Jimmy Butler, Heat eliminuje najwyżej rozstawionych Bucków w OT stunner

Tima BontempsaESPN5 minut czytania

MILWAUKEE – Trener Heat, Erik Spoelstra, w ostatnich sekundach środy wieczorem przygotowywał grę, która miała zremisować mecz 5 pierwszej rundy Miami przeciwko Bucks, i początkowo planował przekazać piłkę komuś innemu niż Jimmy Butler.

Kiedy Butlerowi powiedziano o planie, miał inne pomysły.

„Spojrzał mi martwo w oczy”, powiedział później Spoelstra z uśmiechem, „i powiedział:„ Nie. Pozwól mi być tym facetem ”.

Po zobaczeniu, jak Butler prowadzi swoich kolegów z drużyny na skraj największego zamieszania w historii NBA, Spoelstra zdał się na swoją supergwiazdę. A Butler wykorzystał perfekcyjne podanie Gabe’a Vincenta i na 0,5 sekundy przed końcem meczu zdobył dwa ze swoich 42 punktów. Ten strzał zapewnił Miami zwycięstwo 128:126 po dogrywce. Nad Milwaukee.

W ten sposób Heat przerwał passę czterech meczów do jednego. W oszałamiającym stylu.

„Gramy twardo”, powiedział Butler, który po raz kolejny zdominował boisko, dodając osiem zbiórek i cztery asysty w 46 minut. „Wiemy, do czego jesteśmy zdolni. Nie słuchamy zewnętrznego hałasu, nie słuchamy zewnętrznego hałasu.

„Będziemy robić to, co robimy”.

W tej serii Heat zrobił kilka rzeczy. Jeden z nich wielokrotnie dokonywał niezwykłych powrotów.

Miami było gotowe do zamknięcia serii w Game 5, gdy Heat pokonał 14-punktowy deficyt w czwartej kwarcie za oszałamiającymi 56 punktami Butlera z oszałamiającym powrotem w ostatnich minutach Game 4.

Kiedy więc Miami przegrywało 16 na początku czwartej kwarty w meczu 5 – z Butlerem odpoczywającym na ławce na początku tercji – było mało prawdopodobne, aby Heat mogli powtórzyć występ poza domem.

Zamiast tego Bucs – którzy strzelili tylko trzy gole z gry w całej czwartej kwarcie – pozwolili Heat powoli, ale pewnie wrócić do gry, dopóki Butler nie zamienił i-jeden lay-up. i rzut za 3 punkty po posiadaniu jeden po drugim, aby zremisować po 2 minutach i 11 sekundach.

READ  Szeryf mówi, że 1 zabity, 5 rannych w strzelaninie do płatków błotnych w Mississippi

Ostatecznie Bucks odzyskali czteropunktową przewagę na 14 sekund przed końcem dwóch rzutów wolnych Jrue Holidaya, ale trójka Vincenta zmniejszyła prowadzenie Milwaukee do jednego, a błędne podanie z boiska doprowadziło do udanego wyzwania Heat. Gdy Bucs byli w posiadaniu rzutu sędziowskiego, Holiday wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych, co dało grę za dwa punkty na 2,5 sekundy przed końcem.

Wtedy Vincent – ​​który zdobył 22 punkty tego wieczoru – trzymał piłkę w dłoniach z Giannisem Antetokounmpo przed nim i Butlerem, który znalazł Spoelstrę i podbiegł do obręczy.

„Można powiedzieć całej serii, że Jurou nie wyjął ze mnie ciała” – powiedział Butler, wyjaśniając swoje myślenie, prosząc o narysowanie dla niego sztuki. „Nie zamierza strzelać w lukę, nie zamierza tego robić.

„Więc powiedziałem:„ Kiedy skręcam w ten róg, gwarantuję ci, że się zamknie i będzie za mną. … [Spoelstra] Ufał mi w tym momencie, tak jak robił to wiele razy”.

Następnie, po podaniu nad wyciągniętymi ramionami Vincenta Antetokounmpo, Butler zrobił resztę, wbijając piłkę do kosza i remisując na 0,5 sekundy przed końcem.

„Muszę rzucić piłkę do góry” – powiedział Vincent. „Dla mnie to łatwe. Całkowicie wierzyłem w Jimmy’ego”.

