College Football Playoff: Michigan Wolverines i Washington Huskies awansują do mistrzostw krajowych

CNN

Drużyny Michigan Wolverines i Washington Huskie awansowały do ​​krajowych mistrzostw College Football Playoff, gdzie zmierzą się w meczu o tytuł 8 stycznia w Houston.

W poniedziałkowych dwóch półfinałach ówczesny nr. Numer 1 Michigan pokonał po dogrywce w Rose Bowl nr 4 Alabama Crimson Tide 27-20, a numer 2 Washington pokonał Texas Longhorns 37-31. W cukiernicy.

Oto kilka najciekawszych momentów poniedziałkowych półfinałów.

W zaciętej bitwie stany Michigan i Alabama po regulaminowym regulaminie zremisowały 20-20, co zmusiło do dogrywki w meczu zwanym „dziadkiem ich wszystkich” dopiero po raz drugi w znakomitej historii sportu.

Po tym, jak obrońca ze stanu Michigan, Blake Corum, zdobył przyłożenie i zapewnił swojej drużynie prowadzenie, obrona Wolverine zatrzymała rozgrywającego Alabamy Jalena Milrowa na czwartym miejscu na linii 3 jardów i awansowała do meczu o mistrzostwo kraju, który odbył się 8 stycznia w Houston.

Stan Michigan stał się pierwszym programem futbolu uniwersyteckiego, który na początku tego sezonu osiągnął 1000 zwycięstw wszechczasów, a Wolverines starali się o pierwsze mistrzostwo kraju od 1997 r., kiedy to dzielili tytuł z Nebraska Cornhuskers. NCAA przyznało Michigan dziewięć mistrzostw w piłce nożnej, podczas gdy Michigan ma 11 mistrzostw.

To trzeci sezon z rzędu, w którym Wolverines dostają się do College Football Playoff, ale w ciągu ubiegłych dwóch lat stan Michigan wyprzedzał półfinały.

Tytuł mistrza stanu Michigan byłby pamiętnym sezonem, który wywołał kontrowersje.

Na początek roku główny trener Jim Harbaugh został zawieszony w pierwszych trzech meczach zespołu, co było sankcją narzuconą przez wydział lekkoatletyczny stanu Michigan z powodu naruszeń związanych z rekrutacją do NCAA. NCAA, która prowadzi otwarte dochodzenie w tej sprawie, może dodać do sprawy dodatkowe kary.

Drugie dochodzenie NCAA w sprawie rzekomej kradzieży znaków przez Wolverines w październiku doprowadziło do zawieszenia i rezygnacji analityka piłkarskiego stanu Michigan Connora Stallionsa oraz zwolnienia trenera obrońców Chrisa Partidge'a.

READ  Tajne dokumenty Bidena: amerykańskie materiały wywiadowcze dotyczące Ukrainy, Iranu i Wielkiej Brytanii znalezione w prywatnym biurze Bidena, źródło mówi CNN

Harbaugh zaprzeczył, że był świadomy jakichkolwiek planów kradzieży znaków innym drużynom, ale zgodził się z zawieszeniem na trzy mecze, co zwiększyło jego łączną liczbę meczów na ławce rezerwowych Michigan do sześciu.

Trwają dwa dochodzenia NCAA w sprawie stanu Michigan.

W poniedziałek Michigan (14-0) został rzucony przez rozgrywającego JJ McCarthy'ego, tak jak robił to przez cały sezon. Trzy podania na przyłożenie przeciwko Alabamie. Potencjalny wybór w pierwszej rundzie draftu do NFL 2024 wykonał 17 z 27 podań.

Corum strzelił także pierwsze przyłożenie Wolverines, a obrona Michigan sfrustrowała Milrowa, zwalniając go pięć razy w pierwszej połowie i sześć razy w sumie.

Wolverines potrzebowali 75-metrowego przyziemienia pod koniec czwartej kwarty, kiedy Corum poradził sobie z bohaterską ofensywą, a obrona przerwała grę, ponieważ Milrow nie miał dokąd pójść, gdy wbiegł na środek linii.

The Crimson Tide zakończył sezon 12-2.

PASADENA, KALIFORNIA – 01 stycznia: Jace McClellan nr 2 drużyny Alabama Crimson Tide świętuje po zdobyciu przyłożenia w czwartej kwarcie przeciwko Michigan Wolverines podczas półfinałowego meczu CFP Rose Bowl na stadionie CFP Rose Bowl, 1 stycznia 2020 r.  (Zdjęcie: Harry Howe/Getty Images)

Waszyngton ani razu nie przegrywał w pierwszej połowie, obejmując prowadzenie trzykrotnie. Jednak Teksas miał odpowiedź na każdy wynik i obie drużyny przystąpiły do ​​gry z remisem 21-21.

Prowadzeni przez czołowego podającego w kraju, rozgrywającego Michaela Benixa Jr., drużyna Husky zdobyła 13 punktów bez odpowiedzi w drugiej połowie i utrzymała się w końcówce rajdu Longhorns, zapewniając sobie zapierające dech w piersiach zwycięstwo na stadionie Superdome w Nowym Orleanie w Luizjanie.

Na niecałą minutę przed końcem czwartej kwarty tracił sześć punktów. Rozgrywający Longhorns, Quinn Evers, skierował atak do czerwonej strefy, ale jego czwarte i 11 podanie nie zostało dokończone w ostatniej akcji meczu.

Finalista Heisman Trophy, Bennix Jr., wykonał 29 ze swoich 38 podań i zakończył mecz z 430 podaniami i dwoma podaniami przy przyziemieniu. Jego 430 jardów podań w półfinale College Football Playoff plasuje się na drugim miejscu, za 493 jardami Joe Burrowa w 2019 roku.

READ  Vicky White i Casey White Search: Władze wciąż nie wiedzą o miejscu pobytu zaginionego więźnia z Alabamy i byłego oficera reform.

Podobnie jak Michigan, drużyna Washington Huskie wchodzi do półfinału z bilansem 13-0, a swój sukces może przypisać Benixowi Jr.

1 stycznia 2024 r.;  Nowy Orlean, Los Angeles, USA;  Ja'Daveon Sanders (0), ostry rozgrywający Texas Longhorns (0) biegnie z piłką w drugiej kwarcie przeciwko Washington Huskies w półfinałowym meczu Sugar Bowl College Football Playoff 2024 na stadionie Caesars Superdome.  Obowiązkowe osiągnięcia: John David Mercer – USA TODAY Sports

Bennix był pewien, że uda się do Sugar Bowl przed sukcesem zespołu.

„Nie będę kłamać, ich linia D jest dobra. Ale jednocześnie nie zagrali na naszej linii O” – powiedział Benix reporterom przed meczem z Longhorns. Bretta McMurphy’ego. Grają dobrą piłkę, ale nie powiedziałbym, że gramy z 49ers na linii D czy na linii D Eagles, więc wszystko będzie dobrze.

Następnie drużyna Huskie zmierzy się z Michigan Wolverines w meczu o mistrzostwo College Football Playoff National Championship Game, który odbędzie się 8 stycznia na stadionie NRG w Houston w Teksasie.

Waszyngton, który po sezonie opuści Konferencję Pac-12, będzie walczył o swój pierwszy tytuł mistrza kraju od 1991 roku, kiedy Huskies dzielili tytuł z Miami Hurricanes. The NCAA Waszyngton zdobył mistrzostwo kraju w piłce nożnej Husky twierdzą, że jedno i drugie.