Dropy, straty i kary: załamanie ofensywne Chiefs przeciwko Eagles

Kansas City, Missouri — W poniedziałek wieczorem wrócił sam do szatni długim tunelem wyłożonym największymi osiągnięciami Kansas City Chiefs — kilkoma banerami upamiętniającymi korony dywizji, mistrzostwa AFC i Super Bowl.

Marquez Valdez-Scandling, 29-letni weteran syndyka Chiefs, powiedział tylko jedno słowo, czteroliterowe przekleństwo. Użył hełmu, aby pokazać swoją frustrację, wywołując ostry, głośny huk, gdy uderzył nim w ścianę. Następnie Valdez-Scandling pochylił głowę i zrobił jeszcze kilka kroków, aby przejść do szatni.

Kilka minut wcześniej Valdez-Scandling miał szansę pomóc swoim kolegom z drużyny opuścić stadion Arrowhead. Biegnąc w stronę pola końcowego, z dala od ostatniego obrońcy Philadelphia Eagles, obrońca narożnika Bradley Roby zobaczył, jak Valdez-Scandling łapie wypuszczoną piłkę po doskonałym, głębokim podaniu od rozgrywającego Patricka Mahomesa. Trzy sekundy później, po upadku na murawę, Valdez-Scandling patrzył, jak piłka odsuwa się od niego i usłyszał dźwięk, którego żaden odbierający nie chce słyszeć w polu punktowym: ryk kibiców.

Zamiast bohaterskiego momentu, spadek Valdeza-Scandlinga na niecałe dwie minuty przed końcem zakończył kolejny spadek w ofensywie Chiefs w drugiej połowie, kolejną 30-minutową stratę, tym razem prowadzącą do porażki 21-17.

Wielu fanów na stadionie Arrowhead – w noc, gdy pogoda nieustannie zmieniała się z deszczu na deszcz, a potem ponownie na mżawkę – zareagowało tak samo, jak Mahomes po przedstawieniu: położyli ręce na głowach i zakrztusili się z niedowierzania.

„Musimy znaleźć sposób na agresywne zakończenie meczu” – powiedział Mahomes.

Jako obecni mistrzowie NFL, liderami są Andy Reid, przyszły trener Hall of Fame, znany ze swoich ofensywnych innowacji, oraz Mahomes, najbardziej utalentowany rozgrywający ligi. Po kolejnych 10 meczach największym problemem Chiefs jest atak. W rewanżu jednego z najważniejszych pojedynków sezonu w lidze – i być może zapowiedzią Super Bowl LVII – atakujący Chiefs popełniali błąd za błędem, zdobywając zero punktów po przerwie. Poniedziałkowa porażka potwierdziła zawstydzającą i niepokojącą tendencję: Chiefs nie zdobyli bramki w drugiej połowie z trzech ostatnich meczów.

READ  Urzędnicy z Północnej Karoliny nie oskarżą Marka Meadowsa o oszustwo wyborcze

„Strzelamy sobie w stopę” – powiedział Reid. „Muszę wykonać lepszą robotę, aby temu pomóc. Moi chłopcy muszą zrobić to samo. Nie jesteśmy tak bystrzy. Mogę zapewnić chłopakom lepsze miejsca.

Głębiej

Pilne pytania do Chiefs, Eagles, 49ers i sześciu innych rywali z NFL: Wielkiej Szóstki Santosa

Przed poniedziałkowym meczem Chiefs notowali średnio 23,1 punktu. Jednak poniedziałkowy mecz powinien być punktem zwrotnym w ataku i szansą dla drużyny na ponowne ugruntowanie pozycji jednej z najskuteczniejszych w lidze. Każdy członek ataku brał pełny udział w każdym treningu w tygodniu przeciwko Orłom (9-1). Chiefs (7-3) kończyli mecz w tygodniu, w którym Reid przed poniedziałkiem miał doskonały bilans 27-4, w tym 5-0 jako starter Mahomesa.

Wykorzystując znaczną liczbę nowych zagrań, których nie pokazano w tym sezonie, Chiefs zdobyli 17 punktów przed przerwą, wykonując dwie ostatnie akcje drugiej kwarty.

Po zdobyciu 10-punktowej przewagi w trzeciej kwarcie Chiefs mieli dwie próby zbudowania kolejnej poduszki.

„Nie sądzę, że jest to kwestia energii czy skupienia” – powiedział przyjmujący Justin Watson o zmaganiach ataku. „Musimy naprawić błędy, których to nie wymusza”.

Reid i koordynator ofensywy Matt Nagy w drugiej połowie wspierali Mahomesa, podczas gdy trenerzy wspólnym wysiłkiem przeprowadzili dziewięć zaplanowanych zagrań biegowych. Z 28 prób Mahomes w drugiej połowie wykonał 14 na 99 jardów.

