Angel Reese z drużyny Sky został wyrzucony z boiska przeciwko Liberty po splunięciu z urzędnikiem

Nowicjusz drużyny Chicago Sky Angel Reese został wyrzucony z boiska w czwartej kwarcie wtorkowej porażki 88:75 z przyjezdnym New York Liberty po tym, jak ukarał go dwoma faulami technicznymi za nieporozumienie z sędzią.

Reese został ukarany piątym faulem osobistym o 2:31, a następnie dwoma faulami technicznymi tego samego sędziego, Charlesa Watsona. Reese najwyraźniej mówiła coś do Watsona, po czym szybko machnęła ręką.

„Próbowałam uzyskać wyjaśnienie. Nie udało mi się” – powiedziała trenerka Sky Teresa Weatherspoon na konferencji prasowej po meczu. – Do dziś nie wiem, co się stało.

Sędzia Maj Forsberg powiedział reporterom po meczu, że faule techniczne Reese’a wynikały z „braku szacunku” dla sędziego, a następnie „machania ręką w odpowiedzi na zwolnienie”.

Reese, który w 24 minuty zdobył 13 punktów i 10 zbiórek, nie pojawił się na konferencji prasowej. Kolega Reese z drużyny narciarskiej, Marina Mabrey, była na boisku, gdy Reese został wyrzucony, a Reese został zapytany o wymianę zdań z sędzią.

„Dostała dwie techniczne uwagi i powiedziała coś sędziemu” – powiedziała Mabrey. „Poczuł, cokolwiek uważał za właściwą decyzję. Chodzi o zachowanie spokoju w naszym młodym wieku w WNBA. Musisz znać sygnały i ich reakcję na różne rzeczy”.

Lonzo Ball z drużyny Chicago Bulls, który był obecny na meczu, powiedział X, że Reese’owi grozi kara w wysokości 400 dolarów nałożona przez WNBA za dwa faule techniczne.

Za pierwsze trzy faule techniczne w sezonie WNBA nakłada za każdy z nich karę w wysokości 200 dolarów. Czterech do sześciu techników otrzymuje kary w wysokości 400 dolarów każdy. Siódmy faul techniczny grozi karą grzywny w wysokości 800 dolarów i zawieszeniem na jeden mecz. Nowicjuszka Indiana Fever, Caitlin Clark i Natasha Cloud z Phoenix Mercury, mają w tym sezonie po trzy techniczne osiągnięcia.

READ  Ropa utrzymywała się na stabilnym poziomie wraz z eskalacją napięć między Ukrainą a Rosją

@Reese10 Sędzia, który wyrzucił Angela, jest słaby” Paweł napisał. „Wiesz, kim jesteś (Zachowaj anioła pieniędzy, którego mam dla ciebie)”.

– odpowiedział Reese: „Doceniam twój gang!”

Dla drużyny Sky był to pierwszy mecz od wtorkowej porażki z Indianą 71:70, w której obrońca z Chicago, Chennady Carter, został odgwizdany za faul, gdy uderzyła Clarka ramieniem od tyłu i powaliła ją na podłogę. Po weryfikacji przez ligę w niedzielę ten faul został zmieniony na fatalny 1. Ponadto Reese został ukarany grzywną w wysokości 1000 dolarów, a organizacja Sky 5000 dolarów po sobotnim meczu za naruszenie polityki medialnej ligi.

Carter otrzymał owację na stojąco od publiczności Sky w Wintrust Arena, kiedy wszedł na wtorkowy mecz. Zdobył 16 punktów z ławki rezerwowych Chicago (3-5).

Po trzech kwartach The Sky prowadzili z Liberty 66:65, ale w czwartej kwarcie zostali pokonani przez Nowy Jork 23:9 (8:2). Brenna Stewart prowadziła Liberty z 33 punktami i 14 zbiórkami.

„Nie można się przed nimi roztopić” – Mabrey powiedziała o zmaganiach Sky w czwartej kwarcie. „I pod koniec dnia jesteśmy roztopieni i jest spokojnie”.