Joe Mazzulla – Powinien wezwać TO po ostatecznym posiadaniu piłki przez Celtics

Jamal CollierESPN8 maja 2023, 18:12 czasu wschodniego3 minuty czytania

Trener Boston Celtics, Joe Mazzulla, przyznał w poniedziałek, że powinien był ogłosić przerwę wcześniej w przegranej 116:115 po dogrywce z Philadelphia 76ers w meczu 4, zanim wycofał swoje pierwotne słowa na temat decyzji po niedzielnym meczu.

Celtics wprowadzili piłkę na 19 sekund przed końcem po trójce Jamesa Hardena, ale nie oddali strzału przed ostatnim brzęczykiem.

Mazzulla bronił strategii po niedzielnym meczu, ale w poniedziałek przyznał, że przerwa mogła dać Celtics jedną z wielu szans na wygraną.

„Z perspektywy czasu jest 20/20 po dogrywce. Powinienem był zadzwonić [a timeout] Pojedynki 1 na 2 powinny pomóc nam zdobyć jeszcze kilka bramek” – powiedział Mazzulla podczas telekonferencji z reporterami. „Oczywiście, że mając 14 sekund do końca, chcesz wykorzystać jak najwięcej okazji. Więc na pewno wyciągniemy z tego wnioski.”

Celtics stanęli przed podobnym scenariuszem pod koniec czwartej kwarty. Harden zremisował mecz na pływaku na 16,1 sekundy przed końcem regulaminowego czasu, a Celtics wbili piłkę bez ogłaszania przerwy na żądanie. Akcja Jaysona Tatuma dała otwartą trójkę Marcusowi Smartowi, który spudłował w doliczonym czasie gry.

Jednak Mazzulla pozostał nieugięty w swojej decyzji do końca czwartego kwartału.

„To coś, o czym rozmawialiśmy przez cały rok” – powiedział w poniedziałek. „Jesteśmy przekonani, że nasi ludzie będą dobrze się prezentować. [Not calling a timeout] Uniemożliwia drużynie przeciwnej rozpoczęcie pojedynku. Uniemożliwia to innym członkom drużyny zorganizowanie obrony.

„Z perspektywy czasu jest zawsze 20/20, więc dobrze jest powiedzieć:„ Tak, powinniśmy byli to zrobić ”, ale przygotowywaliśmy się przez cały rok jako zespół, aby wykorzystać te sytuacje. Wiele razy to działało. nas. Myślałem, że koniec regulacji się opłacił. Mamy ostatnią szansę, a tego właśnie chcesz. Nie chcesz, aby mieli szansę.

READ  Liz Cheney mówi, że Ginny Thomas może zostać wezwana przez komisję 6 stycznia

Pod koniec dogrywki Tatum wybiegł z zegara i nie zaczął jechać do kosza, dopóki na zegarze meczowym nie zostało pięć sekund. Bronił decyzji swojego trenera, by nie ogłaszać przerwy na żądanie na koniec meczu, ale przyznał, że powinien był zacząć atakować kosz wcześniej.

Tatum przypomniał sobie, jak osiągnął dobrą passę w ostatnich sekundach pierwszego meczu pierwszej rundy Boston Nets w 2022 roku przeciwko Brooklyn Nets, gdy Celtics wbili piłkę bez ogłaszania przerwy na żądanie, uniemożliwiając zorganizowanie się obrony przeciwnika.

„Robiliśmy to przez cały rok i jesteśmy co do tego pewni” – powiedział Al Horford, centrum Celtics, po meczu 4. „Tempo było. Jason miał piłkę w dłoniach i grał dobrze. [Marcus] Smart złapałby go pół sekundy wcześniej i rozbiłby się. Nie przepadam za tym dramatem”.

34-letni Mazzulla, w swoim pierwszym sezonie jako główny trener, przez cały sezon dawał swoim zawodnikom swobodę w zdobyciu ostatniej piłki bez zatrzymywania gry przerwą na żądanie. Chociaż trzymał się zasad leżących u podstaw tego procesu decyzyjnego, przyznał, że są lekcje, których mógłby się nauczyć z ostatniego posiadania Bostonu w godzinach nadliczbowych.

„Myślę, że dwie lekcje, z których się uczysz, są powołaniem [a timeout] Od razu, 2 na 1, dwa strzały, dwa dodatkowe posiadanie” – powiedział Mazzulla. „Albo jako zespół musimy jasno powiedzieć, że musimy jechać szybciej, aby oddać strzał. Robiliśmy jedno i drugie przez cały sezon. Nie wdrożyliśmy niczego w tej konkretnej sytuacji”.

W serii jest remis 2-2. Mecz nr 5 we wtorek wieczorem w Bostonie.