Marcowe szaleństwo: nr 13 Yale wraca, by zdenerwować nr 4 Auburn 78-76

Zespół Yale z numerem 13 wrócił w drugiej połowie po 10-punktowej przewadze i w piątek pokonał Auburn z numerem 4 78:76, po tym jak Auburn miał niezliczone szanse na remis lub objęcie prowadzenia w ostatnich 30 sekundach.

Tygrysy prowadziły 61-51 na 9:53 przed końcem, po czym Yale powoli oddalało się od prowadzenia dzięki punktowej suszy w Auburn. Tygrysy nie zdobyły gola przez ponad trzy minuty, a Yale zmniejszyło deficyt do czterech na 4:41 przed końcem meczu.

Następnie Yale objęło prowadzenie 73-72 po trzypunktowym rzucie Johna Poulakidasa na 2:11 przed końcem meczu. Zespoły wymieniały się niecelnymi strzałami, po czym na 46 sekund przed końcem Poulikidas faulował Denvera Jonesa z drużyny Auburn.

Od tego momentu Bulldogs utknęli. Jakoś.

Jones, który wykonywał 88% rzutów wolnych, nie trafił w pierwszą partię stanu 1 na 1, po czym Danny Wolf trafił jeszcze dwa rzuty wolne i powiększył prowadzenie do trzech. Auburn miał szansę na remis na niecałe 30 sekund przed końcem, ale Trey Donaldson trafił za trzy punkty w obręcz.

Następnie, po tym jak Yasin Gram wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych, KD Johnson z drużyny Auburn został sfaulowany podczas ustawiania się na 9,4 sekundy przed końcem.

Johnson nie trafił w rzut wolny, ale Auburn odzyskał piłkę po strzale posiadania piłki po remisie.

Następnie Trey Donaldson został sfaulowany pod koszem po podaniu od strony boiska i trafił na linię rzutów wolnych. Nie trafił w oba rzuty wolne, a Auburn zebrał się. Johnny Brohm nie trafił w decydujące odbicie, po czym mocno uderzył w ziemię, a strzał Jaylena Williamsa został zablokowany przed upływem czasu.

Strażnik Yale Yassin Gharam świętuje z fanami zwycięstwo Yale nad Auburn w meczu pierwszej rundy turnieju NCAA w Spokane w stanie Waszyngton, piątek, 22 marca 2024 r. (AP Photo/Ted S. Warren)

Strażnik Yale Yasin Gharam świętuje z fanami po zwycięstwie Yale nad Auburn w meczu pierwszej rundy turnieju NCAA w piątek. (AP Photo/Ted S. Warren)

Wyglądało na to, że Broome doznał kontuzji prawego kolana, kiedy upadł na ziemię i usiadł na korcie, podczas gdy Yale świętowało zwycięstwo.

READ  Rozczarowana fanka Eagles, Jasmine Jones, opowiada o sławie w Internecie - NBC10 Filadelfia

Poulakidas zdobył 28 punktów, co było najwyższym wynikiem w meczu. Trafił 10 z 15 rzutów z gry i 6 z 9 rzutów za trzy punkty. Broome zdobył 24 punkty, zdobywając 7-10 z gry i 9 z 11 z gry.

Zwycięstwo to jest pierwszym zwycięstwem Yale w turnieju NCAA od czasu, gdy Bulldogs wyeliminowali Baylora z numerem 5 i rozstawiony z numerem 12 w 2016 roku. Od tego czasu drużyna Bulldogs dwukrotnie wystąpiła w March Madness, przegrywając oba mecze w pierwszej rundzie z numerem 1. .14 ​​nasion.

Przegrana Auburn była kontynuacją fatalnego początku turnieju NCAA SEC. Tygrysy stały się piątą drużyną SEC, która przegrała w pierwszej rundzie, przegrywając zaledwie kilka minut po porażce Florydy z Kolorado. W czwartek przegrały Mississippi, Kentucky i Karolina Południowa. Tennessee była jedyną szkołą w SEC, która odniosła zwycięstwo pierwszego dnia turnieju.

Tygrysy przystąpiły do ​​turnieju NCAA jako mistrzowie turnieju SEC i byli siódmym faworytem w BetMGM do zdobycia tytułu mistrza kraju. Można przedstawić przekonujący argument, że Auburn nie była rozstawiona z czołowej czwórki w turnieju. Jednak w piątek Auburn nie grało jak faworyt.

W drugiej połowie Auburn miał wiele okazji, aby wyrzucić Yale z boiska, ale po prostu nie mógł tego zrobić. Tygrysom zabrakło także Chada Bakera-Mazary. Został wyrzucony w ciągu pierwszych pięciu minut meczu za rażący faul 2 na Augustu Mahoneyu z Yale. Baker Mazzara wszedł do meczu jako trzeci w klasyfikacji strzelców drużyny Auburn.