Avalanche vs. Lightning Stanley Cup Final Game 4 wynik: Avs Es Escape Tampa z wygraną 3-2 w dogrywce, 3-1 seria prowadząca

Colorado Avalanche odrobił straty po przegranej 2:1 w trzecim inningu, aby zdobyć jedno zwycięstwo przed trzecim Pucharem Stanleya w historii franczyzy. Markaz Nazim Qadri strzelił zwycięskiego gola w 12:02 dogrywki i podniósł lawinę do wygranej 3:2 w czwartym meczu.

W końcówce nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ piłka zdawała się potknąć o szczyt siatki po tym, jak przekroczyła linię bramkową. Kadri otrzymał piłkę od kolegi z drużyny Arturiego Likonena, przebił się przez obronę Tampy i pokonał bramkarza Andrieja Wasilewskiego w powietrzu.

To był pierwszy mecz Kadriego, odkąd doznał kontuzji w trzecim meczu finału Konferencji Zachodniej przeciwko Edmonton Oilers. Mój los został sprawdzony przez napastnika Oilers Evandera Kane’a i musiał przejść operację kciuka.

Qadri został dziewiątym graczem w historii NHL, który strzelił dodatkowego gola w swoim pierwszym występie w finale Pucharu Stanleya. 31-latek jako pierwszy osiągnął ten wyczyn w grze, która nie była pierwsza.

Środowy mecz był drugim meczem, w którym Lightning przegrał u siebie po sezonie 2022.

Przed dogrywką Wasilewski początkowo uratował, ale strzał Nico Sturma trafił do siatki od Andrew Cogliano. Bramka została pierwotnie strzelona dla Sturma, ale ostatecznie została zmieniona na Cogliano.

Lightning otworzył punktację po raz pierwszy w finale Pucharu Stanleya. Błyskawiczny środek, Anthony Cirelli, osiągnął zaledwie 36 sekund czwartego meczu, po tym, jak odbił piłkę, pokonując bramkarza Avalanche, Darcy Quimpera, po strzale kolegi z drużyny, Erica Cernaka.

O 5:17 w drugiej połowie skrzydłowy Mikko Rantanen wrzucił krążek do siatki po otrzymaniu go od Nathana McKinnona. Wasilewski po raz pierwszy obronił strzał Rantanena, ale dobicie odbiło się od sań MacKinnona i przekroczyło linię bramkową. Był to pierwszy gol McKinnona w finale Pucharu Stanleya.

Nieco ponad pięć minut później obrońca Lightning Victor Hedman dał swojej drużynie prowadzenie 2:1. Hedman wykonał backball nad podium bramkarza Darcy Combera. Był to pierwszy wynik z bekhendu Hedmana w całym sezonie.

READ  Chelsea 2-1 Leicester City, Premier League: reakcje po meczu, oceny

Avalanche będzie miało teraz szansę na zakończenie serii w domu w Game 5, która odbędzie się w piątek. Kolorado chce wygrać swój pierwszy Puchar Stanleya od 2001 roku.