Doncic zdobywa triple-double i ponosi odpowiedzialność za porażkę Mavericks

BOSTON — Kyrie Irving nie pozwolił Luce Doncićowi wziąć na siebie winy za porażkę Dallas Mavericks 2:0 w finałach NBA.

Doncic zdobył 32 punkty, zebrał 11 zbiórek i zaliczył 11 asyst w drugim meczu w niedzielę, ale wskazał na dwie brzydkie liczby w swoim wyniku jako kluczowe czynniki porażki Mavericks 105:98 z Boston Celtics.

„Myślę, że moje straty i niecelne rzuty wolne kosztowały nas mecz” – powiedział Doncic po dołączeniu do LeBrona Jamesa, Charlesa Barkleya i Jerry’ego Westa jako jedyni gracze w historii NBA, którzy zanotowali 30-punktowe triple-double po porażce w finale. Muszę więc spisać się lepiej w tych dwóch kategoriach.

Jednak w ostatecznym rozrachunku musimy oddać strzały, aby wygrać mecz.

W szczególności Irving musi trafić słabszego Mavericksa większą liczbą strzałów, aby móc pokonać bostońską drużynę, która ma najlepszy bilans w NBA i nie przegrała od miesiąca.

Irving zdobył 16 punktów, trafiając 7 z 18 celnych strzałów podczas niedzielnej porażki, kończąc drugi mecz z rzędu z mniejszą liczbą punktów niż w przypadku rzutów z gry. Irving, który zdobył 30 lub więcej punktów w trzech z czterech zwycięstw Mavericks nad Minnesota Timberwolves w finałach Konferencji Zachodniej, zdobywa średnio 15 punktów przy 37,1% celnych strzałów w finałach NBA.

„Nie jest sam i damy mu o tym znać” – powiedział Irving o Doncicu. „Wyraża swoje uczucia i czuje, że może grać lepiej, tak jak ja. Wezmę na siebie całą odpowiedzialność. Pierwsze dwa mecze nie były dla mnie najlepsze”.

Zarówno Irving, jak i Doncic dobrze rozpoczęli drugi mecz, zdobywając po 21 punktów w pierwszej kwarcie i zapewniając Mavericks prowadzenie. Irving w czwartej kwarcie miał 4 na 5 trafień z parkietu, ale uspokoił się pod presją bostońskich obrońców.

READ  Film wydaje się pokazywać ochronę wyrzucającą E-40 z Warriors-Kings

„Wiele strzałów trafiło w tylną obręcz” – powiedział Irving, który w serii trafił 0 z 8 z dystansu za trzy punkty. „Może cię to wkurzyć jako zawodnika, ale to wszystko jest częścią gry w koszykówkę. Musisz zaakceptować wzloty i upadki z tym związane. A to, jak mówię, jest najcięższym wyzwaniem, gdy grasz w serii. Chcę zagrać bardzo dobrze, szczególnie gdy grasz w finale.”

„Jestem trochę zawiedziony, że nie udało mi się wykorzystać wielu szans, jakie miałem na torze. Oczywiście mam zamiar kilka razy zmierzyć się z Jrue Holidayem i Jaylenem Brownem, ale czuję, że mi się to udało. przewagę. Niektóre rzeczy muszę po prostu przekształcić”.

Według badań ESPN Stats & Information, podczas finałów Irving podczas kozłowania odbił się od podłogi 10 z 31 (32,3%). W pierwszych trzech seriach po sezonie Dallas wykorzystał 42,9% tych strzałów, w tym 21 z 58 z dystansu za trzy punkty.

„Świetnie wyglądał. Nie spadli” – powiedział o Irvingu trener Mavs Jason Kidd. „To tylko gra w koszykówkę. Czasem ci się to udaje, czasem nie. Grasz dalej”.

Doncic zaliczył 42 minuty gry, mimo że nawet po sesji rozgrzewkowej przed meczem uznano go za wątpliwego z powodu kontuzji klatki piersiowej, której – jak sądził – doznał podczas szarży podczas czwartkowej porażki w pierwszym meczu. Od trzeciego meczu play-offów gra ze skręconym prawym kolanem, a od początku drugiej rundy odczuwa ból lewej kostki.

Doncic zdobył 23 ze swoich 32 punktów w pierwszej połowie drugiego meczu. Pięć z jego ośmiu strat miało miejsce w drugiej połowie, a Celtics zamienili je na dziewięć punktów w fazie przejściowej.

„Był wspaniały” – powiedział Kidd o Doncicu. „Bez względu na to, co mówi, taki właśnie jest. Jest liderem. Nie chodzi tylko o niego. Jest zespołem. Wygrywamy jako zespół, przegrywamy jako zespół. Więc postawił nas w trudnej sytuacji. Był naprawdę dobrze dziś wieczorem i niestety nie mogliśmy przekroczyć garbu. Uważam, że nasza obrona była naprawdę dobra, musimy tylko dbać o piłkę.

READ  Osiem niesamowitych statystyk Brocka Purdy’ego z występu QB 49ers-Buccaneers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia