Mohamed Salah zdobywa najszybszego hat-tricka w historii Ligi Mistrzów, podczas gdy Liverpool miażdży Rangers

CNN

Mohamed Salah Ukończ świetny hat-tricka w zaledwie 6 minut i 12 sekund — najszybszy w historii Liga Mistrzów historia – jak Liverpool Rangers pokonali w środę Ibrox Stadium w Glasgow.

Salah, który cieszył się mieszanym początkiem sezonu ze swoimi wysokimi standardami, zszedł z ławki w 68. minucie i siedem minut później zaczął strzelać.

Najpierw wskoczył na luźną piłkę i klinicznie wbił ją w siatkę; Potem strzelił swojego drugiego gola w siatce mimo zainteresowania trzech piłkarzy Rangersów i nagle znalazł się na hat-tricku.

Gdy Salah strzelił swoje pierwsze dwa gole, ukończył trzeci, omijając bramkarza Rangersów Alana McGregora.

“Typowy miesiąc [Salah]powiedział później szef Liverpoolu Jurgen Klopp, według Sky Sports.

Wynik i występ Salaha przyniosły Liverpoolowi bardzo potrzebną ulgę.

Drużyna, która była bliska czterokrotnego wygrania w zeszłym sezonie, miała najgorszy start w krajowym sezonie od 2012-13, tak bardzo, że Klopp ogłosił, że nadzieje na tytuł jego drużyny skończyły się już w weekend po przegranej 3:2 z Arsenalem. .

– To zdecydowanie zmieniło nastrój – dodał Klopp o środowym zwycięstwie, pierwszym meczu, w którym Liverpool wygrał wyjazdowe spotkanie w tym sezonie.

„Zupełnie inaczej. Zwykle pijemy piwo po meczach wyjazdowych, ale od dłuższego czasu piję piwo, które pewnie wypiję po jednym.”

Liverpool zaczął słabo w tym meczu i, jak to często bywa w tym sezonie, stracił pierwszego gola, Scott Arfield dał szkockiej drużynie prowadzenie po 17 minutach.

Rzut rożny Roberto Firmino podniósł poziom Liverpoolu, choć Liverpool musiał obronić Ibrahimę Konate, aby powstrzymać Rangersów od odzyskania prowadzenia.

Po zakończeniu pierwszej połowy Liverpool odnalazł trochę rytmu, a Firmino powiększył prowadzenie drużynie gości swoim drugim golem, odbijając dośrodkowanie Joe Gomeza.

Dziesięć minut później Darwin Nunez wykonał kontratak po stworzeniu międzynarodowego Urugwaju Firmino z inteligentnym akcentem.

READ  Johnston: Gracze Coyotes stają w obliczu „wojny psychicznej” i niepewności w miarę zbliżania się potencjalnego transferu

Następnie, po tym, jak Salah strzelił hat-tricka przez sześć minut, Harvey Elliott strzelił swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów, czekając na zwycięstwo 7-1 przez VAR.

Następny Liverpool zagra w niedzielę na Anfield z Manchesterem City w stylu Premier League.

Mówiąc o Sky Sports, Klopp powiedział: „Wszyscy wiemy, kogo powitamy w niedzielę i będzie to inna gra, ale lepiej jest wejść w to z tym uczuciem, które mamy dziś wieczorem niż w jakimkolwiek innym meczu”.