To przekonanie, jak to często bywa w całej serii, okazało się uzasadnione. Jednak po wiadrze Butlera Bucs mieli przerwę na żądanie, ale jej nie wykorzystali, odbijając piłkę i wysyłając grę do dogrywki.

„Tak, musimy ogłosić ostateczny termin [there]- przyznał później trener Bucs, Mike Budenholzer.

Stamtąd sytuacja nie poprawiła się, ponieważ Bucks przeszli kolejne trzy minuty dogrywki bez bramki z gry, w pewnym momencie pozwalając Heat objąć siedmiopunktową przewagę.

Ale po tym, jak Kyle Lowry, Kevin Love i Bam Adebayo się rozgrzali, Bucs oderwali się od wewnętrznej obrony Miami i zmniejszyli deficyt do dwóch na 30 sekund przed zakończeniem Antetokounmpo. z 38 punktami, ale trafił 10 na 23 z linii rzutów wolnych, w tym 3 na 9 w czwartej kwarcie i dogrywce.

READ  Październikowe wydarzenie Apple Scary FAST: ujawniono wszystko na temat nowych układów MacBook Pro, iMac i M3

Po tym, jak Vincent nie trafił za trzy punkty, Milwaukee miał ostatnią szansę na odłożenie piłki i zremisowanie lub wygranie meczu. Ale po przesunięciu piłki na obwód wpadła ona w ręce Graysona Allena – i pozostała w tej pozycji aż do ostatniego brzęczyka, a Milwaukee nie oddało ostatniego strzału, gdy dwie przerwy na żądanie były jeszcze w grze.

„Giannis zaatakował i podał piłkę do Chrisa [Middleton]”- powiedział Budenholzer, wyjaśniając, dlaczego nawet w takiej sytuacji nie ogłosił przerwy na żądanie. „Zawsze tak gramy. To dobrze dla nas.

„Nie mogliśmy tego dziś zmienić”.

W rezultacie Heat przegrali w czwartej kwarcie ostatniego meczu wstępnego przeciwko Chicago Bulls – przed zakończeniem tego meczu późno, aby awansować do playoffów – przechodząc dalej. W niedzielne popołudnie w Madison Square Garden zmierzy się z New York Knicks w rewanżu jednego z klasyków w historii NBA.

Tymczasem Bucks są teraz dyskutowani w znacznie mniej interesującej części historii NBA: na przegranej pozycji zdenerwowania na poziomie, który niewielu może osiągnąć.

Bucks są zdecydowanym faworytem do zdobycia tytułu NBA w zakładach bukmacherskich wchodzących do playoffów. Milwaukee jest faworytem -1200 do pokonania Miami w ich pierwszej rundzie.

Seattle SuperSonics byli faworytami, kiedy Denver Nuggets słynnie zdenerwowali ich w 1995 roku, ale była to seria pięciu meczów. Bulls byli faworytami w pierwszej rundzie play-offów 2012 przeciwko Philadelphia 76ers, ale ta dobra passa została nieodwołalnie zmieniona, gdy Derrick Rose zerwał ACL w ostatnich minutach meczu 1.

Najlepszym porównaniem jest Dallas Mavericks z 2007 roku, który przegrał w sześciu meczach z Golden State Warriors w wersji „We Believe”. Ale ta drużyna Golden State wygrała serię sezonów z Dallas i dobrze dopasowała się do 67-zwycięskich Mavs.

W końcu dokładne miejsce na takiej liście nie ma znaczenia. Co więcej, czołowy rozstawiony na Wschodzie i faworyt do zdobycia tytułu – zakończył sezon w spektakularny sposób wcześniej niż oczekiwano.

READ  Yankees-Astros ALCS Game 1 początkowe składy i pojedynek na rzuty

„W przyszłym roku wrócimy i postaramy się być lepsi” – powiedział Antetokounmpo, będąc częścią długiej odpowiedzi na pytanie, czy ten sezon był porażką. „Spróbuj rozwinąć dobre nawyki, spróbuj grać lepiej, nie miej 10-dniowych odcinków złej gry w koszykówkę. I możemy wygrać mistrzostwo”.