Coco Gauff pokonała Caroline Wozniacki i awansowała do ćwierćfinału US Open

Agencja prasowa3 września 2023 r. o 17:54 czasu wschodniego1 minuta czytania

NOWY JORK – Coco Gauff została pierwszą amerykańską nastolatką od czasu Sereny Williams ponad dwie dekady temu, która przez dwa lata z rzędu docierała do ćwierćfinału US Open, tym razem pokonując Caroline Wozniacki 6:3, 3:6, 6:1. Niedziela.

Gauff powiedziała jednemu ze swoich trenerów, Bradowi Gilbertowi, aby przestał z nią rozmawiać po zakończeniu drugiego seta. Jednak ostatecznie wygrała sześć ostatnich gemów meczu.

Gof ma 19 lat. Wozniacki, mistrzyni Australian Open 2018 i dwukrotna wicemiss Flushing Meadows, jest 33-letnią matką dwójki dzieci i od czasu przejścia na emeryturę w zeszłym miesiącu wystąpiła dopiero w swoim trzecim turnieju.

To był jak dotąd najgorętszy dzień imprezy, a temperatura sięgała 32 stopni Celsjusza.

W drugim secie Gauff nadal nie trafiał w sedno, popełniając 22 niewymuszone błędy, ale w ostatnim secie znacznie poprawił swój wynik, popełniając tylko osiem błędów.

Gauff, której najlepszym występem na dużym turnieju był dotarcie do finału French Open 2022, wygrała 15 z ostatnich 16 meczów. Wyścig rozpoczyna się bezpośrednio po odpadnięciu z pierwszej rundy Wimbledonu w lipcu. Zawiera także dwa największe tytuły w jej karierze – DC Open i Cincinnati.

Rok temu w Nowym Jorku przegrała w ćwierćfinale z Caroline Garcia. Tym razem przeciwnikiem będą obrońcy tytułu i rozstawiona z numerem 1 Ija Świątek lub rozstawiona z numerem 20 Jelena Ostapenko.

READ  Tour de France, etap 16 na żywo: bitwa na czas Vingegaard Pogacar o żółtą