Aktualizacja kontuzji Stephena Curry’ego: gwiazda Warriors ma zwichnięte ramię, podobno przegapi około miesiąca

żołnierze złotego Stanu Supergwiazda Stephen Curry wypadnie z drużyny ze zwichniętym lewym ramieniem (tj. częściowym zwichnięciem), Zespół ogłosił w czwartek. Choć Warriors nie podali oficjalnego harmonogramu jego powrotu, Shams Al-Shaaraniyyah doniósł od sportowców że Curry zostanie odsunięty na bok przez co najmniej dwa tygodnie. Curry nie będzie potrzebował operacji i ma wrócić na kort za około miesiąc. Charania wspomniała podczas swojego występu w Bally Sports.

Jako pierwszy wspomniał o tym Adrian Wojnarowski z ESPN Carrie opuści kilka tygodni.

Curry opuścił Warriors, przegrywając 125-119 po kontuzji barku w trzeciej kwarcie. W poprzedniej grze Curry nie trafił za trzy punkty, a długa zbiórka doprowadziła do szybkiej przerwy dla Pacers. Kiedy Jalen Smith podszedł do kosza, Curry sięgnął po przechwyt i zranił się w ramię.

Carrie natychmiast złapała go za ramię. Był na tyle obolały, że Warriors ogłosili przerwę na żądanie, po czym udał się do szatni. Zespół wykluczył go do końca meczu, ale mimo to zakończył mecz z 38 punktami, siedmioma zbiórkami i siedmioma asystami. Trener Golden State Steve Kerr powiedział dziennikarzom, że w czwartek będzie miał rezonans magnetyczny i że zespół „ma nadzieję na najlepsze”.

Broniący tytułu Warriors zajmują 10. miejsce na Zachodzie i 14-15 w sezonie. Teraz będą bez swojego franczyzowego zawodnika, który po raz kolejny gra na poziomie MVP. Powiedzieć, że to porażka, byłoby ogromnym niedopowiedzeniem. Golden State zdobył 120,8 punktów na 100 posiadań z Curry na boisku, zgodnie z czyszczeniem szkła, i średnio 103 punkty na 100 bez niego w minutach bez śmieci. Pokonał rywali o 8,4 punktu na 100 posiadań z Curry na boisku i został pokonany o 9,8 punktu na 100 bez niego, na CTG. Zawsze miał niesamowite wyniki w meczach on/off, ale w tym roku drużyna jest szczególnie silna – ma najgorszą ławkę rezerwowych w lidze pod względem Całkowita ocena nettoa jego wyjściowy skład był dominujący.

Warriors mają jeszcze cztery mecze w swojej podróży – Filadelfię, Toronto, Nowy Jork i Brooklyn – zanim będą gospodarzami kolejnego Grizzly z Memphis 25 grudnia. Ta świąteczna gra, która właśnie straciła wiele ze swojego blasku, jest początkiem ośmiu gier u siebie, w których Charlotte, Utah, Portland, Atlanta, Detroit, Orlando i Phoenix odwiedzą Chase Center. Jeśli Curry zostanie ponownie oceniony dokładnie za dwa tygodnie, jak donosi The Athletic, nastąpi to między meczami w Utah i Portland.

Po wyeliminowaniu Curry’ego, obrońca Jordan Poole weźmie na siebie większą odpowiedzialność za rozgrywanie i powinien pozostać w wyjściowym składzie, gdy Andrew Wiggins wróci po kontuzji mięśnia przywodziciela. Paul był bardziej agresywny, produktywny i skuteczny jako starter niż jako rezerwowy w tym sezonie, o czym świadczą jego awarie na 36 minut: 27,7 punktu (przy 58,4 procentach celnych strzałów), 4,9 asyst, 3,7 strat w wyjściowym składzie; 19,4 punktu (przy 52,9 procentach celnych strzałów), 6,4 asysty, 4,0 straty po wejściu z ławki.

Nieobecność Curry’ego prawdopodobnie oznacza również, że rezerwowy bramkarz T. Jerome będzie miał regularne minuty. Jerome był na uboczu rotacji Golden State od czasu podpisania dwukierunkowej umowy przed rozpoczęciem sezonu.

READ  Kawakami: Klay Thompson z Warriors nadal robi postępy, a jego cena wciąż rośnie