Dallas Stars pokonują Golden Knights w siódmym meczu, kończąc panowanie mistrzów NHL

the Złoci Rycerze z Vegas Są już jednorazowymi mistrzami Pucharu Stanleya Gwiazdy Dallasu Wypędź ich 14:00-13:00 w niedzielę.

Duża różnica w meczu 7: Jack Eichel z Vegas nie wykorzystał świetnej okazji na 13 sekund przed końcem drugiej tercji, kiedy jego bekhend minął otwartą siatkę, a Radek Vaska trafił po uderzeniu bekhendem w 44 sekundzie trzeciej tercji.

Eichel spojrzał w niebo, gdy jego strzał trafił w zewnętrzną siatkę Stars. Faksa, który powrócił do składu po kontuzji, przyjął podanie w kole wznowień po tym, jak czwarta linia Gwiazd odwróciła piłkę. Jego strzał pokonał bramkarza Vegas Adena Hilla.

„To był najważniejszy cel w mojej karierze” – powiedział ekipie studia TNT po meczu. „Po każdej jeździe na rolkach przed meczem gram z synem w hokeja i obiecałem mu, że dziś wieczorem strzelę gola i cieszę się, że tak się stało. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę mu rano pokazać nagranie wideo z gola”.

Trener Stars, Peter DeBoer, w siódmym meczu poprawił wynik na 8:0 za ławką rezerwowych, a Dallas rozegrało niemal idealny mecz w obronie. Gwiazdy utrzymały Vegas przy 23 strzałach, zablokowały 24 i pokonały Golden Knights 49-37. Obrońca Chris Tanev, pozyskany w terminie wymiany, miał pięć zablokowanych strzałów i pięć trafień.

Jedynym strzałem, który minął bramkarza Stars Jake’a Oettingera, był strzał Bretta Howdena, który w drugiej kwarcie odbił się od podania Michaela Amadeo po szybkim podaniu. Co przełożyło się na remis 1:1 w meczu.

Wyatt Johnson z Dallas strzelił pierwszego gola po stracie Golden Knights w pierwszej połowie.

Złoci Rycerze pokonali Gwiazdy w finale Konferencji Zachodniej w zeszłym sezonie w drodze po Puchar Stanleya. W tegorocznej serii Dallas miało przewagę na własnym lodowisku, będąc czołowym rozstawionym w Konferencji Zachodniej, podczas gdy Vegas spadło na drugie miejsce z powodu kontuzji.

READ  INT drużyny LB Dre Greenlawa z drużyny 49ers pokonuje Packers i wysyła San Francisco na mecz o mistrzostwo NFC

Gwiazdy przegrały pierwsze dwa mecze u siebie, ale zakwalifikowały się do rozgrywek po wygraniu czterech z pięciu ostatnich meczów z serii, w tym meczów 3-5.

„Przy prowadzeniu 2:0 dobrze było znaleźć sposób na wygranie jednego z tych trzech meczów” – powiedział reporterom obrońca Golden Knights Alex Pietrangelo. „Wprowadzili pewne zmiany i nie sądzę, że od razu zaadaptowaliśmy się wystarczająco dobrze. Jednak to my, gracze, musimy znaleźć sposób, aby po prowadzeniu 2:0 wykonać swoje zadanie”.

Co dalej z Dallas Stars?

Przechodzą do drugiej rundy, w której zmierzą się z Colorado Avalanche. W tej serii również będą mieli przewagę na własnym lodowisku.

Colorado zanotowało rekord 3-1 przeciwko Stars w sezonie zasadniczym, a Avalanche wygrało jeden z meczów po dogrywce. Oettinger nie miał dobrej serii, notował 1-2 ze średnią 4,74 goli i 0,863 procentem obron.

Co dalej z Vegas Golden Knights?

Wygrali termin zawarcia transakcji i podpisali długoterminowe długoterminowe przejęcia Noaha Hanifina i Tomasa Hertla. Jednak ich lista nieograniczonych wolnych agentów jest długa i obejmuje MVP play-offów w 2023 r. Jonathana Marchessaulta, Chandlera Stephensona oraz przejęcia w ostatecznym terminie transakcji: Anthony Mantha, Amadeo, William Carrier i Alec Martinez. Zarząd musi podjąć kilka trudnych decyzji.

„To niefortunna część tej pracy. Ale jest tu wielu dobrych ludzi. Oczywiście chcielibyśmy zatrzymać wszystkich razem, jeśli to możliwe” – powiedział Pietrangelo.