Messi opuszcza mecz finałowy w 2023 roku wcześniej

On gra

Pełen akcji rok Lionela Messiego dobiegł końca.

Messi, mistrz Pucharu Świata i gwiazda Interu Miami, nie strzelił żadnego gola i wydawało się, że w swoim ostatnim meczu w 2023 roku doznał ponownej kontuzji prawej nogi. Jednak jego zespół i tak zwyciężył.

Nicolas Otamendi strzelił gola do domu w 64. minucie i poprowadził Argentynę do zwycięstwa 1:0 nad Brazylią w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2026 we wtorek wieczorem na słynnym stadionie Maracana w Rio de Janeiro.

To był pełen wrażeń występ na Maracanã, ponieważ Messi i Argentyna przegrali Puchar Świata 2014 z Niemcami, ale wygrali Copa America 2021.

Argentyna zapewniła Brazylii pierwszą w historii porażkę u siebie w eliminacjach do Pucharu Świata w meczu, który mógł być ostatnim meczem Messiego na historycznym brazylijskim stadionie, chociaż walki na trybunach spowodowały opóźnienie meczu.

„Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa po porażce z Urugwajem” – powiedział Messi po meczu. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, podobny do finału Copa America. Bardzo naciskali, szukali nas tam na górze i trudno było nam mieć długi majątek. Te gry są definiowane przez szczegóły.”

Messi wszedł na mecz jako lider wszechczasów z 31 golami w meczach CONMEBOL, ale żadnym golem przeciwko Brazylii. Już w 77. minucie nie był w stanie już zmienić tej różnicy i opuścił mecz jako rezerwowy.

Wyglądało na to, że Messi doznał kontuzji prawej nogi w pierwszej połowie meczu z Brazylią. Prawy mięsień czworogłowy uda był oceniany przez trenera na linii bocznej przez 28 dniy Minucie meczu, ale pozostał w grze.

Nie jest jasne, czy kontuzja spowodowała, że ​​Messi – spowolniony przez podobną kontuzję prawej nogi, która wykluczyła go z sześciu meczów dla Interu Miami i meczu kwalifikacyjnego we wrześniu – opuścił boisko wcześniej.

Trener Argentyny Lionel Scaloni powiedział na konferencji prasowej po meczu: „Leo jest jedynym zawodnikiem na świecie, który może wyjść na boisko w warunkach, w jakich dzisiaj gra. Zrobił to najlepiej, jak potrafił i pomógł drużynie .”

Mecz został opóźniony co najmniej 25 minut z powodu bójki na trybunach. Messi i jego koledzy z drużyny argentyńskiej przeskoczyli barierę, aby skierować się w stronę sekcji, gdzie przed meczem policja pośredniczyła w kontaktach z walczącymi kibicami.

Gdy kłótnia ucichła, Messi poprowadził swoją argentyńską drużynę z powrotem do szatni, a mecz zaplanowany na 19:30 ET rozpoczął się wkrótce po 19:55 ET.

Messi popełnił błąd w pierwszej minucie meczu i oddał w meczu tylko jeden strzał, lewym butem, który na kilka minut przed decydującą bramką zderzył się z brazylijskim obrońcą.

Otamendi wyprzedził dwóch brazylijskich obrońców i posłał do siatki rzut rożny wykonany przez Giovaniego Lo Celso.

Argentyna ma 15 punktów po sześciu meczach CONMEBOL we wrześniu, październiku i listopadzie.

READ  Phil Bryant pomógł Brettowi Favre'owi zdobyć pieniądze socjalne na stadion do siatkówki

Messi dobiega końca swojej wybitnej kariery, po osiągnięciu szczytu, jakim było zdobycie Pucharu Świata z Argentyną w grudniu ubiegłego roku i jego wielka przeprowadzka z Paris Saint-Germain do Inter Miami w tym roku.

We wtorek Inter Miami zaprzeczył swojemu udziałowi w możliwym meczu, w którym na początku przyszłego roku Messi miałby zmierzyć się ze swoim rywalem Cristiano Ronaldo w Arabii Saudyjskiej.

Teraz Messi skupia się na zasłużonym odpoczynku i relaksie przez resztę roku, zanim w styczniu wróci do Interu Miami na obóz przygotowawczy.

We wtorek rozpoczęcie meczu Argentyna-Brazylia zostało opóźnione z powodu kryzysu na trybunach słynnego stadionu Maracana w Rio de Janeiro.

Gra rozpoczęła się wkrótce po 19:55 ET, chociaż mecz Argentyna – Brazylia miał rozpocząć się o 19:30 ET i był transmitowany przez Telemundo.

Policja oddzieliła część kibiców w związku z kłótnią przed meczem, co skłoniło Lionela Messiego i członków reprezentacji Argentyny do podchodzenia do trybun. Messi i jego koledzy przekroczyli barierkę, aby skierować się w stronę trybun w części, w której interweniowała policja.

Messi i jego koledzy z drużyny opuścili teren w pobliżu trybun, aby wrócić na boisko, jednak udali się do szatni. Nie było jasne, czy Argentyna wróciła do środka, aby przygotować się do ogłoszenia składu drużyny przed meczem.

