NBA Playoffs: Młodzież znów zwycięża, pokonując Mavericks w pierwszym meczu

W pojedynku dynamicznych duetów Oklahoma City królowało we wtorek wieczorem.

Shai Gilgeous-Alexander i Seth Holmgren poprowadzili Thunder do zwycięstwa 117-95 nad Luką Doncićiem, Kyrie Irvingiem i Dallas Mavericks w pierwszym meczu serii półfinałów Konferencji Zachodniej.

Po wyrównanym początku pierwszej kwarty przy wyniku 23, Thunder odzyskali kontrolę i do przerwy wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie. Mavericks zmniejszyli deficyt do trzech, ale Thunder po własnej serii powiększyli przewagę do dwucyfrowej. Mavericks nie stwarzali żadnych zagrożeń w czwartej kwarcie, a Thunder odnieśli przekonujące zwycięstwo w pierwszym meczu.

Shai Gilgeous-Alexander poprowadził Thunder do zwycięstwa w pierwszym meczu nad Kyrie Irvingiem i Mavericks.  (Joshua Gately/Getty Images)

Shai Gilgeous-Alexander poprowadził Thunder do zwycięstwa w pierwszym meczu nad Kyrie Irvingiem i Mavericks. (Joshua Gately/Getty Images)

Gilgeous-Alexander prowadził w ataku Thunder z 29 punktami, a także dziewięcioma zbiórkami, dziewięcioma asystami, dwoma blokami i jednym przechwytem. Do przerwy miał 19 punktów, przewyższając łączny wynik Doncicia i Irvinga w pierwszej połowie (18 punktów).

Holmgren dobrze prezentował się po obu stronach boiska, notując 19 punktów, siedem zbiórek, trzy bloki i dwa przechwyty. Trafił 8 z 16 z gry.

Po sześciopunktowej pierwszej połowie Irving przyspieszył, zdobywając dziewięć punktów w trzeciej kwarcie, w tym jeden za trzy, i zmniejszając prowadzenie Oklahoma City do 66-65. Ale to nie wystarczy.

Thunder odpowiedział serią 14-4 Dallas i powiększyli prowadzenie do 80-69. Zakończyli jazdę, gdy Holmgren zablokował Irvinga na linii, co spowodowało, że Gilgeous-Alexander rzucił za trzy punkty na drugim końcu.

Thunder zdominowali czwartą kwartę serią 28-16, zmieniając niegdyś wyrównany mecz w niekontrolowane zwycięstwo.

Thunder weszli do play-offów jako drużyna numer 1 na Zachodzie, ale wokół pojawiały się pytania o ich niezawodność w starciu z drużynami, które przeszły testy w play-offach. Oni są Młodszy skład w okresie posezonowym Brakuje także zawodników z doświadczeniem posezonowym.

READ  Kansas City Chiefs pokonali Miami Dolphins w tak zimnie, że wąsy głównego trenera Andy’ego Reida zmarzły.

Ten brak doświadczenia nie był problemem w pierwszej rundzie meczu z New Orleans Pelicans. Przeciwko drużynie Mavericks, której Doncic i Irving przetestowali w play-offach, nie miało to znaczenia we wtorek wieczorem. Youth wygrał z drużyną Mavericks, która słabo oddała piłkę i odwróciła ją 15 razy.

OKC utrzymało Dallas ze skutecznością 39,3% przy strzelaniu z podłogi i 12 z 35 (34,3%) z dystansu. Doncic, który zmagał się z utrzymującym się skręceniem kolana, trafił 6 z 19 z gry i wykonał tylko 1 ze swoich 8 rzutów za trzy punkty. Skończył z 19 punktami, dziewięcioma asystami, sześcioma zbiórkami i minus 21 w kolumnie plus/minus. Irving zdobył 20 punktów i trzy asysty, trafiając 7 z 14 z gry i 3 z 4 z 3.

Thunder kontratakowali, strzelając 44,9% w nocy i 16 z 35 (45,7%) prób z dystansu za trzy punkty. Siedmiu graczy Thunder trafiało z gry co najmniej 40%, zdobywając dwa lub więcej trójek.

Wraz z Holmgrenem (2 z 5) i Gilgeousem-Alexanderem (2 z 4) Jalen Williams był jednym z nich, który trafił 2 z 5 rzutów za trzy punkty w ciągu 18 punktów, pięciu zbiórek i pięciu asyst. Aaron Wiggins rzucił 16 punktów, pięć zbiórek i dwie asysty w 23 minuty, trafiając 3 z 4 z dystansu.

Seria odbędzie się w Oklahoma City na drugim meczu w czwartkowy wieczór.