Chelsea 2-2 Wolverhampton, Premier League: reakcje po meczu, oceny

Chelsea od początku posiadała piłkę i kontrolowała ją, ale jak zawsze w meczu z Wolverhampton, trudno mu było stworzyć wiele dobrych okazji.

Zdobyliśmy perfekcyjnego gola po trzydziestu minutach zamachów Timo Wernera, ale sędzia wcześnie odgwizdał coś, co uznał za faul Saïss (to nie był) i wykluczył to. Z powodu gwizdka startowego VAR również nie był w stanie go sprawdzić.

Jednak VAR był w stanie ocenić bramkę Loftusa-Cheeka zaledwie dwie minuty później, tracąc go po tym, jak piłka uderzyła w kolano Lukaku z rogu. Sprawdzenie, które zajęło dużo czasu, było jeszcze bardziej frustrujące.

Kolejna recenzja techniki VAR była bardziej korzystna, kilka minut po przerwie, kiedy Saiss faulował Lukaku w polu karnym. Sais próbował wypuścić piłkę, ale Lukaku zadał sobie wiele trudu, aby ją odzyskać i naprawić błąd. On sam przyjmie karę i nie popełni błędu.

Lukaku następnie poprawił technikę, znakomicie kończąc piłkę znad pola karnego po tym, jak Pulisic przechwycił piłkę. Dwa gole w dwie minuty!

Chelsea zagroziła trzeciego gola, ale to Wolverhampton wrócił do gry z bramką w ostatnich 15 minutach.

Ale właśnie wtedy, gdy wyglądało na to, że Chelsea utrzyma się, pomimo kilku chwiejnych momentów w obronie, Wilki zdobyły bramkę ostatnim kopnięciem w meczu po pewnym luzie w obronie, kończąc 2-2.

Ze spokojem.

• Niewiele zmian w stosunku do zeszłego weekendu, Lukaku i Pulisic przybyli do Havertza i Jebela, a Kovacic ukłonił się w środku za kontuzjowanego Jorginho.
  • James i Azpilicueta zamienili się rolami w połowie gry, a Sale również zastąpił Alonso, aby zmienić skrzydłowego.
  • W ciągu ostatnich kilku minut przeszedł do czterokierunkowej defensywy, gdzie Sar grał na lewej obronie, a Syle wszedł do pomocy.
  • 13 i 14 bramek Lukaku w tym sezonie, większość z nich w drużynie.
  • Peter Banks, najbardziej bezużyteczny sędzia w tej lidze?
  • Chelsea ma cztery punkty przewagi nad Arsenalem, który gra przeciwko nim u siebie Leeds jutro. Tottenham gra dziś na Anfield. Zostały nam tylko trzy mecze.
  • Dalej: Leeds w środę
  • KTBFFH
READ  Harmonogram Mistrzostw Świata 2022 – Grupy, Kalendarz, Harmonogram meczów, Drabinki