Novak Djokovic kwalifikuje się do trzeciej rundy US Open pokonując Bernabe Zapatę Miralles

CNN

Novak Djokovic nadal imponuje swoim powrotem do US Open, pokonując w prostych setach Hiszpana Bernabe Zapatę Miralles i awansując do trzeciej rundy.

Serbski zawodnik nie może się doczekać powiększenia swojej rekordowej liczby 23 tytułów Wielkiego Szlema wśród mężczyzn, a łatwość zwycięstwa 6-4, 6-1, 6-1 wskazuje, że wygranie turnieju jest możliwe.

Zapata Miralles walczył przez cały pierwszy set, ale forma Djokovica widoczna była przez resztę meczu.

„To był trudny mecz, szczególnie w pierwszym secie, biorąc pod uwagę okoliczności” – powiedział Djokovic podczas wywiadu na korcie po meczu.

„Myślę, że wtedy, gdy całe boisko było w cieniu, było trochę łatwiej, ale nadal było dużo wilgoci i na boisku można to bardziej poczuć ze względu na twardą nawierzchnię, ciepło jest wchłaniane przez nawierzchnię”.

Pomimo wygranej w prostych setach, numer dwa na świecie nadal wierzy, że jest jeszcze coś do poprawy w jego grze, szczególnie w tym trudnym pierwszym secie.

Trzeba to po prostu zaakceptować, przyjąć i wykorzystać jak najlepiej. Nie zacząłem meczu zbyt dobrze, ale drugi i trzeci set były co najmniej o kilka poziomów wyższy od pierwszego, więc jestem Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zakończyłem mecz” – powiedział.

Djokovic dominował przez cały drugi i trzeci set i był po prostu lepszy od swojego przeciwnika, zajmującego 76. miejsce na świecie.

Serb trzykrotnie wygrał US Open, ale twierdzi, że nadal zachowuje tę samą chęć udziału w turnieju, jaką zawsze żywił, a kluczowym czynnikiem jest dla niego nowojorska publiczność.

„Jestem szczęśliwy, że wróciłem do Nowego Jorku i cieszę się, że mogę tu grać z Arthurem Ashe przed wami” – dodał Djokovic po meczu.

„To daje mi siłę, to daje mi motywację w wieku 36 lat i 20 lat po przybyciu do Nowego Jorku. Wciąż jestem głodny, wciąż mam chęć dać z siebie wszystko na tym boisku.

READ  Yankees zatrudniają Seana Caseya jako trenera uderzeń

Djokovic przybył do Flushing Meadows w dobrej formie po zwycięstwie w Western & Southern Open na początku tego miesiąca – jego pierwszym turnieju na amerykańskiej ziemi od 2021 roku ze względu na swój odblokowany status.

36-latek w trzeciej rundzie zmierzy się z rodakiem Laslo Geerem. Jerry pokonał francuskiego zawodnika Hugo Gastona w prostych setach w drugiej rundzie.

NOWY JORK, Nowy Jork – 30 SIERPNIA: Novak Djokovic z Serbii odpowiada Bernabé Zapata Miralles z Hiszpanii podczas meczu drugiej rundy gry pojedynczej mężczyzn drugiego dnia turnieju US Open 2023 w Narodowym Centrum Tenisowym USTA Billie Jean King, 30 sierpnia.  2023 w dzielnicy Flushing w Queens w Nowym Jorku.  (Zdjęcie: Clive Brunskill/Getty Images)

W innych miejscach na początku doszło do zdenerwowania, gdy Stefanos Tsitsipas przegrał w drugiej rundzie w pięciu setach z Dominikiem Strickerem.

Tsitsipas zajmuje siódme miejsce na świecie, ale od początku toczył walkę ze Strickerem, który zajmował 128. miejsce.

Stricker podczas swojego pierwszego występu na US Open ostatecznie wygrał 7:5, 6:7, 6:7, 7:6, 6:3 po wielkim meczu, który trwał cztery godziny i cztery minuty, i w krótkim czasie dotarł do trzeciej rundy. Wielki Szlem po raz pierwszy. czas.

Stricker powiedział po meczu: „To dla mnie wspaniały dzień, wspaniałe zwycięstwo”. „Daje mi to dużo pewności siebie i myślę, że wspaniale jest widzieć to u mojego zespołu. Każdego dnia ciężko pracujemy i wspaniale jest to robić. ”