Brazylijscy piłkarze pozostali na boisku, a argentyńska drużyna ostatecznie wróciła na boisko i rozpoczęła mecz.

Gdy transmisja dotarła do tłumów, na boisku i na trybunach widać było duże siły policyjne.

Leo Messi został zmieniony w meczu Argentyny z Brazylią w 77. minuciey minuta.

Jego noc dobiegła końca.

Nie jest jasne, czy Messi czuł się wyczerpany z powodu kontuzji prawego mięśnia czworogłowego, której doznał od jednego z trenerów w pobliżu argentyńskiej ławki rezerwowych w 28. minucie.

Ale rok 2023 dobiegł końca.

Messi nie strzelił gola w swoich ostatnich czterech meczach, a w jego ostatnim meczu na Maracanã nie zdobył gola.

Kiedy Messi wszedł na wtorkowy mecz, w swojej karierze nie strzelił gola przeciwko Brazylii w eliminacjach do Mistrzostw Świata. To rozróżnienie pozostanie.

Nicolas Otamendi był we właściwym miejscu we właściwym czasie, a Argentyna prowadziła.

Główka Otamendiego w 64. minuciey Już pierwsza minuta meczu dała Argentynie prowadzenie 1:0.

Otamendi wyprzedził dwóch brazylijskich obrońców i wykonał rzut rożny wykonany przez Giovaniego Lo Celso, który posłał go do siatki.

Jakieś trzy minuty temu Messi nie wyglądał dobrze, ale lewą nogą trafił do siatki.

Jednak Argentyna obejmuje teraz prowadzenie w drugiej połowie tego trudnego meczu z Brazylią.

Gabriel Jesus poprowadził brazylijski atak w stronę siatki, ale prawy but Gabriela Martinelliego został zablokowany przez argentyńskiego bramkarza Emiliano Martineza w 58. minucie.y minuta.

W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej połowie i w tym meczu, doszło do mocnej gry Argentyny i Brazylii.

Obie strony mają 30 minut na rozstrzygnięcie tej kwestii.

Brazylijczyk Bruno Guimarães miał szansę po rzucie wolnym, jednak Brazylijczycy nie potrafili jej wykorzystać w 38. minucie.y minuta.

READ  Oceny NFL Tydzień 13: Kowboje zdobywają „A +” za kierowanie Coltami, Orły zdobywają „A +” za niszczenie Tytanów

Rafinha, czołowa gwiazda Barcelony w lidze hiszpańskiej, wykonał kopnięcie spoza pola karnego, które przeszło poprzeczkę.

Po jednej sekwencji po rzucie rożnym brazylijski Marquinhos również nie trafił głową w pobliżu siatki.

Leo Messi został pokazany, gdy w 28. minucie meczu trener oceniał prawy górny mięsień czworogłowy uda w pobliżu argentyńskiej ławki rezerwowych.

Messi niedawno wrócił do zdrowia po kontuzji prawej nogi, która utrudniała mu występy we wrześniu ubiegłego roku, w związku z czym opuścił sześć meczów z Interem Miami i jeden mecz z Argentyną.

Messi pozostał w grze po tym, jak przez około dwie minuty przebywał na ławce rezerwowych.

Jednak biorąc pod uwagę niedawną kontuzję Messiego, nadal warto na niego zwracać uwagę.

Messi i Argentyna mają w tym meczu trzy próby oddania strzału. Brazylijczycy mają ponad dwukrotnie więcej fauli.

Brazylia otrzymała siedem fauli i dwie żółte kartki, podczas gdy Argentyna otrzymała tylko dwa faule w pierwszych 15 minutach tego meczu. W kolejnych dwóch minutach obie drużyny dołożyły po jednym faulu.

Gabriel Jesus i Rafinha wcześnie otrzymali żółte kartki dla Brazylii.

Messi rozpoczął mecz od własnego błędu w pierwszej minucie, a dwa pierwsze strzały dla Argentyny wykonał w dziewiątej minucie.

Zapowiedź meczu Argentyna – Brazylia

Nikt nie strzelił więcej bramek niż Lionel Messi w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Ameryce Południowej.

Messi strzelił w swojej karierze 31 goli w meczach CONMEBOL, ale nie zdobył jeszcze gola przeciwko Brazylii.

Messi, mistrz Pucharu Świata i gwiazda Interu Miami w Major League Soccer, ma szansę zmienić tę różnicę we wtorkowym meczu pomiędzy Argentyną a Brazylią, który odbędzie się na słynnym stadionie Maracanã w Rio de Janeiro.

Argentyna poniosła pierwszą porażkę od prawie roku po porażce z Urugwajem 2:0 w ubiegły czwartek. Messi nie strzelił gola w trzech ostatnich meczach.

Argentyna nie będzie jednak traktować brazylijskiej reprezentacji poważnie. Brazylijczycy we wtorkowym meczu nie zagrają bez gwiazd: Neymara (naderwany ACL), Viniciusa Juniora (ścięgno podkolanowe) i Casemiro (ścięgno podkolanowe).

