Oceny zawodników Tottenhamu vs Chelsea – Van de Ven jest dobry, ale Sarr, Bissouma i Son słabo ponoszą porażki

Tottenham zmarnował doskonałą okazję do zwiększenia presji na zajmującą czwarte miejsce Aston Villę po porażce 2:0 z Chelsea. Drugi najlepszy wynik w ciągu 90 minut. Smutna passa Tottenhamu na Stamford Bridge utrzymuje się po tym, jak w erze Premier League wygrali tylko jeden mecz na stadionie rywala.

Po porażce 3:2 z Arsenalem w zeszły weekend Ange Postecoglou dokonał w sumie pięciu zmian w składzie Tottenhamu na mecz z The Blues. Do składu dołączyli Emerson Royal, Yves Bissouma, Pape Matar Sarr, Brennan Johnson i Richarlison, a James Maddison został wyraźnie pominięty w wyjściowym składzie.

W innym miejscu młodzieniec Tottenhamu Mickey Moore został wezwany na ławkę rezerwowych, a Postecoglou nie mógł powołać na boisko Bena Daviesa i Timo Wernera z powodu kontuzji. Na szczęście nie przegrywając na początku 1:0 po tym, jak Micky van de Ven wybił strzał Nicholasa Jacksona z linii bramkowej, Spurs stracili bramkę w 24. minucie, gdy Trevo Chalupa głową do domu strzelił z rzutu wolnego Connora Gallaghera.

Spurs naprawdę mieli trudności ze stworzeniem znaczących okazji do zdobycia bramki, ale tak naprawdę powinni byli wyrównać na krótko przed przerwą, gdy Cristian Romero głową uderzył Pedro Burro z rzutu wolnego obok bramki. Tottenham był znacznie lepszy po rozpoczęciu drugiej połowy, ale niewiele zrobił, aby przetestować Djordje Petrovica w meczu z Chelsea.

Nie mogąc przywrócić parytetu, Chelsea zmusiła ich do zapłaty, gdy Jackson głową skierował piłkę do domu z bliskiej odległości po tym, jak Cole Palmer z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę i ładnie się odbił. Oto nasza ocena drużyny Tottenhamu w meczu w zachodnim Londynie:

Guglielmo Vicario

Żywe uderzenie Nicholasa Jacksona w pierwszych minutach, ale później, pomimo dominacji Chelsea, nie miał już wiele do roboty. 5