Caitlin Clark trafia kluczowe trzy punkty, które podniosły Indiana Fever i zapewniły mu pierwsze zwycięstwo w sezonie nad LA Sparks

Jayne Kamin-Oncea/USA Today Sports/Reuters

Caitlin Clark zdobyła kluczowe trzy punkty i zapewniła Indiana Fever pierwsze zwycięstwo w sezonie przeciwko LA Sparks.

CNN

Caitlin Clark Uderz w zwycięski sufit Trzy punkty pomóc drużynie Indiana Fever odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie przeciwko LA Sparks w piątkowy wieczór.

Clark oddał głęboki strzał z okolic logo połowy kortu i na 40,5 sekundy przed końcem dał swojej drużynie ze stanu Indiana prowadzenie 78-71. Gorączka wygrała 78-73.

2024 nr Pierwszy wybrany w drafcie przez całą noc miał problemy ze zdobyciem gola, a Boxing przegapił pierwsze siedem prób w drugiej grze z serii trzech gier. W meczu przeciwko Sparks zdobył 11 punktów, 10 zbiórek i osiem asyst.

„Szczerze mówiąc, poszedłem na ławkę rezerwowych: «Musiałem wejść, oni musieli wejść»” – Clark powiedział o swoich dwóch trójkach w czwartej kwarcie. do ESPN-a. „Wiele mnie ominęło przez cały mecz. Nadszedł czas, aby oni weszli do gry”.

Podczas gdy Clark miał trudności ze zdobyciem gola, jego koledzy z drużyny poprawili sytuację na Crypto.com Arena.

Kelsey Mitchell zdobyła 18 punktów, najwięcej w meczu, a Aaliyah Boston – Debiutantka Roku ubiegłego sezonu – i Demi Fogbenle dodały po 17 punktów.

Grając przed rekordową publicznością liczącą 19 103 fanów – mecz został przeniesiony ze zwykłego domu Sparks w Long Beach na Crypto.com Arena ze względu na duże zainteresowanie – drużyna Fever rozpoczęła trzecią kwartę serią 16-3. 45-34 przewaga 50-48.

Gdy w miarę upływu czasu gra była coraz bardziej wyrównana, Clarke znalazł swój zakres.

Ashley Landis/AP

Clark kontroluje piłkę przeciwko obrońcy Sparks, Lashei Clarendon.

Pierwszy z jego trzech punktów w końcówce powiększył prowadzenie Fever do 72-66 na 2:27 przed końcem meczu. Sparks odpowiedzieli serią 6:0, w tym serią nr 2 w 2024 roku. Cameron Brink z drugim wyborem w drafcie miał trzy runy, aby wrócić do dwóch punktów, zanim Clarke na dobre przesunął Fever do przodu.

READ  Trump nie przyznał się do federalnych zarzutów nielegalnego posiadania tajnych dokumentów

Po przegraniu pierwszych pięciu meczów Indiana odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.

„To był wicher” – powiedział Clark. „To moja praca, to jest to, co kocham robić, ale nigdy nie chcę stracić radości z gry, a noce takie jak dzisiejszy przypominają mi, dlaczego kocham grać w koszykówkę”.

Deirka Hamby miała 15 i 16 punktów i prowadziła Sparks wraz z 18 punktami.