Mają duże nieobecności, ale jeśli spojrzeć na zespół, wszyscy prezentują najwyższy poziom. – powiedział trener Argentyny Luis Scaloni Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Dodał: „Mają świetnych graczy, którzy są w stanie wykonać swoją pracę, czyli Brazylię. Każdy wie, co to oznacza”.

Wiadomość o tym, że Lionel Messi i Cristiano Ronaldo mogą razem wystąpić na boisku w przyszłym roku, spotkała się z ogólnoświatowym entuzjazmem, ale Inter Miami zdementował wtorkową informację, jakoby zagrali w Arabii Saudyjskiej.

Inter Miami powiedział w oświadczeniu: „Wcześniej dzisiaj ogłoszono, że Inter Miami FC ma zagrać w Pucharze Sezonu w Riyadzie. Jest to nieścisłe.”

Ogłoszono, że Messi i Inter Miami zmierzą się w lutym w Arabii Saudyjskiej z Ronaldo i Al-Nassrem.

Więcej informacji znajdziesz we wtorkowych wiadomościach o Messim i Ronaldo.

Messi zagra w być może swoim ostatnim meczu na słynnym brazylijskim stadionie, ponieważ nie może się doczekać strzelenia swojego pierwszego gola w kwalifikacjach przeciwko Brazylii, w miejscu, które zapewniło złamane serce i radość największej gwieździe futbolu.

READ  Donovan Mitchell Trade: Knicks Swing On Another Star, ale RJ Barrett i Future Resilience były warte więcej

Messi poniósł jedną z największych porażek w swojej karierze – finał Mistrzostw Świata 2014 przeciwko Niemcom na stadionie Maracana. Poprowadził także Argentynę do tytułu Copa America 2021, swojego pierwszego tytułu z reprezentacją narodową, na tym samym stadionie.

Messi dobiega końca swojej wybitnej kariery. Od grudnia ubiegłego roku z amerykańską drużyną Inter Miami osiągnął szczyt, jakim było zdobycie z Argentyną Pucharu Świata, a tej jesieni będzie rywalizował ze swoją reprezentacją narodową w meczach kwalifikacyjnych.

To ostatni mecz Messiego w 2023 roku

Rok 2023 był ekscytujący dla Leo Messiego.

Argentyńska legenda rozpoczęła rok świętując zwycięstwo w Pucharze Świata w Katarze w grudniu ubiegłego roku, a następnie zakończyła burzliwą karierę w Paris Saint-Germain i dołączyła do Interu Miami w Major League Soccer.

Messi planował swój okres pozasezonowy od co najmniej miesiąca. W wywiadzie po strzeleniu w zeszłym miesiącu dwóch goli przeciwko Peru powiedział, że planuje spędzić wakacje w Argentynie.

„To będzie pierwszy raz od jakiegoś czasu, kiedy w grudniu spędzę tu tyle dni podczas wakacji, w pokoju z moimi ludźmi”. powiedział Messi. „Wrócę w styczniu i przejdę okres przygotowawczy, zaczynając od zera i jak zawsze przygotuję się najlepiej, jak potrafię”.

Messi i Argentyna przegrali swój pierwszy mecz od zeszłotygodniowych mistrzostw świata

W ubiegły czwartek Messi i Argentyna przegrali z Urugwajem 2:0, co było pierwszą porażką od grudniowych mistrzostw świata w Katarze.

Była to pierwsza porażka Argentyny od prawie roku, od porażki 2:1 z Arabią Saudyjską w meczu otwarcia mistrzostw świata 22 listopada 2022 roku.

Argentyna nie straciła ani jednej bramki przeciwko swoim rywalom w ośmiu meczach – czterech meczach towarzyskich i czterech meczach kwalifikacyjnych – od ekscytującego zwycięstwa nad Francją w finale.

Dobiegła końca passa Argentyńczyka Emiliano Martineza, który strzelił w meczu 751 minut.

Messi nie strzelił gola w trzech ostatnich meczach

Messi nie strzelił żadnego gola w swoich ostatnich trzech meczach, choć strzelił gola w 32 meczachDrugi skrót I 42Drugi skrót Protokół ze zwycięstwa Argentyny nad Peru 2:0, które odbyło się 17 października.

Messi nie strzelił gola w finale sezonu Inter Miami przeciwko Charlotte 21 października ani w towarzyskim meczu Inter Miami z New York City FC, który miał na celu uhonorowanie ósmej Złotej Piłki 10 listopada.

Nie zdobył także gola podczas czwartkowej porażki Argentyny z Urugwajem.

Czym jest ranking CONMEBOL?

Argentyna nadal znajduje się na szczycie kwalifikacji w Ameryce Południowej, podczas gdy Brazylia znajduje się w środku grupy.

Argentyna prowadzi w grupie 10 drużyn z 12 punktami po pięciu meczach. Urugwaj zajmuje drugie miejsce z 10 punktami. Kolumbia ma dziewięć, a Wenezuela osiem. Brazylia siedem punktów. Ekwador, Paragwaj i Chile mają po pięć punktów. Boliwia ma trzy, a Peru jeden punkt.