Giannis Antetokounmpo odwraca sytuację w końcówce meczu, gdy Bucks wyprzedzają Bulls po dogrywce

On gra

Brakujące gwiazdy Chicago Bulls po raz kolejny sprawiły problemy Milwaukee Bucks, ale w przeciwieństwie do poprzedniego spotkania, Bucks wygrali po dogrywce 133-129 w poniedziałkowy wieczór na Fiserv Forum.

Bulls, którzy 30 listopada zwyciężyli w dogrywce na stadionie United Center bez gwiazd Zacha LaVine’a i DeMara DeRozana, w poniedziałek grali bez LaVine’a i Alexa Caruso i obserwowali, jak Bucks ograniczają skuteczność środkowego All-Star Nikoli Vucevica do 37,5%.

Jednak DeRozan strzelił 41 goli, najwięcej w sezonie, a Coby White 33, a Bulls ponownie zdobyli remis w ostatnich sekundach regulaminowego czasu, tym razem po tym, jak DeRozan trafił krótkiego skoczka i zremisował na 3,7 sekundy przed końcem dogrywki. .

W dogrywce Bucks nie wykorzystali trzech rzutów wolnych, utrzymując Bulls w zasięgu ataku, aż na dziesięć sekund przed końcem Damian Lillard oddał dwa strzały i ustalił wynik 133-129.

Wynik kwadratowy: Bucks 133, Bulls 129 (dogrywka)

Seven Bucks zakończyli grę z dwucyfrową liczbą punktów, w tym Giannis Antetokounmpo (32), Brook Lopez (19), Malik Beasley (19), Bobby Portis (17), Lillard (14), Khris Middleton (13) i AJ Green (12) . . Middleton poprowadził Bucksów z 13 zbiórkami i sześcioma asystami.

Patrick Williams zdobył dla Chicago 15 punktów, a Vucevic 14 punktów i 10 zbiórek. DeRozan miał także 11 asyst.

Stan Milwaukee poprawił się do 16-7, przerywając passę czterech zwycięstw Chicago (9-16), która rozpoczęła się od zwycięstwa nad Bucks.

Giannis Antetokounmpo odwraca sytuację późno

Giannis Antetokounmpo rozpoczął mecz powoli, oddał zaledwie dwa strzały w pierwszej połowie oraz pięć w trzech kwartach. Miał 12 punktów, trafiając 3 z 5 trafień (dzięki sześciu rzutom wolnym), zanim Bulls całkowicie odrobili 14-punktową stratę i na dziewięć minut przed końcem zremisowali, a dwukrotny MVP ligi pokazał swoją agresywną grę. stamtąd punktacja.

W ostatnich dziewięciu minutach trafił 5 z 7 z podłogi i 5 z 6 z linii rzutów wolnych, a jego jedyne 10-sekundowe spudłowanie pochodziło z ataku. Zdobył 15 punktów i dał Bucksom prowadzenie przed ostatnimi sekundami.

W dogrywce Antetokounmpo dodał jeszcze pięć punktów i zebrał dwie zbiórki w defensywie. Skończył z najlepszym w drużynie 32 punktami, a także miał 12 zbiórek i sześć asyst. Trafił 9 z 13 z podłogi i 14 z 18 z linii rzutów wolnych.

READ  49ers w końcu mają przewagę w harmonogramie nad ogromnymi Eagles w 13. tygodniu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Czy zauważyłeś?

Khris Middleton uderzył Brooka Lopeza w klatkę piersiową podaniem na rzut rożny, próbując trafić Damiana Lillarda za zasłoną Lopeza. Na szczęście dla Bucksów rakieta Middletona odbiła się od jego kolegi i utrzymała się w posiadaniu piłki. Następnie Middleton podał piłkę z powrotem do Lopeza z rogu, który położył ją na podłodze i ostatecznie posłał lob do Antetokounmpo, który trafił do doskonałego kosza, dając Bucks prowadzenie 109-105.

Damian Lillard ma za sobą pracowitą noc

Rozgrywający Bucks, Damian Lillard, był rozgrywającym, który miał tego wieczoru najwięcej w drużynie dziewięciu asyst, ale po oddaniu pierwszego strzału w meczu przez resztę regulaminowego czasu tracił zaledwie 1 na 14 przewagi. W sumie w drugiej połowie oddał tylko sześć strzałów, w tym 46 stóp przy sygnale dźwiękowym, co oznaczało zwycięską próbę.

