kortem, Los Angeles nie miało wystarczającej siły ognia, aby konkurować. Norman Powell prowadził Clippers pod względem punktacji, mając 20 punktów z ławki rezerwowych.

READ  „Odejdą”: Pewne siebie Wyoming denerwuje Texas Tech

George miał 18 punktów, 11 zbiórek i pięć asyst. Trafił 6 z 18 z gry i wykonał tylko 2 z 10 prób za trzy punkty. Harden zdobył 16 punktów, miał 13 asyst i zebrał siedem zbiórek. Trafił 5 z 16 z podłogi i spudłował wszystkie sześć prób za trzy punkty. Russell Westbrook zdobył sześć punktów w dziewięć minut wchodząc z ławki rezerwowych.

Leonard opuścił cztery z sześciu meczów serii z powodu bólu kolana. Do tej pory wystąpił w czterech z ostatnich 19 meczów play-off Clippers.

Mavericks wyprzedzili Clippers od podłogi (48,2% do 41,5%) i z dystansu za trzy punkty (33,3% do 25,8%) tego wieczoru, gdy Doncić miał problemy ze swoim strzałem.

Mavericks mają teraz trzy dni wolnego na przygotowanie się do wtorkowego pierwszego meczu z Thunder. Będą czekać na stan rezerwowego napastnika Maxiego Klebera, który doznał skręcenia prawego barku W drugim kwartale silny spadek I nie wrócił.

Clippers wkraczają w kolejny sezon pytań związanych z gwiazdorskim składem, który nie walczył o mistrzostwo i drugi sezon z rzędu wypadał z pierwszej rundy play-offów.