„Nie można mnie okłamać”: Rafael Nadal zmuszony wycofać się z Indian Wells | Tenis

Rafael Nadal twierdzi, że podjął „trudną” decyzję o wycofaniu się z Indian Wells, ponieważ „nie był jeszcze gotowy do gry na wysokim poziomie”.

22-krotny mistrz Wielkiego Szlema w grze pojedynczej wycofał się z tournee po kontuzji ścięgna podkolanowego w Brisbane w styczniu. Był gotowy uczcić swój powrót w piątkowym meczu pierwszej rundy z Kanadyjczykiem Milosem Raoniciem w Indian Wells. Jednak w poście w mediach społecznościowych 37-latek stwierdził, że nie jest jeszcze gotowy do rywalizacji.

„Z wielkim smutkiem wycofuję się z tego wspaniałego turnieju w Indian Wells” – powiedział. „Wszyscy wiedzą, jak bardzo kocham to miejsce i jak bardzo uwielbiam tu grać. To jeden z powodów, dla których tak wcześnie przybyłem na pustynię i próbowałem trenować i przygotowywać się.

„Ciężko pracowałem i trenowałem, wszyscy wiecie, że w ten weekend zdałem test, ale nie byłem gotowy, aby grać na najwyższym poziomie w tak ważnym wydarzeniu. To nie jest łatwa decyzja, w rzeczywistości jest to trudna, ale nie mogę okłamywać was, tysięcy. Nie mogę okłamywać fanów, będzie mi was wszystkich brakowało i jestem pewien, że ten turniej będzie wielkim sukcesem.

Zamiast Nadala w losowaniu weźmie udział indyjski numer 101 na świecie Sumit Nagal. Hiszpan powrócił na turniej Brisbane International w styczniu po roku przerwy spowodowanej długotrwałymi problemami z pachwiną. Hiszpan doznał naderwania mięśnia w okolicy pachwiny podczas ćwierćfinałowej porażki z Jordanem Thomsonem, ale badania wykazały, że nie było to w tym samym miejscu.

Tymczasem Andy Murray pokonał Davida Goffina w prostych setach i awansował do drugiej rundy w Indian Wells. Murray wygrał siedem poprzednich spotkań z Belgiem, ale do tego starcia przystąpił w słabej formie i w zeszłym tygodniu ujawnił, że tego lata zakończy swoją udekorowaną karierę tenisową. Trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema wyglądał na odmłodzonego po ogłoszeniu wyników w Dubaju i dał jeden z najlepszych występów w roku, odnosząc rutynowe zwycięstwo 6-3 6-2, rozpoczynając pojedynek z Andriejem Rublowem przez 64 ostatnie dni.

READ  Były prokurator Michael Cohen twierdzi, że Trump „arbitralnie” podniósł wartość nieruchomości
Andy Murray objął prowadzenie w meczu z Davidem Goffinem. Zdjęcie: Frey/TPN/Getty Images

W pierwszym secie Murray musiał nie dać się złapać po przerwie w pierwszym gemie serwisowym Goffina, zanim podwyższył na 4:3. Murray zapewnił sobie pierwszą przerwę w meczu w swoim ósmym meczu i zaserwował dwa asy, aby przypieczętować 34-minutową grę otwierającą, w której zdobył ostatnie 10 punktów.

Impet był po stronie Brytyjczyka, a podwójny błąd Coffina dał mu przewagę na początku drugiego seta. Światowy numer 61 w dalszym ciągu zadawał pytania na temat serwisu Goffina i nadeszła druga przerwa, która postawiła go na krawędzi zwycięstwa, które przypieczętowało pieczenie.

Rodak Jack Draper poniósł rozczarowującą porażkę z Chrisem O'Connellem w trzech setach.