Na sygnał brzęczyka: Indiana 69, Florida Gulf Coast 63 – hala

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 69-63 nad Florida Gulf Coast:

jak to się stało

Po dobrym występie przeciwko NAIA Marian w piątkowy wieczór, Indiana została rozdzielona w ofensywie i rozpoczęła mecz z Florida Gulf Coast. Hoosiers nie mieli płynności w ataku i w pierwszych 20 minutach prawie tyle samo rzutów wolnych (18) co rzutów z gry (20). Na nieszczęście dla Indiany strzały nie trafiały poza linię bramkową. W pierwszej połowie Hoosiers strzelili 10 z 18 z gry. W pierwszej połowie Indiana doświadczyła długiej suszy, w tym takiej, która trwała ponad siedem minut. Kel’el Ware był jasnym punktem, zdobywając osiem punktów, osiem zbiórek i trzy zablokowane strzały w 17 minut. W defensywie Indiana pozwoliła na pięć rzutów za trzy punkty, ale ich ilość na jedno posiadanie była ograniczona do zaledwie 0,82 punktu.

Indiana była lepsza w ataku na początku drugiej połowy, zdobywając 10 punktów w pierwszej połowie 4:14 i uzyskując czteropunktowe prowadzenie 38-34. Właściciel Renault zdobył sześć z dziesięciu punktów. Jednak Florida Gulf Coast znalazło odpowiedź, trafiając kolejne trzy punkty i doprowadzając do remisu przy stanie 40 na 13:52 przed końcem. Eagles powiększyli prowadzenie do sześciu, 48-42, a 10:54 grali po rzucie za trzy punkty Dallionem Johnsonem. Indiana odpowiedziała serią 10:0 i na 8:41 przed końcem objęła prowadzenie 52-48, co zmusiło Pata Chambersa do skorzystania z przerwy na żądanie. Seria przedłużyła się do 14-0, zanim Florida Gulf Coast strzelił gola skoczkowi Johnsona na 5:52 przed końcem. Hoosiers powiększyli prowadzenie do 11 po 3-punktowym rzucie Gabe’a Cuppsa na 3:58 przed końcem. Ale Gulf Coast na Florydzie nie poddało się. Eagles wykorzystali serię 8:0 w ciągu 42 sekund i schodzili na 65:63. Xavier Johnson wykonał jeden rzut wolny na 28,2 sekundy przed końcem i dał Indianie prowadzenie 66-63. Po niecelnym rzucie za trzy punkty przez Chase’a Johnstona z Florida Gulf Coast, Johnson wrócił na boisko i stworzył parę na wynik 68-63 Hoosiers.

READ  Lakers pokonali Pacers i wygrali wydarzenie inauguracyjne

Wybitni wykonawcy

Ware zanotował double-double w swoim debiucie dla IU, kończąc z 13 punktami, 12 zbiórkami, czterema asystami, trzema zablokowanymi strzałami i dwoma przechwytami w 36 minut. Trey Galloway zakończył mecz z 16 punktami, Malik Reno dodał 15 punktów, a Xavier Johnson dodał 14 punktów w 34 minuty. Obrona i iskra Cuppsa, które zapewniły drużynie na całej długości meczu, zmieniły grę Hoosiers.

Statystyki, które wyróżniają się

Pomimo przewagi 27 punktów spoza linii trzech punktów, Indiana zdominowała punkty w dogrywce (30-18), a także wyprzedziła Florida Gulf Coast o 17 punktów z linii rzutów wolnych.