Caitlin Clark trafia kluczowe trzy punkty, które podniosły Indiana Fever i zapewniły mu pierwsze zwycięstwo w sezonie nad LA Sparks

Jayne Kamin-Oncea/USA Today Sports/Reuters

Caitlin Clark zdobyła kluczowe trzy punkty i zapewniła Indiana Fever pierwsze zwycięstwo w sezonie przeciwko LA Sparks.

CNN

Caitlin Clark Uderz w zwycięski sufit Trzy punkty pomóc drużynie Indiana Fever odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie przeciwko LA Sparks w piątkowy wieczór.

Clark oddał głęboki strzał z okolic logo połowy kortu i na 40,5 sekundy przed końcem dał swojej drużynie ze stanu Indiana prowadzenie 78-71. Gorączka wygrała 78-73.

2024 nr Pierwszy wybrany w drafcie przez całą noc miał problemy ze zdobyciem gola, a Boxing przegapił pierwsze siedem prób w drugiej grze z serii trzech gier. W meczu przeciwko Sparks zdobył 11 punktów, 10 zbiórek i osiem asyst.

„Szczerze mówiąc, poszedłem na ławkę rezerwowych: «Musiałem wejść, oni musieli wejść»” – Clark powiedział o swoich dwóch trójkach w czwartej kwarcie. do ESPN-a. „Wiele mnie ominęło przez cały mecz. Nadszedł czas, aby oni weszli do gry”.

Podczas gdy Clark miał trudności ze zdobyciem gola, jego koledzy z drużyny poprawili sytuację na Crypto.com Arena.

Kelsey Mitchell zdobyła 18 punktów, najwięcej w meczu, a Aaliyah Boston – Debiutantka Roku ubiegłego sezonu – i Demi Fogbenle dodały po 17 punktów.

Grając przed rekordową publicznością liczącą 19 103 fanów – mecz został przeniesiony ze zwykłego domu Sparks w Long Beach na Crypto.com Arena ze względu na duże zainteresowanie – drużyna Fever rozpoczęła trzecią kwartę serią 16-3. 45-34 przewaga 50-48.

Gdy w miarę upływu czasu gra była coraz bardziej wyrównana, Clarke znalazł swój zakres.

Ashley Landis/AP

Clark kontroluje piłkę przeciwko obrońcy Sparks, Lashei Clarendon.

Pierwszy z jego trzech punktów w końcówce powiększył prowadzenie Fever do 72-66 na 2:27 przed końcem meczu. Sparks odpowiedzieli serią 6:0, w tym serią nr 2 w 2024 roku. Cameron Brink z drugim wyborem w drafcie miał trzy runy, aby wrócić do dwóch punktów, zanim Clarke na dobre przesunął Fever do przodu.

READ  Aktualizacja Govit-19: Jakie są objawy wariantu Omigron?

Po przegraniu pierwszych pięciu meczów Indiana odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.

„To był wicher” – powiedział Clark. „To moja praca, to jest to, co kocham robić, ale nigdy nie chcę stracić radości z gry, a noce takie jak dzisiejszy przypominają mi, dlaczego kocham grać w koszykówkę”.

Deirka Hamby miała 15 i 16 punktów i prowadziła Sparks wraz z 18 punktami.