Lakers pokonali Grizzlies 40 i awansowali do 2. rundy play-offów NBA

Dave’a McMenaminaPisarz personelu ESPN3 minuty na przeczytanie

LOS ANGELES — LeBron James obiecał, że będzie lepszy w meczu 6 w piątek pierwszej rundy serii play-off Los Angeles Lakers przeciwko Memphis Grizzlies.

Dotrzymał słowa, a jego koledzy z drużyny nadal wywierali presję na Grizzlies od samego początku, niszcząc rozstawionych z numerem 2 Grizzlies 125-85, aby wygrać serię 4-2.

James potrzebował 17 strzałów, aby oddać pięć w grze piątej. A w piątek trafił siedem z pierwszych ośmiu rzutów, przerywając dominujący występ w pierwszej połowie oburęcznym kopnięciem wstecznym przy przejściu.

Los Angeles prowadził 17 punktami po pierwszej połowie, a James miał 16 punktów, o jeden więcej niż jego wynik w grze 5. Skończył z 22 punktami, 6 asystami i 5 zbiórkami i przeszedł do historii, wygrywając 40. mecz w swojej serii w karierze i remisując z Derekiem Fisherem przez większość wszechczasów.

„Gra z poczuciem pilności” – powiedział trener Lakers, Darvin Hamm, o 20-letnim weteranie przed meczem. „On wie, że jest ich tylko określona liczba [postseason runs] będzie mógł w nim uczestniczyć. Więc na pewno jest na razie”.

Druga połowa Game 6 była tylko przedłużonym świętem dla kibiców Crypto.com Arena, ponieważ Lakers prowadzili aż 40. Wiwaty nadchodziły, gdy franczyza odniosła pierwsze zwycięstwo u siebie, kończąc serię play-off od 2012 roku , kiedy pokonał Denver Nuggets w grze 7 w pierwszej rundzie.

To D’Angelo Russell z Lakers był zaangażowany w proces odkupienia wraz z Jamesem. Po przegranej 4 na 11 w środowej porażce z Memphis, w samej pierwszej kwarcie miał 5 na 8. Russell zakończył z rekordowym w karierze 31 punktami w strzelaniu 12 na 17, ustanawiając wysoki wynik w play-offach. W dużej mierze wypada z fazy play-off, ponieważ nigdy wcześniej nie strzelił 50% lub lepiej w meczu posezonowym.

I zrobił to z Kyrie Irvingiem, byłym kolegą Jamesa z drużyny w Cleveland Cavaliers, siedzącym naprzeciwko ławki Lakersów.

READ  Jak oglądać Super Bowl w niedzielę: Chiefs vs. 49ers, kanał telewizyjny, usługa przesyłania strumieniowego, występ w przerwie meczu i nie tylko

Wszystko wydawało się układać po myśli Lakers w piątek. Ich ofensywa strzeliła 53,8% z pola. Ich obrona dała Memphis 30,2%.

Grając na parkiecie, stał się ulubieńcem Los Angeles, Austin Reeves zdobył 11 punktów, 8 asyst i 6 zbiórek. Jared Vanderbilt pomógł zdenerwować gwiazdę Grizzlies, Ja Moranta, podczas strzelaniny 3 na 16, trafiając 3 na 8, zdobywając dziewięć punktów w ataku. Rui Hachimura ponownie był skuteczny wchodząc z ławki, zdobywając sześć punktów po rzutach 3 za 5, w tym dwa wsady, które kołysały się na arenie.

A Anthony Davis — którego kontuzja była uosobieniem rozczarowania zespołu w ciągu ostatnich kilku sezonów — otrzymał „AD! AD!” Wiwaty z tłumu po zejściu z boiska w celu obrony pod koniec trzeciej kwarty, gdy Lakers prowadzili 30.

Davis, który zdobył 6 punktów za 9, 14 zbiórek i 5 bloków, uniósł obie ręce w górę i błagał fanów o więcej.

Obie drużyny miały przewagę na ponad dziewięć minut przed końcem czwartej kwarty, a Los Angeles prowadziło 103-71. Rzadko zdarza się, aby Lakers tak mocni jak piątkowe zwycięstwa odnieśli zwycięstwo w sezonie zasadniczym, nie mówiąc już o ważniejszych pojedynkach w tym roku.

Lakers stali się pierwszym rozstawionym numerem 7, który odniósł niepokój w rundzie otwarcia od San Antonio Spurs w 2010 roku i dopiero szóstym zespołem, który osiągnął ten wyczyn. Czekają na zwycięzcę meczu 7 pomiędzy Sacramento Kings i Golden State Warriors w niedzielę, aby poznać swojego przeciwnika w drugiej rundzie.

Po rozpoczęciu sezonu 2-10, Lakers wygrali 14 z ostatnich 18 meczów od końca sezonu regularnego do zwycięstwa nad Minnesotą Timberwolves i awansowali do serii Grizzlies.

Lakers stali się dopiero drugą drużyną grającą w mistrzostwach, odkąd została wprowadzona w 2020 roku, aby awansować do drugiej rundy, dołączając do Miami Heat, który pokonał Milwaukee Bucks na początku tygodnia.

READ  Aktualizacja rynku na początek 2024 r

James i Davis poprawili się do 5-0 w serii play-off, ponieważ obaj są zdrowi.

Po tym, jak Dillon Brooks z Grizzlies nazwał Jamesa „starym” po tym, jak Lakers przegrali mecz 2 w Memphis, Los Angeles wygrało trzy z czterech następnych meczów.

James zmierzył się z Brooksem na korcie przed trzecim meczem w Los Angeles. Źródło zbliżone do rozmowy powiedziało ESPN James, że wiadomość Jamesa do Brooksa brzmiała w istocie: „Czy jesteś gotowy na to, co cię czeka dziś wieczorem?”.

Brooks nie był gotowy. Grizzlies nie byli gotowi.