Cincinnati Bengals vs Kansas City Chiefs Podsumowanie meczu: wynik, statystyki, najważniejsze wydarzenia | Mistrzostwa Azji

Kansas City Chiefs zmierzają do trzeciego Super Bowl w ciągu ostatnich czterech lat po pokonaniu Cincinnati Bengals w niedzielnym meczu o mistrzostwo AFC. Harrison Butker zdobył bramkę z gry z 45 jardów, wygrywając 23-20 z Arrowhead Stadium.

Mahomes leczy kontuzję kostki

Wszystkie rozmowy, które pojawiły się w rundzie mistrzowskiej, dotyczyły skręcenia kostki Patricka Mahomesa w zeszłym tygodniu przeciwko Jacksonville Jaguars. Od pierwszej serii rozgrywający z Kansas City wyglądał na mobilnego, ale być może nie tak zwinnego, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni widywać go co tydzień. W trakcie gry KC QB miał kilka momentów dyskomfortu, ale kiedy liczyło się większość, Mahomes zajął się biznesem nogami.

Miał to być pojedynek dwóch topowych drużyn, które dość dobrze poznały się w ciągu ostatnich kilku lat. Bengals mieli numery Chiefs w najnowszej historii, ale tak nie było w meczu o tytuł AFC Arrowhead.

Wysokooktanowa kara, której wszyscy się spodziewaliśmy, zaczęła się powoli, gdy obrona KC naciskała na Cincy QB Joe Burrow od pierwszego posiadania piłki. Mieli cztery worki pierwszej połowy i Utrudniało to bengalskiemu rewolwerowcowi czuć się komfortowo w kieszeni.

Powolny początek w przypadku przestępstw o ​​dużej mocy

Pomimo dominacji w defensywie, Mahomes i ofensywa mieli problemy z uderzeniem piłki w polu punktowym, zadowalając się dwoma bramkami z gry w pierwszym posiadaniu. Cincinnati dodało gola z gry do tablicy wyników, a Chiefs nie znaleźli strefy końcowej aż do końca pierwszej połowy. 4. i 1. Chiefs postanowili pozwolić Mahomesowi rozegrać jak najwięcej akcji i uderzyć Travisa Kelce’a, który wykonał 14-jardowy bieg TD, aby objąć prowadzenie 13-3 na mniej niż cztery minuty przed końcem drugiej kwarty.

Późny gol z gry Evana McPhersona, który zakończył połowę, zmniejszył prowadzenie do przyłożenia, a ofensywa Bengals ostatecznie odwróciła się pod koniec pierwszej połowy. Burrow poprowadził Bengals w dół pola, a Tee Higgins trafił 27-jardowy bieg TD i zremisował mecz na 13-13.

READ  Transakcje Josha Allena i Von Millera zostały zrestrukturyzowane, a Bills wygenerowali 32 miliony dolarów w kapitale

Kansas City nie będzie długo czekać na odpowiedź. Zaatakowali następne posiadanie, gdy Mahomes prowadził 11-play, 77-jardowy atak, który zakończył się 19-jardową lotką nad środkiem do Marquis Valdes-Scantling na rozpoczęcie. Jednak po wymuszeniu trójki dla Sensei, Chiefs ponownie zjeżdżają na boisko Mahomes popełnił rzadki faul, gdy piłka wyślizgnęła mu się z rąk po podaniu do mieszkania, a fumble został odzyskany przez Sama Hubbarda.

Sześć zagrań później Bengals zremisowali po trafieniu Samaje Perine TD z dwóch jardów na początku czwartej kwarty.

Potaker ze zwycięzcą gry

Kopnięcia od Chiefs i drugie przechwycenie pozostawiły Burrow na scenie, a Mahomes ukradł show pod koniec czwartej kwarty. Na 30 sekund przed końcem KC przejął prowadzenie z własnej 47-jardowej linii po znakomitym powrocie Sky Moore’a. Joseph Osai pomógł Kansas City spowodować, kiedy Mahomes zaatakował w trzeciej i czwartej próbie ofensywnej w środku pola, otrzymał pierwsze uderzenie i został trafiony późno przez obrońcę Bengals.. Kara przesunęła Chiefs na pozycję do gry z gry, a Butker wywiercił zwycięzcę meczu z 45 jardów z trzema sekundami na zegarze.

Wygląd Mahomesa nie był idealny, ale w nocy, kiedy nie mógł liczyć na swoją mobilność w kieszeni, poszedł na 326 jardów i trzy niszczyciele czołgów po podaniach 29/43, podczas gdy Burrow poszedł 26/41 z 270 jardami, a TD i rzucił dwa przechwyty. .

Chiefs wrócili do Super Bowl po raz trzeci w ciągu czterech lat i zostali przydzieleni Pojedynek na pustyni z Philadelphia Eagles z Glendale w Arizonie za dwa tygodnie.