Jayson Tatum prowadzi Celtics nad Pacers w trzecim meczu. Zwycięstwo: 10 punktów

Jayson Tatum prowadził Celtics z 36 punktami, 10 zbiórkami i 8 asystami w 44 minuty w trzecim meczu.

W sobotę Celtics odnieśli drugie dramatyczne zwycięstwo w ostatnich trzech meczach nad Pacers, obejmując prowadzenie 3:0 i wygrywając 114-111 w finałach Konferencji Wschodniej.

Oto dania na wynos.

1. Jrue Holiday miał wątpliwości przed cynkowaniem, ponieważ miał objawy grypopodobne, ale Joe Mazzola był całkiem pewien, że wygra.

„Zawsze jest gotowy do gry” – powiedział Mazzola. Wiedziałem, że zagra, tylko dlatego, że w niego wierzyłem.

Optymizm Mazzoli nie był powszechnie podzielany: Jayson Tatum zauważył, że Holiday nie brał udziału w strzelaninach i cierpiał na „dreszcze” (swoją drogą objawy, które mogły spowodować, że około trzy lata temu musiał poddać go kwarantannie na kilka meczów). Holiday miał trochę problemów, kończąc grę z 14 punktami przy skuteczności 4 na 10.

Jednak gdy Celtics go potrzebowali, Holiday wykonał jedną z najlepszych jak dotąd akcji defensywnych w sezonie.

„To kradzież, którą zawsze wykonuje wewnętrzną ręką i zwykle zdarza mu się to często, gdy zawodnik wchodzi na linię boczną, ale udało mu się to w okresie przejściowym” – powiedział Mazzola. „Nie mogłem się doczekać kilku z nich”.

Holiday również wykorzystał potężną przewagę za trzy punkty pod koniec czwartej kwarty, dzięki czemu Celtics – którzy wówczas tracili dwie bramki – wyszli na prowadzenie po raz pierwszy od czwartej kwarty. Zaowocowało to mocnym odbiciem 18 punktów w drugiej połowie.

Patrząc wstecz, to naprawdę niesamowite, że Celtics zdołali pozyskać Holidaya tego lata. Krótko przed rozpoczęciem sezonu pojawiły się bardzo uzasadnione pytania dotyczące obrony Celtics po Marcusie Smartie. Wszystko zmieniło się jednak w dniu, w którym Bucks kupili Damiana Lillarda.

Kiedy stało się jasne, że Holiday może być dostępny, Celtics mądrze go ścigali. W sobotę pokazał obronę, na którą Celtics liczyli, gdy wykonali ten ruch.

„To najlepszy konkurent dla swojego kolegi z drużyny, bez wątpienia mistrz” – powiedział Jayson Tatum. „[He] Nie było go dzisiaj na strzelaninie, był chory. Radzenie sobie z dreszczami i tym podobnymi. Wszyscy tam byliśmy, jakie to było trudne, walczyć z tym, a on wyszedł na boisko i postawił dla nas wszystko na szali oraz stworzył zagrania, które w zasadzie wygrywają mecz, szczególnie po stronie defensywnej. Groo jest po prostu świetnym zawodnikiem i rozegrał świetny mecz.

READ  Gregg Popovich chwyta mikrofon na stadionie i błaga fanów Spurs, aby przestali wygwizdywać Kawhiego Leonarda w połowie meczu

2. Tatum sam stworzył kilka świetnych zagrań. Choć za chwilę dotrzemy do Ala Horforda, który wraz z Holidayem będzie gościł na pierwszych stronach gazet, natomiast Tatum zaliczył brutalny, wieloaspektowy występ w ofensywie, na który złożył się 36 punktów, 10 zbiórek, osiem asyst, dwa bloki i bramka. Przechwyty i jedno z najlepszych podań (w jednym z najlepszych momentów), jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

„To podanie za róg do Ala, powieś je w Luwrze” – powiedział Jaylen Brown. „Jakby był szalony. Odnieśliśmy dziś wspaniałe zwycięstwo”.

Tatum również zapalił się od trzeciej bramki, co jest dobrym znakiem, mimo że w trakcie gry nieco ochłonął. Celtics będą bardzo trudni do pokonania, nawet w finale, jeśli Tatum zacznie gotować zza łuku.

3. Al Horford był lepszy, trafiając 7 z 12 zza łuku i zdobywając 23 punkty. Celtics podnieśli go i ponownie otworzyli, co było stałym motywem w tej serii, a Horford tym razem zmusił Pacers do zapłaty.

„Byłem bardzo szczęśliwy, że nadal jestem na tej pozycji, aby móc grać na tym poziomie, być częścią zespołu takiego jak Celtics i naprawdę robić wszystko, co w mojej mocy, aby się do tego przyczynić”. „Zespół i ja jesteśmy wdzięczni za tę szansę” – powiedział Horford. „To takie wyjątkowe, takie wyjątkowe i dlatego oddaję chwałę Panu, bo to takie wyjątkowe. To nie ja i ta sytuacja, w której się teraz znajduję, jest taka wyjątkowa i jestem za to bardzo wdzięczny”.

4. Celtics byli młodzi w drugim meczu i wywarli duży wpływ, pozwalając Oshae Brissettowi na wejście i dodanie szybkości drużynie. Brissett był mniej skuteczny w trzecim meczu, kończąc -6 z zbiórkami i zablokowanym strzałem (bez żadnych prób rzutów z gry).