Mahomesowi nie udało się trafić w cztery głębokie podania do odbierających, z czego w trzech z nich atakujący – Valdez-Scandling lub Watson – przed ostatnim obrońcą Eagles. Gdy Chiefs weszli do czerwonej strefy, gwiazdorski rozgrywający Travis Kelce stracił piłkę. Gdy Orły świętowały, Kelce uderzył prawą pięścią po raz 19. w sezonie, zapewniając drużynie trzecie miejsce w lidze.

Pięciu zawodników powstrzymało się od ataku za pomocą kar.

„Chcę być dobra” – powiedziała Kelce. „Nie gram już tak dużo jak w przeszłości. Chcę być dobry. (To były) straty i rzuty karne na naszej połowie. To, co zrobili, było niczym. Wszystko jest nami”

READ  Kapsuła SpaceX dostarcza najnowszą czteroosobową załogę na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Być może największym problemem ataku jest to, że Reed i Nagy nie rozwinęli jednego ze swoich atakujących w lepszą, spójną i niezawodną opcję drugorzędną, górnego łapacza podań za Kelcem.

Podczas gdy debiutant Rushie Rice miał ogromny wkład w grę na skrzydłowych, Mahomes wycelował w niego tylko pięć razy przeciwko zasięgowi strefy Orłów. Kadarius Toney, być może najbardziej dynamiczny odbierający Chiefs, był skuteczniejszy w zespołach specjalnych jako odbijający punt niż w ataku, kończąc dwoma przyjęciami do dwóch celów z odległości 12 jardów.

„W niektórych sytuacjach nie oddawałem wystarczająco dobrych podań” – powiedział Mahomes. „Rzuciłem przechwyt w czerwonej strefie”.

Głębiej

Czego nauczyliśmy się w 11. tygodniu NFL: liczba kowbojów rośnie, Lions rozciągają się, Chargers wciąż w zastoju

Jeśli chodzi o wynik pudełkowy, Chiefs zakończyli grę z taką samą liczbą strat, jak przyłożeń w czerwonej strefie (dwa).

„Są niepokonani, gdy wygrywają bitwę o straty” – powiedział Reid o Orłach, którzy otrzymali prezent. „Następnie dodaj do tego kary, dwie krople. Musimy się tym zająć. „

Odbiorcy Mahomesa, w tym Kelce, stracili pięć podań, zwiększając łączną liczbę wiodących Chiefs w lidze do 26.

„Wiedzą, że będę nadal to nagrywał” – powiedział Mahomes o swoich odbiornikach. „To ja. Zamierzam strzelić do otwartego gościa. Zwykle oni będą odgrywać role.

Pomimo wielu błędów, Reid i Nagy po dwuminutowym ostrzeżeniu podali perfekcyjnie. Mahomes powiedział, że Chiefs są blisko pomocy, a Orły umieściły trzech obrońców w pobliżu Kelce na środku pola, tworząc Valdez-Scandlingowi okazję do walki jeden na jednego przeciwko Roby’emu. Znany ze swojej szybkości Valdez-Scandling był 4 jardy przed Robym, kiedy podał potencjalne zwycięskie podanie z 51 jardów po przyziemieniu.

Gdyby Valdez-Scandling został dobrze przyjęty, Chiefs poprawiliby kolejną statystykę, która jest bardzo niepokojąca na tym etapie sezonu: zdobyli tylko jedno przyłożenie w czwartej kwarcie tego roku, najmniej ze wszystkich drużyn w lidze.

READ  OPEC+ rozważa zmianę w stosunku do mniejszej redukcji produkcji, podały źródła

Valdez-Scandling nie była w stanie porozmawiać z reporterami po meczu, ale we wtorek rano podzieliła się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. „Jestem wdzięczny i wszystko będzie dobrze. Doceniam krytykę i wsparcie. Bóg zrzucił na mnie to, bo wiedział, że sobie poradzę. Dziękuję za wszystko, co się z tym wiąże”.

„Gra na pewno nie sprowadza się do jednej akcji” – powiedział Watson o Valdez-Scandlingu. „Widziałem Marqueza wykonującego taką grę 99 razy na 100. Właśnie tego nie zrobił. Zagra dla nas w przyszłym tygodniu lub następnym razem, gdy otrzyma wezwanie.

Aktualizacja kontuzji: Odbiornik Mecole Hardman doznał kontuzji prawego kciuka w pierwszej kwarcie po przyjęciu z 5 jardów. Wrócił na boisko pod koniec trzeciej kwarty. Jako pierwszy odbijający punt, Toney zastąpił Hartmana, który miał trzy znakomite zwroty, trafiając 58 jardów przy sześciu szansach.

(Zdjęcie: Marquez Valdez-Scandling: David Youlit / Getty Images)

„Football 100”, ostateczny ranking 100 najlepszych graczy wszech czasów NFL, jest już w sprzedaży. Złożyć zamówienie Tutaj.