Coco Gauff zamachuje się, a następnie kradnie show podczas US Open

W piątkowym secie otwierającym mecz trzeciej rundy z Elise Mertens omylna i sfrustrowana Coco Gauff wyglądała, jakby miała zakończyć turniej przed czasem, co jednak nie miało miejsca tak jak wcześniej w tym tygodniu podczas US Open.

Mertens, 27-letni Belg, grał luźno i agresywnie, podczas gdy Gauff, 19-letnia amerykańska gwiazda, popełniał błąd za błędem przy niemal każdym kopnięciu. Gauff, który zwykle charakteryzuje się nienaturalną dojrzałością emocjonalną i opanowaniem, okazywał frustrację przez całą pierwszą część meczu, wrzeszcząc nietypowo wściekłością po podwójnym błędzie w pierwszym secie, który Mertens wygrał 6-3.

Nagle łatwo było sobie wyobrazić, że występ Gauffa w US Open zakończy się w ten zimny nowojorski wieczór.

Zamiast tego Goff odwrócił piłkę i skierował sytuację na Mertensa. Drugiego seta wygrała mniej chwiejnie, 6:3, a w trzecim secie było już jasne, jak bardzo Gauff chciała wygrać, ponieważ wykorzystywała swoją ogromną prędkość stóp do wyśledzenia każdej piłki, zmuszając Mertensa do błędów. Gauff wygrał trzeciego seta czysto 6:0.

Gauff powiedziała w wywiadzie na korcie: „Energia, którą dzisiaj miałem, zdecydowanie mi pomogła. Poczułem, że grasz w każdym punkcie najlepiej jak potrafię. ” „Kiedy przegrywasz pierwszego seta, wiesz, że musisz pokazać, że w pierwszym secie pozostawiłeś całą energię i że jesteś gotowy do gry”.

Goff powiedział, że „ta trójka pokazuje wszystkim, że nie przegram bez walki”.

Wieczorny mecz na stadionie Arthur Ashe przyciągnął wypełnioną publiczność, w tym gwiazdę muzyki pop Justin Bieber i jego modelkę i wpływową żonę Hailey Bieber, a także redaktor naczelną Vogue’a Annę Wintour i aktorkę Katie Holmes.

Publiczność nie mogła się doczekać dzisiejszego serwisu Gauffa. Na całym stadionie rozległy się okrzyki „Let’s go, Coco” i „Finish it, Coco”. Tłum zrywał się na równe nogi, a kibice kibicowali sobie nawzajem przy każdej pozytywnej akcji Gauffa, chociaż postępy były powolne aż do drugiego seta.

READ  Jak wyścig zbrojeń w terminach handlowych NHL jeszcze bardziej poszerzył podział Wschód-Zachód

Piątek Oznaczone po raz trzeci Obie stanęły naprzeciw siebie, a Gauff wygrała swoje ostatnie spotkanie w prostych setach na French Open 2022. Gauff przyznała w wywiadzie przed meczem, że ich ostatnie spotkanie wygrała z łatwością i tym razem nie spodziewała się, że wygra tak łatwo.

Tuż po pierwszym secie wydawało się niemal pewne, że Mertens awansuje do 1/8 finału. Potem sytuacja się odwróciła.

Gauff przegrał pierwszy gem drugiego seta, a następnie po sześciu dwójkach miał trudności z utrzymaniem serwisu. Szóstego dnia uderzyłem w środek i krzyknąłem: „No dalej!” W tym momencie był to jej czwarty as w meczu. W miarę trwania meczu uderzyła ryzykownym bekhendem, a kiedy Mertens podkręcił backhand po poprzecznym boisku, Gauff rzucił się, podbiegł do piłki, a następnie wyskoczył w powietrze, aby zmiażdżyć ją forhendem.

Kiedy zakończyła drugiego seta bekhendem po linii, zacisnęła pięść i wyciągnęła ramiona, zapraszając publiczność do kibicowania jej. Mertens wyglądał beznadziejnie.

Gauff rozpoczął trzeciego seta mocno, a gra Mertensa całkowicie się rozpadła. Uderzyła forhendem, długim bekhendem i popełniła podwójny błąd.

Następnie Gauff zagra Caroline Wozniacki, która niedawno wróciła do tenisa po przejściu na emeryturę trzy lata temu, aby skupić się na budowaniu rodziny. Wozniacki imponująco rozpoczęła turniej, pokonując Petrę Kvitovą w prostych setach w meczu pierwszej rundy i Jennifer Brady w trzech setach, po przegranej z jednym setem, w meczu drugiej rundy.

Gauff powiedziała, że ​​kiedy przeszła na emeryturę, powiedziała Wozniackiemu, że żałuje, że nie ma szansy się z nią bawić. „To życzenie zostało spełnione” – stwierdziła. „Granie z taką legendą jak ona jest naprawdę ekscytujące i nie traktuję tej chwili jako coś oczywistego”.

Gauff, która pokonując Mertensa w trzecim secie wyglądała jak weteranka, szybko przypomniała nam, że jest jeszcze nastolatką.

READ  Broniący tytułu Rafael Nadal odpadł z Australian Open

W wywiadzie udzielonym w biurze ESPN w Ashe po meczu Gauff powiedziała, że ​​zauważyła Biebera w tłumie podczas drugiego seta.

„O tak, na pewno widziałam, kto tam był” – powiedziała ze śmiechem. „Myślałem, że nie mogę przegrać z Justinem Bieberem. Od kiedy to zobaczyłem, nie przegrałem meczu. Trochę się zdenerwowałem, kiedy go pierwszy raz zobaczyłem, a potem przypomniałem sobie, że prezydent Obama i Michelle Obama byli w moim meczu w pierwsza runda.