NBA Playoffs: Debiutant Mavericks Derek Lively II czuje się dobrze po mocnym uderzeniu kolana w trzecim meczu

Środkowy Dallas Mavericks Derek Lively opuścił zwycięstwo 116-107 nad Timberwolves po niezamierzonym uderzeniu kolanem w tył głowy od Karl-Anthony Towns z Minnesoty.

Do zdarzenia doszło w drugiej kwarcie, gdy Dallas prowadziło 43-33. Lively upadła do tyłu w kierunku kortu po tym, jak zakwestionowała niecelny rzut z wyskoku Mike’a Conleya. Kiedy upadł na kort, tył jego głowy zderzył się z prawym kolanem Townsa, gdy Towns podskoczył, próbując zablokować odbicie.

Głowa Lively wystrzeliła do przodu, pozostając na boisku przez kilka chwil. Ostatecznie dzięki pomocy kolegów z drużyny był w stanie wstać i opuścić boisko. Był wyraźnie zdezorientowany i skierował się prosto do szatni.

the Mavericks uznali go za wątpliwego W pierwszej połowie ze skręceniem szyi wcześniej Został wykluczony w trzeciej kwarcie. Opuścił boisko po meczu, aby przejść prześwietlenie, aby określić stopień skręcenia szyi. Według Tima McMahona z ESPN. Od niedzielnego wieczoru nie figurował on w protokole NBA dotyczącym wstrząśnienia mózgu.

– poinformował w poniedziałek rano Adrian Wojnarowski z ESPN Wyniki testu na szyi Lively wypadły „w porządku”. Ale jego dostępność w Game 4 nie jest znana.

Oprócz bezpośrednich obaw o jego zdrowie, utrata Lively w niedzielę i być może później jest ogromnym ciosem dla Mavericks.

Derek Lively II opuścił pierwszą połowę niedzielnego meczu play-off pomiędzy Mavericks i Timberwolves po uderzeniu kolanem w tył głowy.  (AP Photo/Julio Cortez)

Derek Lively II opuścił pierwszą połowę niedzielnego meczu Mavericks-Timberwolves po uderzeniu kolanem w tył głowy. (AP/Julio Cortez)

Lively, który wybrał Duke’a z 12. numerem w drafcie na rok 2023, był dla Mavericks objawieniem jako kluczowy wkład w ich awans do finałów Konferencji Zachodniej. Lively, wybrany do składu All-Rookie Team, notował średnio 8,7 punktu, 7,4 zbiórki, 1,4 asysty i 1,1 bloku wchodząc z ławki rezerwowych w 14 meczach play-off przed niedzielą.

Jego obrona i obecność na tej pozycji były bezcenne, gdy Dallas pokonał Los Angeles Clippers i najwyżej rozstawiony Oklahoma City Thunder po sezonie. Zanotował 11 punktów, 15 zbiórek i +26 w kolumnie plus/minus w wygranym meczu Mavericks Game 6 z Thunder w drugiej rundzie. Jeszcze nie spudłował gola z gry w meczach przeciwko Minnesocie, strzelając 13 z 13 celnych trafień z gry.

READ  Poszukiwanie opcji wsparcia za Kirk Cousins, Minnesota Vikings przejmuje rozgrywającego Nicka Mullinsa z Las Vegas Raiders

Według TNT jego +108 punktów po sezonie to drugi najlepszy wynik plus/minus dla debiutanta od 1997 roku. Środkowy z bilansem 7-1, a jego obecność jest kluczowa w starciu z drużyną Timberwolves, w której znajduje się trójka najlepszych zawodników w Towns, Rudy Gobert i Naz. Reida.

Dallas przystąpiło do trzeciego meczu z prowadzeniem 2:0 po wygraniu meczów 1 i 2 w Minnesocie. Mavericks, tracąc 66 punktów Luki Doncicia i Kyriego Irvinga, w niedzielny wieczór w trzecim meczu odnieśli dziewięciopunktowe zwycięstwo. To dało im prowadzenie w serii 3:0, a teraz tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od dotarcia do finałów NBA po raz pierwszy od zdobycia tytułu z Dirkiem Nowitzkim w 2011 roku. Mavericks będą mieli szansę na podtrzymanie serii wygrać mecz u siebie. 4 wtorek wieczorem.