Niedźwiedzie pokonały Pantery w prime time

Gol z gry Eddiego Pinero z 39 jardów zmniejszył deficyt do 16-13 na początku czwartej kwarty, ale jego potencjalna próba doprowadzenia do remisu z 59 jardów na 1:35 przed końcem była znacznie niewystarczająca.

Dzięki zwycięstwu Bears poprawili swój bilans do 3-7 i 3-3 po rozpoczęciu 0-4.

„Myślałem, że zagraliśmy dobry futbol w drugiej lidze” – powiedział trener Matt Eberfluss. „Naprawdę uważam, że obrona wykonała dobrą robotę, tworząc przez większość czasu kilka krótkich pól do ataku, co było dobre. Niektóre z nich wykorzystaliśmy. To był tego typu mecz. Obie obrony zagrały dzisiaj dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze sobie z tym poradziliśmy. i stawiamy się na pozycji umożliwiającej wygranie meczu. Myślę, że to ustaliliśmy.

Po pięciu stratach podczas niedzielnej porażki ze Saints, atakujący Bears rozegrali czysty mecz, bez strat i bez worków. Rozgrywający Tyson Pagent, który po raz czwarty z rzędu wystartował za kontuzjowanego Justina Fieldsa, wykonał 20 z 33 podań na odległość 162 jardów i wskaźnik podań na poziomie 73,0.

„W czterech meczach, w których brał udział, zawsze dobrze sobie radził z unikaniem worków” – powiedział Eberfluss. „To, co dzisiaj zrobił dobrze, to to, że dał nam szansę na zwycięstwo, nie narażając piłki na niebezpieczeństwo”.

Foreman rzucił się na 80 jardów na 21 prowadzących, a DJ Moore złapał pięć podań na 58 jardów.

Linia defensywna Bears wywierała stałą presję na rozgrywającym Bryce’u Youngu, co kończyło się ostrymi końcówkami Justina Jonesa, a kończącymi workami Yannicka Nagou i Rasheema Greena. End Montes Sweat zanotował trzy zwycięstwa rozgrywającego.

Bramka z gry Cairo Santosa z 54 jardów zmniejszyła deficyt Bears do 7-3. Nastąpiło to po tym, jak pozorne 49 jardów Santosa zostało zniweczone przez falstart na Codym Whitehairze.

Na początku drugiej tercji Carolina powiększyła prowadzenie do 10-3 po rzucie z gry Pineiro z 33 jardów. Kopnięcie zostało zapoczątkowane przez Younga, który dobił Mike’a Strachana na stadionie Chicago 26 z 45 jardów.

Santos odpowiedział dwoma kolejnymi celnymi rzutami z gry, jednym z 36 jardów na 3:06 przed końcem drugiej kwarty i 39 jardami do końca połowy, dzięki czemu Bears prowadzili już 10-9. Drugie miejsce nastąpiło po tym, jak Pageant zaaranżował 9-odcinkowy przejazd na odległość 70 jardów na zaledwie 1:12 do końca.

„Jestem zdecydowanie dumny ze sposobu, w jaki chłopaki poradzili sobie pod koniec połowy” – powiedział Eberfluss. „Naprawdę dobra robota, że ​​nagraliśmy to w dwie minuty. Pageant wykonał dobrą robotę”.