Draymond Green z Warriors został wyrzucony przeciwko Suns po uderzeniu Jusufa Nurkicia w twarz

Gwiazda Golden State Warriors, Draymond Green, został wyrzucony z boiska w trzeciej kwarcie wtorkowej porażki 119:116 z Phoenix Suns. Wydawało się, że Green ma problemy z utrzymaniem się na pozycji słupka w starciu z wielkim zawodnikiem Suns, Jusufem Nurkicem. Nurkic upadł na ziemię i pozostał na nim przez minutę.

Władze zatrzymały grę w celu sprawdzenia, ale nie trwało to długo. Green został wyrzucony i nie zaprzeczył. Pobiegł prosto do szatni. Oczekuje się, że NBA oceni sytuację w ciągu najbliższych 24 godzin i prawdopodobnie ponownie zawiesi Greena.

Po meczu Green przeprosił Nurkicia. Powiedział, że było to przypadkowe i że próbował sprzedać faul z wyciągniętymi rękami.

„Wiesz, nie jestem osobą, która przeprasza za to, co próbowałem zrobić, ale przepraszam Josepha, ponieważ nie chciałem go uderzyć” – powiedział Green. „Sprzedaję rozmowy rękami. „

Green ma historię zawieszenia. W listopadzie został pauzowany przez pięć meczów w lidze po tym, jak chwycił środkowego Minnesota Timberwolves Rudy’ego Koberta za szyję w „niesportowy i niebezpieczny sposób”. Było to piąte zawieszenie w jego karierze.

Co to oznacza dla Wojowników

W wrażliwym momencie sezonu po raz kolejny stracą najlepszego obrońcę i emocjonalną siłę napędową na kolejne mecze. Green został wyrzucony z boiska trzy razy w tym sezonie i został zawieszony na kolejne pięć meczów po duszeniu Goberta. Opuścił pierwsze dwa mecze sezonu z powodu skręcenia kostki i kolejny wieczór z powodów osobistych.

Tak więc jest już 11 z pierwszych 23 meczów, w których Green albo całkowicie spudłował, albo został wyrzucony, a turniej nadal nie został rozstrzygnięty. Jego nieobecność była zabójcza dla zespołu, który nie był w stanie znaleźć spójnego rytmu. Oczekuje się, że po najnowszym przeglądzie ligi sytuacja ta będzie się utrzymywać. – Anthony Slater, pisarz Wojownicy

Czy Greenowi grozi kolejne zawieszenie?

Biorąc pod uwagę ostatnie pięć meczów zawieszenia NBA, Green rozegra co najmniej pięć meczów. Zatem Warriors będą mieli kolejny dłuższy okres bez najlepszego obrońcy i kluczowego zawodnika.

READ  Łatki Gotham Knights rozwiązują problemy z wydajnością

Jednakże Golden State ma odpowiedni moment na boisku, ponieważ nieobecność Greena da Jonathanowi Gumingi i Mosesowi Moody’emu więcej czasu. Warriors nie osiągnęli tyle, ile oczekiwali, a ich mistrzostwo znajduje się na rozdrożu z rdzeniem. Młodzi gracze, w tym student pierwszego roku Brandin Podziemski, namawiają trenera Steve’a Kerra, aby pobawił się ich produkcją. We wtorek Kerr postawił na ławkach Andrew Wigginsa i Kevona Looneya, aby rozpocząć drugą połowę.

Bez zieleni ponowne rozmieszczenie zajmuje około 30 minut. To może być dobra wiadomość dla trzeciego ważnego zawodnika w składzie, Trace’a Jacksona-Davisa. — Marcus Thompson II, starszy felietonista Bay Area