38 punktów i 12 asyst Caitlin Clark pomogły dziewczętom z Iowa wygrać z Maryland.

grać

College Park, Maryland – Co za gra. Co za gracz.

W miarę jak Caitlin Clarke znajduje się w centrum uwagi, jej gra w niemal niewytłumaczalny sposób osiąga nowy poziom.

Gdy Fox wkroczył na scenę narodową, a każdy jego ruch był transmitowany na platformie TikTok przez dwie godziny, Clarke odpierał buczenie i skandowanie „air ball” wiwatującego tłumu. Maryland Tłumuj kibiców w najlepszy sposób, jaki potrafi: powietrzny atak głęboko za trzy punkty, szybkie podania i rotacyjne układy.

Seniorka z drużyny koszykówki kobiet ze stanu Iowa otrząsnęła się z krótkiej obawy przed kontuzją, a jej czwarta w rankingu Hawkeyes powstrzymała trzy osobne ataki ze stanu Maryland i odniosła w sobotni wieczór w XFINITY Center zwycięstwo 93-85.

Dalej: Podsumowanie: Caitlin Clark wygrywa w sobotę mecz koszykówki kobiet w stanie Iowa w Maryland.

Clark zakończył mecz z 38 punktami i 12 asystami, a Hawkeyes poprawili ogólny wynik do 21-2 i 10-1 w grze Big Ten Conference, przerywając jednocześnie passę siedmiu porażek z rzędu w Maryland. Hawkeyes przegrali tu rok temu 96:68, a Clark miał zaledwie 18 punktów. Nigdy nie zdobył mniej niż 21 runów w 33 meczach.

Maryland poniosła czwartą porażkę z rzędu 12-10, 4-7.

„Po raz pierwszy jestem szczęśliwa w tej sali prasowej, więc jest wspaniale” – powiedziała główna trenerka stanu Iowa Lisa Bluder. „Gratulacje dla Maryland za najlepsze warunki. To znaczy, było tam głośno. Trudno było się porozumieć”.

Na 40 sekund przed końcem Molly Davis rzuciła sztyletem za trzy punkty i zapewniła zwycięstwo w Iowa oraz emocjonującą rywalizację, która przez cały wieczór dostarczała emocji. Davis zakończył mecz z 17 punktami, a Kate Martin dodała 15 punktów i 10 zbiórek. „Chodźmy, Jastrzębie!” Śpiewy podekscytowanych fanów hokeja uświetniły uroczystość zwycięstwa w Iowa.

READ  Wojna między Izraelem a Gazą: Stany Zjednoczone zapewniają lot pierwszej pomocy do Strip

Hawkeyes pokonali Maryland 48-32 i zanotowali 17 zbiórek w ofensywie, w tym jedną Sydney Affolder i kopnięcie do Davisa, co dało Iowa prowadzenie 89-80.

„Dobre rzeczy dzieją się, kiedy dostajemy deski” – powiedział Davis. „Myślę, że Hannah miała trzy córki i dlatego byłem taki otwarty”.

Halę wypełnił całkowicie wyprzedany tłum, a tysiące fanów ustawiło się w kolejce co najmniej 2,5 godziny przed rozpoczęciem czwartej wyprzedaży w historii XFINITY Center. Stadion w Maryland White miał stan 70/30 i został odnowiony po ataku Terrapins 11:0, który zmusił Bludera do ogłoszenia przerwy na żądanie na 2:56 przed końcem meczu.

W tym momencie Iowa miała sześć posiadania z rzędu bez punktu i przegrywała 11-3. Przerwa w akcji i hałas uciszyły Hawkeye’y. Spinningowy układ Martina, trójka Davisa i głęboka trójka Clarka szybko doprowadziły Hawkeyes do stanu 11-11.

