Manchester United vs Sevilla – Relacja z meczu piłki nożnej – 13 kwietnia 2023

Manchester United był oszołomiony dwoma późnymi golami samobójczymi, gdy Sevilla uratowała remis 2: 2 na Old Trafford w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy w czwartek.

Marcel Sabitzer strzelił dwa gole w odstępie siedmiu minut w pierwszej połowie po asystach Bruno Fernandesa i Anthony’ego Martiala, dzięki którym United przejęli kontrolę nad meczem i wygląda na to, że będzie remis przed rewanżem w Hiszpanii w przyszłym tygodniu.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Jednak dziwny gol samobójczy Terrella Malacii w 84. minucie dał Sevilli powrót do gry po tym, jak lewy obrońca United obrócił dośrodkowanie Jesusa Navasa do własnej bramki od Davida de Gei.

Sytuacja pogorszyła się dla gospodarzy, którzy zostali zmuszeni do gry w dziesiątkę, gdy Lisandro Martínez musiał wypaść z gry z powodu kontuzji.

Sewilla zyskała więcej w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy główka Youssefa Al-Nusairiego trafiła prosto w głowę niezamierzonego zmiennika Harry’ego Maguire’a, który uderzył piłkę na bramkę i ominął oszałamiającego De Geę.

Były bardziej niepokojące wieści dla drużyny trenera Erika ten Haga, gdy Fernandes otrzymał żółtą kartkę, co oznaczało, że zostanie zawieszony na rewanż, a kolega obrońca Martineza, Rafael Varane, również został zmuszony do wślizgu w pierwszej połowie.

„Myślę, że mecz był pod ręką”, powiedział Ten Hag BT Sport. „Powinniśmy byli strzelić trzy lub cztery bramki… Potem kilka pechowych momentów z kontuzjami. Potem straciliśmy dwa gole samobójcze i to był pech. Musimy sobie z tym poradzić. Oczywiście musimy się nauczyć, że musimy zabić gra.”

Sabitzer, wypożyczony z Bayernu Monachium, strzelił swojego pierwszego gola w Europie dla United w 14. minucie, kiedy kontrolował precyzyjne podanie Fernandeza i strzelił obok bramkarza Bono.

Austriak podwoił swój wynik siedem minut później, wykorzystując świetne podanie Martiala i dobrze kończąc.

READ  Komisarz Rob Manfred dołącza do rozmów, gdy gracze MLB Closed Players spotykają się piąty dzień z rzędu

Ale Sabitzer powiedział, że trudno było znaleźć słowa po późnym upadku jego zespołu.

– Kolejka górska – powiedział Sabitzer. – Musieliśmy dokończyć mecz, jest remis, nie tego chcieliśmy, musimy pojechać do Sevilli i tam to osiągnąć.

– Mieliśmy okazje i byliśmy pewni meczu i myślę, że kontrolowaliśmy mecz, ale niestety straciliśmy łatwe bramki.

Martinez wydawał się być poważnie kontuzjowany i został zdjęty z boiska przez dwóch graczy Sevilli, jego argentyńskich kolegów z drużyny.

United, którzy po zdobyciu Pucharu Ligi walczyli o drugi tytuł w sezonie, myśleli, że zdobyli gola kilka sekund po rozpoczęciu meczu, ale strzał Jadona Sancho został wykluczony z powodu spalonego.

Sevilla, która słabnie w dolnej połowie La Liga, zwyciężyła w pierwszej połowie, ale była prawie na tablicy wyników na kilka sekund przed przerwą, kiedy De Gea zatrzymał główkę Tanguy Nyanzo z bliskiej odległości, a Varane wyczyścił ją z linii.

W tym raporcie wykorzystano informacje z agencji Reuters.