Neil: Amerykańska drużyna hokejowa ubolewa nad straconymi szansami

PEKIN – Mecz ćwierćfinałowy między drużynami USA i Słowacji zakończył się w środę, gdzie nikt nie chciał skończyć – doszło do rzutów karnych, aby wyłonić, kto awansuje do rundy medalowej olimpijskiego turnieju hokejowego mężczyzn.

Wiesz dlaczego? Wydaje się, że przegrana rzutów karnych nie została przegrana w grze, a osoby zaangażowane twierdzą, że jest to trudne do zaakceptowania. A zatem porażka w rzutach karnych może oznaczać utratę szansy na zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich.

To tam zakończyła się jazda amerykańskiej drużyny na National Indoor Stadium. Na 47,3 sekundy do półfinału Marek Hirwick wyrównał 2:2 i wymusił 10 minut dogrywki 3 na 3. Gra zakończyła się rzutami karnymi, ponieważ żadna z drużyn nie strzeliła gola w dogrywce. Reprezentacja USA jest obecnie poza ćwierćfinałem drugiej z rzędu Olimpiady.

Podczas rzutów karnych napastnik Słowacji Peter Sehlarik strzelił tylko jednego gola, pokonując prawego bramkarza Stanów Zjednoczonych Straussa-Kahna. Deer myślał, że strzał był zamknięty, ale szybkie uwolnienie Sehlarika zrobiło różnicę.

„Niezależnie od tego, czy minuta to 2-1, czy dogrywka, marzysz o rozegraniu tych meczów do końca” [or] Shootout – powiedział Deer, który w 70-minutowej grze wykonał 34 rzuty obronne.. Próbowałem wykorzystać okazję, dobrze się czułem, ale nie poszło tak, jak chciałem.

Andy Miel ze Stanów Zjednoczonych miał okazję przedłużyć strzelaninę, ale jego próba została udaremniona przez Patricka Ribera, który wprawił Słowację w śpiączkę, a oszałamiające milczenie Team USA powiedziało wszystko.

„Teraz trudno to opisać słowami, ponieważ myślisz, że masz okazję zrobić tutaj wspaniałe rzeczy, wiesz, trochę się zbliżasz” – powiedział obrońca Steven Camper. „Więc to trochę smutne.”

Po strzelaninie media społecznościowe zwariowały, a wielu z nich polubiło Michigan Wis Matty Beniers w strzelaninie. Beniors wyglądało żywo w dogrywce, oddając kilka strzałów w kierunku bramki i udowadniając, że jest chwytem. Jednak trener drużyny USA, David Quinn, widzi, jak zespół pracuje nad rzutami karnymi podczas każdej sesji treningowej i odpowiednio dostosowuje swoją linię snajperską.

READ  Barack i Michelle Obama wracają do Białego Domu na swoje pierwsze oficjalne portrety razem

„Mieliśmy dobry pomysł na to, kogo będziemy wybierać” – powiedział Quinn.

Najmłodsza drużyna w turnieju Grał stary przez większość swoich biegów. 15 graczy z college’u na liście – w tym Copers, Minnesota Duluth, St. Cloud State i Minnesota State Mankato – ustawiło się dobrze, a ich szybkość, umiejętności i pomysłowość zapewniły im ciasto w ćwierćfinale. Wielu członków tej grupy wkrótce będzie jeździć na nartach dla swoich klubów NHL.

Środa mogła być jedynym przedłużeniem meczu trzeciej tercji, w którym wyglądali jak dzieci. Drużyna USA potrzebowała gola na odkładanie, ale nie mogła go stworzyć. Kiedy Słowacja rozpoczęła marsz na pole karne, Stany Zjednoczone zmarnowały grę o władzę. Miał przełożenie 1:37, w którym miał przewagę dwóch osób, ale miał trudności z oddawaniem strzałów w sieci.

„To jest naprawdę era wanilii pod wieloma względami” – powiedział Quinn. „Dostajemy 5 na 3, naprawdę to zmienia zasady gry. Mam na myśli, że jeśli masz 5 na 3, jeśli tego nie użyjesz, dajesz drugiej drużynie dużo zaufanie i są kapitałem.”

17-letni Juraj Slafkovsky – jeden z najlepszych nastoletnich hokeistów na świecie – prowadził Słowację 1:0 – objął prowadzenie w siatce i przekroczył linię mety strzałem pozostałym 8:15. Prognozy słowackie były tam skuteczne, a kiedy Slafkovsky został wypuszczony, Stany Zjednoczone w końcu miały forsę. Trzeci mecz z rzędu drużyna USA straciła przewagę.

Ale była odpowiedź, gdy Nick Abruzzes cofał się przez nogi Rifera i wyrównał wynik w ciągu pierwszych 45,7 sekundy. Sam Hendges, a nie miotacz z Cleveland, który przybył do Stanów Zjednoczonych z New Brighton i St. Cloud State, przełamał impas z wynikiem 11:04, by zagrać w drugim meczu.

Amerykanie byli na czele, ale nie uwzględnili tego. Czasem narzucali różne rzeczy, podczas gdy samo granie i trzymanie pieniędzy na końcu Słowacji mogło być bardziej owocne.

READ  2022 US Open Tea Times, łączenie: pełna domena, harmonogram, grupy w rundzie 1 w Country Club

To była miażdżąca porażka dla zespołu, który szybko wydawał się nabierać na sile i miał dużo talentu. Miał siedmiu graczy z Minnesoty, a dwóch urodziło się gdzie indziej, ale grało w kolegiach w Minnesocie.

Ale zły okres może kosztować drużynę mecz. Ten zły okres wysłał amerykańską drużynę do dogrywki. A potem strzelanie.

Następnie wycofał się z igrzysk olimpijskich.

„Byliśmy naprawdę zabawni” — powiedział Quinn. „Naprawdę nie przegraliśmy jeszcze meczu. To znaczy, przegraliśmy strzelaninę, prawda?