Mistrzostwa Świata Kobiet kończą się na fikcyjnej ziemi w Australii, przegrywając ze Szwecją w meczu o trzecie miejsce

CNN

Jednak mistrzostwa świata kobiet były dla Australii wydarzeniem historycznym i przełomowym Matyldy Udział w turnieju zakończył się porażką 2:0 ze Szwecją w meczu o trzecie miejsce w sobotę.

Jednak ten mecz wyznaczył nowe horyzonty dla kobiecej piłki nożnej w Australii po mistrzostwach świata, w których futbolowa mania ogarnęła naród. Matyldy Osiągnął swój najlepszy wynik w turnieju.

Nikt nie chce się stawić na mecz o trzecie miejsce i zazwyczaj powoduje to wyciszoną atmosferę, ale takie było wsparcie zespołu Matyldy Te Mistrzostwa Świata, w których nawet po tym, jak Szwecja wygrała 2:0, kibice w Brisbane nadal wiwatowali przy każdym podaniu, każdym ataku i każdym podaniu.

Ale nawet w obliczu tej imprezowej atmosfery Szwecja pokazała swoją klasę po rzucie karnym Fridoliny Rulfo w pierwszej połowie, a piękna bramka kapitana Kosovare Aslaniego zapewniła zwycięstwo i trzecie miejsce.

Dla Szwecji zajęcie trzeciego miejsca to znany sposób na zakończenie mistrzostw świata, który dokonał tego w 1991, 1995 i 2019 roku, i oznacza jeszcze jaśniejszy koniec turnieju po rozdzierającej serce porażce z Hiszpanią w ostatnim tchu. półfinały.

Tymczasem Team Matilda zajął czwarte miejsce, nigdy nie awansując poza ćwierćfinały w poprzednich turniejach.

Szwecja miała najlepsze z wczesnych wymian, forsując Matyldy Bez piłki i kontrola posiadania. Blågult wykazał się intencją od pierwszej minuty, gdy Stina Blackstenius pokonała australijską obronę, przyjęła podanie od Asllaniego i oddała strzał na bramkę, ale strzał australijskiego bramkarza Mackenziego Arnolda oddalił niebezpieczeństwo.

I chociaż Australia była początkowo ograniczona do kontrataków, wyglądało na to, że fala zaczęła się odwracać MatyldyJasnoniebieskie koszulki wyszły na boisko i wywarły presję na szwedzką obronę.

Następnie, podobnie jak Matyldy Był przyczółkiem w grze, gdy Szwecja upadła po uderzeniu młotem w 30. minucie, kiedy asystent sędziego wideo (VAR) przyznał karę przeciwko Australii za kontakt w polu karnym.

READ  Waluty, ropa, Wall Street, debiut giełdowy

Rolfö podszedł i spokojnie wbił piłkę w boczną siatkę, kilka centymetrów od wyciągniętych palców Arnolda, i dał Szwecji prowadzenie 1:0.

i Blagult Do przerwy prawie objęli prowadzenie 2:0, kiedy Philippa Engeldahl strzeliła piłkę w kierunku bramki tuż przed przerwą, ale Arnold Duff, uderzając z woleja obok bramki, trzymał Australię w zasięgu.

Wydaje się jednak, że Szwecja nigdy nie oddała prowadzenia Maltyldy Po pierwszej połowie nadal atakowali, brakowało im klinicznej przewagi, często wymykali się z posiadania piłki, a ich próby zdobycia bramki sprawiły, że szwedzka bramkarz Zisera Mosović była względnie niewzruszona.

Magiczna chwila Aslaniego nadeszła w 62. minucie, kiedy pobiegłem do pomocy i znalazłem Plastinos. Napastnik został mocno oznaczony i podał piłkę do Aslaniego na skraju pola karnego, który wolejował piłkę w róg siatki, obok Arnolda.

Szwedka Amanda Ellstedt walczy o piłkę z Australijką Heile Raso.

Osiem minut później Australia miała szansę na zmniejszenie przewagi Szwecji o połowę, ale strzał Claire Polkinghorn trafił wygodnie w ramiona Mosovicia, a dzięki kulejącemu Samowi Kerrowi, który na krótko opuścił boisko z powodu kontuzji w końcówce meczu, Matyldy„Atak ostatecznie nie był w stanie znaleźć tylnej części sieci”.