Nebraska 20-7 Illinois (6 października 2023 r.) Podsumowanie meczu

CHAMPAIGN, Illinois — Heinrich Harberg rzucił na odległość 154 jardów, a następnie w piątkowym meczu Nebraska pokonał Illinois 20:7, po czym w pośpiechu zdobył 82 jardy i przyłożenie, co dało mu najlepszy wynik w drużynie.

Illinois uhonorowało byłą gwiazdę futbolu Illini, Dicka Butkusa, który zmarł w czwartek w wieku 80 lat, szeregiem hołdów, w tym minutą ciszy przed meczem i nagraniem wideo w przerwie.

Siedmiu odbierających złapało podania od Harberga, który podał 12 z 24. Jego bieg po przyziemieniu na 25 jardów w drugiej kwarcie był drugim niszczycielem Nebraski w 10 sekund.

Nebraska (3-3, 1-2 Big Ten Conference) dwukrotnie zatrzymała Illinois przed bramką Huskers 1 w pierwszej akcji Illiniego w meczu, po tym jak Luke Altmyer i Reggie Love III nie dotarli do strefy końcowej.

Dla trenera Illinois, Breta Bielemy, nieudana próba zdobycia bramki była symbolem ofensywnych zmagań Illiniego w tym sezonie.

„To szalone i irytujące, że nie możemy zyskać sześciu cali w dwóch meczach” – powiedział. „Trenuję od 15 lat i nigdy nie byłem sfrustrowany. Ciągle mamy te same problemy. Musimy dokonać zmian. Musimy zmienić równanie”.

Huskers wrócili na boisko po zatrzymaniu Illinois i strzelili gola po bramce z gry z 31 jardów autorstwa Tristana Alfano.

Trener Nebraski Matt Rohl uważał, że pozycja przy linii bramkowej i rzut z gry nadały ton grze.

„Po tym, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu (porażka 45-7 u siebie z numerem 2 w Michigan) był to świetny początek” – powiedział. „To było dokładnie to, czego potrzebowaliśmy. To dobre zwycięstwo w Wielkiej Dziesiątce, gdy traci się siedem punktów na wyjeździe zespołowi, który przez większość czasu nie śpieszy się”.

Dla defensywnego obrońcy Nebraski, Isaaca Gifforda i ofensywnego liniowego Bryce’a Beinharta, zwycięstwo było ogromną ulgą.

„Musieliśmy coś udowodnić” – powiedział Gifford. „W zeszłym tygodniu nie zagraliśmy naszego najlepszego meczu, pod żadnym względem, pod żadnym względem, ani w żadnej formie”.

READ  Buffalo Bills Hall of Famers planuje pomóc zastrzelić ofiary i rodziny

„Było fajnie, ponieważ graliśmy jako zespół. Wszyscy wnieśli swój wkład” – powiedział Beinhardt.

Illinois (2-4, 0-3) przystąpiło do meczu po zdobyciu zaledwie 10 punktów w pierwszej kwarcie przez cały sezon. Illini nie dodali do tej sumy, ponieważ Huskers stali na linii bramkowej.

Nebraska objęła prowadzenie 17:0 po szybkim przyłożeniu w drugiej kwarcie.

Anthony Grant wskoczył do strefy końcowej z jednego metra dalej, kończąc 14 partii i 79 jardów w czasie 6:38.

Po tym, jak Nebraska odzyskała siły po rozpoczęciu meczu, krótkim uderzeniu w obliczu silnego wiatru, którego niewłaściwie skontrolował stan Illinois, Harberg wbiegł nietknięty do pola punktowego.

Zespół Illini zdobył swoje jedyne przyłożenie na 1:31 przed końcem pierwszej połowy, kiedy Pat Bryant walczył z Quintonem Newsomem i złapał podanie z 46 jardów od Altmyera.

Próba do kosza z gry z 55 jardów, wykonana przez Caleba Griffina z Illinois w ostatnich sekundach połowy, nie powiodła się nawet przy silnym wietrze w plecy.

Phelan Sanford z Nebraski zmusił Griffina Moore’a do faulu po otrzymaniu podania na początku trzeciej kwarty, a Tommy Hill doszedł do siebie i pobiegł do Illinois 13, zdobywając bramkę z gry z 32 jardów przez Alfano, co było jedynym golem w drugiej połowie wypełnionej stratami. . .

Zablokowany rzut karny Blaise’a Gunnsona z Nebraski po kolejnym posiadaniu piłki przez Illinois dał Huskersowi piłkę na Illinois 18, ale Alfano nie trafił do kosza z gry z 36 jardów.

Newsome pomścił Bryanta, który poddał się jako niszczyciel czołgów, gdy w czwartej kwarcie przechwycił podanie i oddał je na 39 jardów. Błąd Granta zakończył jazdę Nebraski na Illinois 15.

Altmyer miał 29 z 47 podań na 288 jardów i przyłożenie.

Pozdrawiam Butkusie

Zawodnicy Illini nosili naklejki na kaskach, a trenerzy mieli na wiatrówkach inicjały „DB”. Znaczniki 50 jardów na boisku są zaznaczone na pomarańczowo. To był numer munduru Butkusa, gdy grał w Illinois. Jego numer został wycofany w 1986 roku. Kibice zostali poproszeni o odwiedzenie pomnika Butkusa przed stadionem i pozostawienie kwiatów. Butkus, dwukrotny All-American i członek College Football Hall of Fame, grał jako rozgrywający i obrońca w drużynie Illini.

READ  Dlaczego Eagles QB Galen Hurts poczuł, że zawiódł swoich kolegów z drużyny?

Jedna gra i jedna na zewnątrz

Marcus Washington z Nebraski złapał 39 jardów podanie od Harberga i wyprowadził Huskers z cienia pola punktowego w pierwszej kwarcie. W następnym meczu doznał kontuzji kolana, koledzy z drużyny pomogli mu zejść z boiska i już nie wrócił na boisko.

Gorący i zimny

Po zeszłotygodniowym meczu z Michigan przy 30-stopniowej pogodzie w Lincoln, drużyna Huskers stanęła przed jesienną pogodą w Champaign, gdy w drugiej połowie seta składającego się z prawie czterech meczów temperatura spadła do 40 stopni, a z zachodu wiał silny wiatr, powalając na kolana. w dół, w tym kierunku.

Nebraska na wynos: zwycięstwo pcha Huskers na tytułowe zdjęcie Big Ten West. Po pożegnalnym tygodniu w przyszłym tygodniu Nebraska będzie gospodarzem rywali z Big Ten West, Northwestern i Purdue, a następnie uda się do stanu Michigan, gdzie wszystkie drużyny mają porażkę.

Illinois: Ofensywa Illini w dalszym ciągu boryka się z problemami i boryka się z kosztownymi stratami. Illinois nie było w stanie utrzymać gry w parterze w meczu z Nebraską, rzucając zaledwie 21 jardów.