Borna Couric psuje powrót Rafaela Nadala po 6-tygodniowej nieobecności, wygrywając trzy sety w Western i Southern Open

Mason, Ohio – Borna Couric rozpieszczony Rafael NadalWrócił z sześciotygodniowej nieobecności, pokonując hiszpańską supergwiazdę 7-6 (9), 4-6, 6-3 w środowy wieczór w West i South Open.

Zwycięzca 22 turniejów wielkoszlemowych, w tym dwóch w tym roku, nie zagrał od 6 lipca po tym, jak rozdarcie brzucha zmusiło go do wycofania się z półfinałowego meczu przeciwko Nick Kyrgios na Wimbledonie. Miał nadzieję, że rozpocznie ostatnie szlify w przygotowaniach do nadchodzącego US Open.

„Mając półtora tygodnia w Nowym Jorku, smutno jest nie grać tutaj” – powiedział Nadal – „Muszę znaleźć się w sytuacji wielkoszlemowej”.

36-latek z drugiego i trzeciego rozstawienia Nadala nie wykazywał żadnych oznak kontuzji, która w większości trafiła w jego serwis. Uderzył 121 mil na godzinę jednym uderzeniem i potrzebował kilku niezręcznych ruchów ciała, aby oddać kilka strzałów Courica.

„Muszę trenować”, powiedział Nadal. „Chcę wracać lepiej. Potrzebuję dni. Lepiej wrócić, kiedy jesteś poza domem i wygrać swój pierwszy mecz. Nie byłem wystarczająco gotowy, aby wygrać dzisiaj mecz. Ważne jest, aby zachować zdrowie. To kontuzja. „Trudne. Muszę to robić krok po kroku”.

Mecz trwał 2 godziny 51 minut, nie wliczając opóźnienia deszczu o 1 godzinę 25 minut w pierwszym secie.

W meczu drugiej rundy angielskich mężczyzn zajął jedenaste miejsce Cameron Norrie Pokonaj trzykrotnego mistrza Wielkiego Szlema Andy Murray z Wielkiej Brytanii 3-6, 6-3, 6-4.

Również, Taylor Fritz pokonać Kyrgios 6-3, 6-2, 19-latka Ben Chilton zdenerwowany na piątym miejscu Droga Kacperowska. Shelton jest najmłodszym Amerykaninem, który od tego czasu pokonał pierwszego przeciwnika z pierwszej piątki Andy Roddick uderzenie numer 1 Gustavo Kuerten w 2001.

Sebastian Korda wrócił do porażki Franciszek Tiafoe 4-6, 6-1, 6-4, aby po raz pierwszy dotrzeć do trzeciej rundy w Cincinnati. Jest jednym z czterech Amerykanów, którzy zakwalifikowali się do tego etapu mistrzostw, najwięcej od 2003 roku, kiedy było ich pięciu; Dołącz do Fritza, Chiltona i John Isnerjego następny przeciwnik.

READ  Yankees zgadzają się z Marcusem Stromanem na dwuletni kontrakt o wartości 37 milionów dolarów: źródła

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.