Pod koniec pierwszej kwarty (w której Clark zaskoczył publiczność na TikToku rzutem za trzy punkty z wynikiem 17-13 przed nadawcą Fox Gusem Johnsonem) Iowa prowadziła 27-19 i zakończyła się wynikiem 7-all. Głęboko do 9 ustanowiło rekord programu w zakresie większości trójek w kwartale.

Clark miał 23 punkty, zanim w drugiej kwarcie zadał mu cios w korpus, który wysłał go na kort Gary'ego Williamsa. Na szczęście jej nieobecność była tak krótka – tylko 66 sekund – że wydawało się, że w końcu ją powaliła.

Terrapins nie zamierzają jednak odejść spokojnie, ponieważ od dołączenia do Wielkiej Dziesiątki w 2014 roku nie przegrali u siebie, ale nie z żadnym przeciwnikiem. Wzrost stanu Maryland 23-3 w trzeciej kwarcie sprawił, że prowadzenie 58-40 w stanie Iowa zostało usunięte. Na początku tej połowy Maryland wykonał dziewięć rzutów z gry z rzędu. Jednak trzy asysty Clarke'a, świetny rzut za trzy punkty i dwa rzuty wolne z prawego skrzydła dały Hawkeyes prowadzenie i trzeci mecz zakończył się wynikiem 73-66.

READ  Zarząd Oklahomy odrzuca pierwszą w Ameryce szkołę religijną finansowaną przez podatników

Maryland jeszcze nie jest skończony. Terps odpowiedzieli atakiem i zremisowali 76:76. Ale kiedy nadchodzi kryzys, Clark jest zawsze na miejscu. Starsza gwiazda wbiła głęboko trójkę z lewej strony (jej ulubione miejsce), a następnie podała do Sydney Affolder i wyszła na prowadzenie 81-76 na 5:25 przed końcem.

Clarke miał rację, w latach 76-76 w XFINITY Center było głośno przez całą noc. Szybko ich uspokoiła.

„To ważne zagranie w meczu i kiedy tłum jest głośny, trzeba go wyciszyć” – powiedział Clark. „Myślałem, że wykonaliśmy dobrą robotę”.

Affolder 3 (po pięknym kopnięciu Clarka) podwyższył przewagę do 84-78 na 3:29 przed końcem, a Iowa w końcu była trochę bliżej wycofania się i zdobycia wielkiego zwycięstwa na wyjeździe.

38 punktów Clarka daje mu 3462 punkty w karierze. Ma teraz zaledwie 66 lat i pobiła rekord kariery Kelsey Plum w NCAA wynoszący 3527.

Każde zwycięstwo jest istotne dla Hawkeyes, którzy szukają czegoś więcej niż tylko tytułu mistrza Big Ten Conference w sezonie zasadniczym. Chcą rozstawienia nr 1 w turnieju NCAA.

9-1 w grach konferencyjnych i nr 1 w rankingach Wielkiej Dziesiątki. W sobotę wystąpią w trójstronnym remisie z numerem 7 w stanie Ohio (pokonanie Iowa w Columbus) i numerem 9 w stanie Indiana (przegrana w Iowa City). W niedzielę o 12:00 czasu polskiego drużyna Hoosiers zagra na stadionie Ohio State.

„To ogromne zwycięstwo naszego programu” – powiedział Clark. „Zawsze możesz ukraść zwycięstwo w pojedynczym meczu na wyjeździe, największe w rankingach Wielkiej Dziesiątki”.

Następnie w czwartek o 20:00 Iowa podejmie Penn State (16-6, 7-4), a następnie w niedzielę o Super Bowl uda się do Nebraski (14-8, 6-5).

Felietonista Hawkeyes, Chad Leistikov, od 29 lat zajmuje się sportem w The Des Moines Register i USA TODAY Sports Network. Dołącz do grupy wiadomości tekstowych na czacie (bezpłatnie dla subskrybentów). HawkCentral.com/HawkeyesTexts. Obserwuj @ChadLeistikow na Twitterze.