Nr 6 Georgia pokonuje nr 5 stan Floryda 63-3 w 2023 r. Orange Bowl – NBC 6 Południowa Floryda

To miała być pobliska pomarańczowa miska. Kiedy jednak okazało się, że drużynie Seminoles zabraknie ponad 20 zawodników, potrzebny byłby cud, gdyby tabela wyników była napięta.

W sobotę drużyna Georgia Bulldogs nr 6 całkowicie rozgromiła drużynę Florida State 63-3 z numerem 5 na stadionie Hard Rock w Miami na Florydzie. Był to największy margines zwycięstwa w grze w kręgle, a Gruzja pobiła własny rekord.

Pomimo wyniku 13:0 i zdobycia mistrzostwa ACC bez kontuzjowanego rozgrywającego Jordana Travisa, drużyna Seminoles nie została wybrana jako jedna z czterech WPRyb Zespoły walczące o tytuł mistrza kraju.

Wraz z Travisem ponad 20 graczy zrezygnowało z Orange Bowl z różnych powodów. Gwiazdor skrzydłowy Keon Coleman nie zagrał ze względu na udział w drafcie NFL 2024, pod innymi nazwiskami, w tym między innymi DB Akeem Dent, RB Trey Benson i OL Jared Verse.

Bulldogs były prowadzone przez rozgrywającego Carsona Becka, juniora, który przejął Stetsona Bennetta po tym, jak program zdobył kolejne tytuły krajowe w 2021 i 2022 roku. Beck nie musiał wiele robić ze swoimi stratami w obronie, wykonując 13 z 18 podań na 203 jardy, dwa przyłożenia i żadnego wyboru. Gunner Stockton miał szansę zakończyć mecz, wykonując sześć z 10 podań na 96 jardów, dwa przyłożenia i nie został wybrany.

Kendall Melton przebiegł 104 jardy i dwa przyłożenia na zaledwie dziewięciu prowadzących, podczas gdy skrzydłowy Ladd McConkey zamienił nieudane fałszywe podanie w uderzenie z 27 jardów.

Nowicjusz Brock Glenn wystartował w barwach Florida State, ale był to wieczór pamiętny, ponieważ wykonał zaledwie dziewięć z 26 podań na 139 jardów, bez przyłożeń i dwa typy. Glenn również przegrał faul, gdy Georgia wymusiła cztery straty.

Gruzja nie zdobyła gola w pierwszej próbie, ale po pierwszej kwarcie prowadziła 7:0. Następnie Bulldogs pokonali Seminoles 35-3 już w drugiej kwarcie, co zasadniczo zakończyło mecz po pierwszej połowie. Georgia zgromadziła łącznie 673 jardy, podczas gdy Florida State zaledwie 209 jardów. To była ciężka porażka, niezależnie od tego, jak ją przeanalizujesz.

READ  Tiger Woods jeździ kolejką górską w trzeciej rundzie Masters, walcząc o spójność

W zeszłym sezonie Bulldogs pokonali TCU 65-7 w meczu o tytuł mistrza kraju, więc są przyzwyczajeni do wybuchów na koniec roku. Seminolowie mają jednak nadzieję, że ich praca w trakcie sezonu zostanie nagrodzona w 2024 roku.