Golden Knights pokonali Pantery w pierwszym meczu finału Pucharu Stanleya

Pytanie przed finałem Pucharu Stanleya brzmiało, czy Aden Hill z Vegas Golden Knights może kontynuować swoją solidną grę i nadążyć za bramkarzem Florida Panthers, Siergiejem Bobrowskim.

Odpowiedź brzmiała „tak” w pierwszym meczu, kiedy Golden Knights pokonali Panthers 5:2 w sobotnią noc, a Hill obronił w eliminacjach Nicka Cousinsa z Florydy. Miał 33 obronę na 29 dla Bobrowskiego, który miał rekord 11-1.

Golden Knights, którzy dotarli do finału Pucharu Stanleya w swoim inauguracyjnym sezonie 2017-18, odnieśli trzy zwycięstwa w swoich pierwszych mistrzostwach. Gra 2 jest w poniedziałek wieczorem w Las Vegas (20:00 ET, TNT).

Golden Knights zdobyli bramki od Jonathana Marchesaulta, Shea Theodore’a i Rileya Smitha, członków drużyny z sezonu 2017-18, a także Zacha Whiteclouda i Marka Stone’a, którzy uzupełnili bramki dla Florydy, Erica Staala i Anthony’ego Duclaira.

Wygląd gry 1:

Przepiękny gorset marki Adin Hill z Golden Knights

Hill był zajęty w pierwszej połowie, dokonując ośmiu interwencji obronnych, niszcząc bramkę Staala z krótkiej ręki, a nawet angażując się w scrum.

Ale swoje najlepsze obronił w drugiej tercji. Cousins ​​miał szeroko otwartą siatkę, aby umieścić krążek po podaniu w kółko i krzyżyk, ale Hill wyciągnął się i uderzył piętą kija. Cousins ​​mieli jeszcze jedną szansę, ale obrońca Golden Knights Alex Pietrangelo przerwał grę.

„Myślę, że to jest coś, o czym marzysz, kiedy jesteś starszy i dużo oszczędzasz” – powiedział Hill dla TNT. „To było miłe. Byłem trochę zdesperowany. Po prostu sięgnąłem po patyk i wziąłem kawałek”.

Hill i Cousins ​​podzielili się pierwszym okresem scrumowym, chociaż Cousins ​​odebrali jedyną karę w wymianie.

Hill zatrzymał również Sama Reinharta w krótkiej ucieczce z 2:07 do końca trzeciej, gdy Panthers próbowały wrócić do gry.

Eric Staal z Panthers otwiera wynik, ale Golden Knights roi się

Kuzyni byli w polu karnym, gdy Pantery podeszły do ​​szachownicy, by rozstrzygnąć bezbramkowy remis. Staal otrzymał podanie od Antona Lundella w przerwie 3 na 2, wszedł za siatkę i strzelił gola o 9:40 pierwszej tercji.

READ  Źródła – głównym kandydatem na stanowisko Raiders jest Antonio Pierce

38-letni Staal, który grał także w finale Pucharu Stanleya 2021 z Montreal Canadiens, strzelił swój ostatni mecz o mistrzostwo 14 czerwca 2006 roku podczas biegu Carolina Hurricanes.

Floryda miała 8-0 w fazie play-off, kiedy zdobyła pierwszą bramkę, ale Marquessault w Vegas zremisował mecz z wynikiem 2:42 w pierwszej tercji, ponieważ Golden Knights kontynuowali mocną grę. To był dziesiąty gol Marchesault w ostatnich 11 meczach.

Gol Theodore’a w drugiej tercji i zwycięzca Białej Chmury w trzeciej to czwarte i piąte gole zdobyte przez obrońcę Golden Knights w fazie playoff. Duclair z Florydy zremisował na 10 sekund przed końcem drugiej tercji.

Bramka Stone’a została sprawdzona, aby zobaczyć, czy pierwszy uderzył krążek wysokim kijem. Potwierdzono, że był to dobry gol, który dał wynik 4-2 i pozostawił Pantery krótkie z powodu nieudanego wyzwania.

„Myślę, że byli po prostu podekscytowani, że znowu wpakują nas do pudełka” – żartował trener Panthers, Paul Morris, na temat krótkiej recenzji. „Myślałem, że to było szybkie.”

Matthew Tkachuk z Florydy pozostawał pod obserwacją

Tkachuk otrzymałby pomoc, gdyby nie powstrzymał Hill Cousins. Ale został zatrzymany bez punktu po zdobyciu trzech zwycięskich bramek i asyście przy drugim golu podczas zamiatania Hurricanes w finale Konferencji Wschodniej. Był ograniczony do dwóch strzałów (trafił również w słupek) i obrócił krążek, zanim Stone strzelił gola.

Tkachuk wszedł do szatni wcześnie, kiedy otrzymał cztery minuty za brutalne zagranie z Nicholasem Hague, a także otrzymał faul w trzeciej tercji.

Był to jeden z trzech podrywów w grze, który rozpoczął się po tym, jak spiker bokserski Michael Puffer powiedział: „Przygotujmy się do dudnienia”.

Sam Bennett z Florydy, Radko Judas i Chandler Stephenson z Vegas również dopuścili się niewłaściwego zachowania w trzeciej tercji.

notatki

Golden Knights wygrali także mecz otwarcia w finale Pucharu Stanleya 2018, a następnie przegrali cztery z rzędu z Washington Capitals. … Pantery spadły do ​​​​0-5 w historii franczyzy w finale. Ale Morris przypomniał dziennikarzom, że Panthers wygrali w pierwszej rundzie 1:0, 3:1 z Boston Bruins. Powiedział: „Wszyscy po prostu oddychają”.

READ  Dlaczego drużyna Red Sox wybiera dyrektora generalnego Cubs, Craiga Breslowa, na najwyższe stanowisko w Fenway Park