Zwykle nadrabiał kiepskie wieczory strzeleckie wyjazdami na linię rzutów wolnych, ale w meczu przeciwko Bulls miał zaledwie 4 z 5 trafień z regulaminowego paska na cele charytatywne (z jedną próbą po trzysekundowym faulu technicznym obrony).

Nie oznacza to jednak, że Bucks nie będą od niego oczekiwać, aby go uciszył.

Gdy Bucks prowadzili 117-116 na 29 sekund przed końcem meczu, Lillard próbował dosięgnąć wiadra, ale poślizgnął się i upadł, gdy tylko kozłował piłkę za plecami. Doprowadziło to do zatrzymania Milwaukee na 20,3 sekundy przed końcem i 12 sekund na zegar czasu akcji, a po tym, jak Khris Middleton podał piłkę Antetokounmpo, piłka znów była w rękach Lillarda, który wykonał dwa rzuty wolne i dał Bucksom prowadzenie 118-116. . Niestety, Bulls zdołali wyrównać po kolejnym posiadaniu piłki i wymusić dogrywkę.

W dodatkowej sesji trafił 1 na 2 i trafił dwa rzuty wolne na 10,2 sekundy przed końcem, dając Bucksom prowadzenie 133-129. Lillard zakończył mecz z 14 punktami, trafiając 3 z 17 celnych rzutów, w tym 2 z 9 zza linii trzech punktów.

5 liczb

4 W pierwszej połowie obrońca Bucks, AJ Green, zdobył trzy punkty w 11. minucie, a 5 grudnia Green zdobył 3 na 4 z głębi pola w meczu z Nowym Jorkiem. Pomógł Milwaukee trafić w 60% (12 z 20) zza łuku w pierwszych 24 minutach, dzięki czemu Bucks wyszli na prowadzenie 74-65. Podczas przerwy. W zeszłym sezonie Green trafił co najmniej trzy trójki przy siedmiu różnych okazjach.

3-1 Bucks strzelił gola, gdy grał z drużyną po przegranej z nią. Milwaukee po początkowej porażce kontynuowało porażki z Atlantą, Toronto i Chicago, odnosząc zwycięstwa. Jedyną drużyną, która w tym sezonie wygrała z Milwaukee, jest Indiana, która zwyciężyła 9 listopada i 7 grudnia. W środę Bucks zagrają z Pacers.

READ  Proces Kobe Bryanta dotyczący zdjęć z katastrofy lotniczej: Jury stwierdza, że ​​hrabstwo Los Angeles powinno zapłacić Vanessie Bryant 16 milionów dolarów, a Chrisowi Chesterowi 15 milionów dolarów

4-3 Bucks strzelają gole przeciwko Bulls od sezonu 2022–2023. To spora zmiana od drugiej połowy sezonu 2017-18, kiedy Milwaukee rozpoczęło passę 12 zwycięstw z rzędu trwającą cztery sezony. Od 28 stycznia 2018 r. do 5 kwietnia 2022 r. Bucks zanotowali imponujący rekord 16-1.

69.2 Giannis Antetokounmpo w 100% strzela z gry. To szósty mecz z rzędu, w którym trafia co najmniej 60% z podłogi. To wyznaczyło nowy rekord w karierze 29-latka. Wcześniej trafiał na poziomie co najmniej 60% w pięciu meczach z rzędu rozgrywanych w dniach 12–21 grudnia 2018 r. Ostatnim zawodnikiem Bucks, który był tak skuteczny poza kortem w sześciu meczach z rzędu, był Jared Dudley grający w dniach 22–31 stycznia 2015 r. Siedmiokrotnie z rzędu .

29.10.23 Data ostatniej porażki Bucksów u siebie z Atlantą. Od tego czasu Bucks wygrali 10 meczów z rzędu na Fiserv Forum. Bucks wygrali dziewięć z rzędu na Fiserv Forum, zanim przegrali z Bulls.

Alex Caruso został wykluczony z meczu Bulls

Obrońca Alex Caruso przed meczem przetestował swoją lewą kostkę, ale ostatecznie Chicago wykluczyło go z gry. Caruso trafił za 3 punkty nad Brookiem Lopezem pod koniec regulaminowego czasu gry, co doprowadziło Bulls do zdobycia 3 punktów nad Bucks w dogrywce 30 listopada.