Jednak Xavier Tillman rozegrał swoje pierwsze minuty w rotacji od czasu, gdy na początku tygodnia ogłoszono śmierć jego ojca.

READ  DeMar DeRozan z Chicago Bulls nadal jest świetny, bijąc rekord punktacji Wilta Chamberlaina

Tillman spisał się solidnie przez 13 minut, podczas których Celtics pokonali Pacers 12. A jego rozmiar daje im bardziej zrównoważoną opcję przeciwko takiemu graczowi jak Myles Turner.

„Ma talent defensywny, aby móc grać zarówno w upadkach, jak i zmianach” – powiedział Mazzola. „Byliśmy więc w stanie zmieniać nasze relacje, kiedy on często tam był. Potrafi chronić różne zagrania ze względu na swoją zdolność do gry, upuszczania i przełączania, więc zapewnił nam pewną wszechstronność. Naprawdę doceniam to, przez co teraz przechodzi, Samo posiadanie go tutaj, a potem możliwość skontaktowania się z nim i sprowadzenia go tam dla nas. To wiele mówi o tym, kim jest jako osoba, więc doceniam go za to.

5. Pacers wypracowali sobie 18-punktową przewagę dzięki niesamowicie gorącym strzałom z pola karnego. Z dwóch punktów w serii zdobyli aż 60,6 procent, choć w drugiej połowie mieli problemy, gdy Celtics utrzymali ich do 21 punktów w kolejnych kwartach i awansowali.

Zapytany o mecz po meczu, Mazzola udzielił długiej (i wnikliwej) odpowiedzi.

„Rozróżniłbym odsetek dwupunktowych celnych rzutów z gry, które były długimi dwójkami, przejściowymi dwójkami, rzutami z gry i rzutami z gry” – powiedział. „Te 60 procent może być nieco mylące, ponieważ z niektórymi dwupunktowymi zawodnikami musimy się pogodzić, ponieważ są dobrzy w innych rzeczach, zwłaszcza w przypadku Halliburtona, więc musimy przeanalizować tę liczbę i ją rozgryźć…

„Wykonują naprawdę dobrą robotę, walcząc o przejęcie piłki, co utrudnia jej zmianę, i naprawdę dobrze radzą sobie z przeciwdziałaniem naciskowi piłki, obniżając ją, tak jak przy pierwszym podaniu niżej. Kiedy dojdziesz do trzeciego dysku, naprawdę trudno to zmienić i w rezultacie wbijają się w farbę.

6. Na marginesie chcielibyśmy tylko powtórzyć, że Andrew Nembhard jest amatorem z bardzo świetlaną przyszłością. Skończył z 32 punktami, zdobywając 12 z 21 celnych trafień i (w przeciwieństwie do niektórych graczy, którzy nie zostali wymienieni w zeszłorocznej serii Heat) jego strzelanie/punktacja wygląda na całkiem stabilne (choć obecnie może trochę za gorąco).

READ  Brock Purdy, trafienia Patricka Mahomesa to tylko część epidemii kontuzji w NFL

7. Walka Sama Hausera trwała nadal. Spudłował wszystkie trzy próby zdobycia trzech punktów, w tym kluczową, która w czwartej kwarcie doprowadziłaby do remisu. Zamiast tego jego chybienie doprowadziło do krótkiej passy Pacers, która zwiększyła prowadzenie do siedmiu.

Trudności Hausera zostały w pewnym stopniu przyćmione sukcesami jego zespołu, co na razie jest dobre, ale w finale na pewno będzie musiał się odbić. Jeśli trafia za trzy punkty, jest kluczowym elementem, który jest w stanie samodzielnie przechylić szalę na jedną lub dwie kwarty (a tym samym na cały mecz).

Jeśli je ominie, nie wniesie do stołu zbyt wiele gry o jakości rotacyjnej.

8. Wiele powiedziano o braku skuteczności sprzęgieł Celtics w fazie play-off oraz o ich problemach ze sprzęgłami w sezonie zasadniczym i wszystko jest sprawiedliwe. Jednak w tej serii udało im się zdobyć kluczową interwencję, trafić do kosza w ostatniej sekundzie i znakomicie poprowadzić dogrywkę w pierwszym meczu, a następnie w sobotę w trzecim meczu zanotowali imponujący występ.

Celtics może nie odpowiedzieli na wszystkie pytania, ale pokazali pewien postęp.

„Czułem, że w pierwszej połowie byliśmy zaskoczeni, że tak bardzo przegrywamy” – powiedział Mazzola. „W pewnym sensie powiedziałem im: «Chłopaki, to się stanie, to może nie być ostatni raz, kiedy przegrywamy podwójnie. cyfr”. Podobał mi się sposób, w jaki sobie z tym poradziliśmy. To był po prostu test mentalności i wytrzymałości i myślę, że gracze odnieśli wielki sukces.

9. Czy Kristaps Porzingis może wrócić na czwarty mecz, aby otrząsnąć się z rdzy i pomóc Celtics zdobyć bilet do finału? Nadal tego nie wiemy, ale jeśli raporty Adriana Wojnarowskiego są dokładne, Porzingis może mieć szansę na powrót, gdy Celtics będą chcieli zakończyć serię.

10. Mecz nr 4 zostanie rozegrany na stadionie Indiana State w poniedziałek o 20:00