Igrzyska Olimpijskie na żywo: liczba medali, wyniki w łyżwiarstwie figurowym i deblu

kredyt…Doug Mills/The New York Times

Belg Bart Swings, srebrny medalista masowego startu mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim cztery lata temu, zmierzył czas dokładnie w sobotę i zdobył złoty medal w Pekinie.

Chung Jae-won z Korei Południowej wygrał wyścig sprinterski trzech łyżwiarzy i zdobył srebrny medal. Kolega z drużyny Lee Seung-hun, zdobywca tytułu olimpijskiego, zdobył brąz.

Joey Mantia, 36-letni Amerykanin, który miał walczyć o złoty medal, przeoczył w finale brąz, ale potem powiedział, że błąd Lee kosztował go szansę na podium.

– Nie wiem, jak się czuć – powiedziała Mantia. „Mam nadzieję, że w końcu coś zrobią z tym telefonem. Czułem się, jakbym został oszukany. Może jestem w tym stronniczy, ale czułem, że jego ręka była na moim ramieniu, ciągnąc mnie z powrotem. powtórka moja stopa była przed nim, a potem jego stopa znalazła się przed moją. Jak to się stało? „Więc jeśli to wykorzystasz?”

Jednak żaden wyrok nie został wydany, a Lee stanął obok Swingsa i Chunga, aby odebrać swój medal. Oba zostały oficjalnie przyznane w tym samym czasie.

Belgia

KOR . flaga

Korea Południowa

KOR . flaga

Złoty medal był pierwszym belgijskim medalem na Zimowych Igrzyskach od 74 lat.

Łyżwiarstwo szybkie na długim torze może być trochę skromne, jeśli chodzi o Dłuższe wyścigi. Podczas tych wydarzeń sportowcy chodzą po lodowiskach, trzymając ręce za plecami, ścigając się tylko z czasem.

Impreza ze startu masowego, która zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w 2018 roku, bardzo odświeża sytuację. W wyścigu na mniej więcej cztery mile 20 lub więcej łyżwiarzy znajduje się na lodzie w tym samym czasie, przygotowując się do rysowania i szermierki w celu uzyskania pozycji. Zostań na szlaku? Nie w masowym starcie.

READ  Jim Thorpe zostaje przywrócony jako jedyny zdobywca złotego medalu olimpijskiego z 1912 r.

tak ciężko Miłośnicy jazdy na łyżwach szybkich Przyznaje, że masowy start jest bardziej ekscytujący niż tradycyjne wyścigi sportowe. „Robię długi bieg od około sześciu lat i uwielbiam ten sport, ale czasami trudno go oglądać” – powiedział Mantia w 2018 roku.

Mantia, która jest częścią amerykańskiego zespołu pościgowego to Zdobył brązowy medal We wtorek zacząłem jazdę na łyżwach, sport, w którym prawie każdy wyścig ma start grupowy. Wiedział, że w Swings zmierzy się z groźnym przeciwnikiem, który również miał za sobą długą i imponującą karierę w łyżwiarstwie. Ale na ostatnim zdjęciu oczekiwano, że Mantilla, szybszy biegacz z dwóch mężczyzn, będzie miał przewagę.

Zamiast tego Lee uderzył go czymś, co wydawało się mieć mniej niż cal.

Holenderka Erin Schouten wygrała wyścig kobiet i zdobyła swój trzeci złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, goniąc w finale Kanadyjkę Evanni Blondin.

Scott wrzasnął, gdy przekroczyła linię.

„Ponieważ pozostało tylko 500 metrów, myślałem, że to zwolni. Teraz muszę podróżować szybciej” – powiedział Scotten. „Zrobiłem co w mojej mocy i pomyślałem, że jeśli są szybsze, to są szybsze.

„Kiedy wyszedłem z ostatniego zakrętu, czułem, że mam większą prędkość niż Ivani. Właśnie przeleciałem nad tą linią mety.”

Jej złoty medal w finałowych zawodach w łyżwiarstwie szybkim był idealnym punktem wyjścia: jej zwycięstwo na 3000 m przyniosło jej pierwsze zawody w łyżwiarstwie szybkim na Igrzyskach Olimpijskich. Wygrała również na dystansie 5000 metrów.