Raport dotyczący obrażeń Paxa

• Pat Connaughton pauzuje (skręcenie prawej kostki) Główny trener Bucks, Adrian Griffin, powiedział, że Connaughton w poniedziałek będzie musiał popracować na korcie i ma nadzieję, że będzie mógł wrócić do gry za około tydzień. Connaughton skręcił kostkę w meczu z Miami 29 listopada.
  • Jae Crowder wypada z gry (operacja lewego mięśnia przywodziciela)
  • Chrisa LivingstonaOUT (skręcenie lewej kostki) Nowicjusz zapolowy doznał kontuzji kostki podczas gry w lidze G w drużynie Wisconsin Herd, powiedział Griffin.

Bobby Portis i Adrian Griffin rozmawiają w szatni po przegranej w sezonie mistrzostw na rzecz Pacers

Wielu graczy Bucks opuściło Las Vegas z uczuciem rozczarowania po tym, jak zakończyła się ich porażka 128-119 z Pacers. Antetokounmpo zwrócił uwagę na ogólny brak organizacji w ataku i stwierdził, że gracze muszą grać lepiej w dalszej części spotkania. Lillard i Middleton mieli załamania, gdy piłka została odwrócona w kluczowym momencie i obaj mówili, że w tej sytuacji będą lepsi.

READ  Szefowie zespołów rozpoczynają RB Isiah Pacheco na Clyde Edwards-Helaire przeciwko 49ers

A Raport Bleachera W czwartek późnym wieczorem w mediach pojawiła się informacja, że ​​Bobby Portis przerwał przemówienie trenera Adriana Griffina skierowane do drużyny po meczu i wezwał trenera i zespół do lepszej gry.

Zarówno Griffin, jak i Portis odnieśli się do raportu w niedzielę po treningu:

Griffin: „Nie zamierzam komentować tego, co zostało zgłoszone. Jesteśmy grupą pełną pasji. Nie znosimy przegrywać. Jesteśmy grupą razem. Uwielbiam trenować tę grupę. Mamy tylko zwycięzców i zawodników o wysokim charakterze. Cokolwiek”, wewnętrzny dialog toczy się w naszej szatni i pozostaje w naszej szatni. Ale dzisiaj odbyliśmy wspaniały, świetny trening. Prawdopodobnie jedna z naszych najlepszych praktyk. Uwielbiam atmosferę na siłowni. Świetna energia. Potem po prostu przygotujemy się na Chicago.”

Portis: „Nie chcę za dużo rozmawiać o tym, co dzieje się w naszej szatni. To, co dzieje się w naszej szatni, jest między nami po prostu świętą rzeczą. Zawsze tak było. Nie wiem, jak to jest zgłaszane. Ale jednocześnie człowiek Tylko konkurent. Kocham rywalizację. Myślę, że jestem liderem. Prowadzę głosem i daję przykład. To tylko niektóre z rzeczy, które rozwinąłem w ciągu mojej kariery i czasu tutaj. „Jestem tu już ponad 1000 dni, więc chłopaki mnie znają, wiedzą, kim jestem. Wiedzą, że noszę serce na dłoni. Codziennie rywalizuję na wysokim poziomie, niezależnie od tego, czy rzuty padają, czy nie, niezależnie od tego, czy gram dobrze, czy nie. Nie, jestem tutaj, aby ulepszyć drużynę. Zatem samo bycie liderem, zabieranie głosu i wyrażanie opinii wszystkich osób spoza naszego zespołu to tylko ich opinia na temat mnie lub naszego zespołu. „Jestem tu z właściwych powodów”.

W sezonie Giannis został wybrany do All-Turnieju Pierwszej Drużyny

Występ Bucksów w Las Vegas zakończył się wcześnie w czwartek półfinałową porażką z Indianą, ale dzięki wysiłkom drużyny podczas sześciu meczów w przedsezonowych turniejach Antetokounmpo został wybrany do drużyny obejmującej wszystkie turnieje.

Dołączył do niego MVP mistrzostw LeBron Jamesoraz Anthony Davis, Kevin Durant i Tyrese Haliburton z Oshkosh.

Antetokounmpo zdobywał średnio 29 punktów na mecz, osiągając 64,6% celnych strzałów w meczach Bucks o mistrzostwo. Miał także średnio 8,8 zbiórek i 5,8 asyst.