Wyniki końcowe Copa America 2024: Argentyna pokonała Kolumbię 1:0, Messi doznał kontuzji.

Miami Gardens na Florydzie (AP) – Lionel Messi macha rękami. Kubek podskakiwał w jego uścisku w górę i w dół. Łzy frustracji dwukrotnego mistrza Copa America i zdobywcy Pucharu Świata jakąś godzinę wcześniej zamieniły się w śmiech i uściski.

Messi był zmuszony oglądać większą część drugiej połowy i dogrywki z powodu kontuzji nogi. Jednak w niedzielny wieczór Argentyna zdobyła swoje drugie mistrzostwo Copa America, pokonując Kolumbię 1:0. Ladaro Martinez zdobył bramkę w 112. minucie.

„Leo to najlepszy zawodnik w historii” – powiedział przez tłumacza trener Argentyny Lionel Scaloni. „Nigdy nie chce opuszczać boiska. Chce dalej grać, bo ma spuchniętą kostkę. Kocham tych zawodników. Nie chce grać, bo jest samolubny lub samolubny. Chce grać dalej, bo nie chce opuścić swoich kolegów z drużyny… Urodził się, aby grać na boisku.

Następnie Messi doznał niepowiązanej kontuzji Uciekł w 64. minucie. Ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki zakrył twarz dłońmi Usiadł na poduszce i płakał.

Martinez wbiegł na ławkę rezerwowych i uściskał swojego 37-letniego kapitana po golu, który zapewnił Argentynie rekordowy 16. tytuł Copa.

Gdy ostatni gwizdek zabrzmiał po północy, Messi skinął na swoich starszych kolegów z drużyny, aby podnieśli trofeum wraz z nim: 36-letni Nicolas Otamendi i Angel Di Maria, który odchodzi z reprezentacji. Kiedy posypały się kaskady białego konfetti, cała trójka przytuliła się.

„Prawda jest taka, że ​​trudno to opisać” – powiedział Di Maria. „To było tak napisane. Wczoraj wieczorem przy kolacji powiedziałem chłopakom, że miałem sen. Dlatego powiedziałem, że to mój ostatni Copa America. Dotarliśmy do finału i go wygraliśmy, więc marzyłem, że mogę wyjść na boisko lubię to.

„Zawsze będę wdzięczny temu pokoleniu, które dało mi wszystko, pomogło mi zdobyć to, czego zawsze chciałem, a dzisiaj idę w tym stanie” – powiedział Di Maria. „Nie mogło być lepiej”.

READ  WGA głosuje za zakończeniem strajku

W meczu, który rozpoczął się 1 godzinę i 22 minuty spóźnienia z powodu przepełnienia na stadionie Hard Rock, Argentyna zdobyła swój trzeci główny tytuł, po Copa America w 2021 r. i Pucharze Świata w 2022 r., a także dołączyła do Hiszpanii, która wygrała Mistrzostwa Europy w 2008 i 2012 r. Puchar Świata 2010.

Argentyna zakończyła także serię 28 meczów bez porażki Kolumbii w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2022 roku, przegraną 1:0 z Albiceleste.

W niedzielę Martinez wszedł na boisko w 97. minucie i strzelił gola po doskonałym podaniu Giovanniego Lo Celso, po czym Leandro Paredes wyprzedził Kolumbijczyka wślizgiem w pobliżu środkowego paska. Paredes wymienił podania z Martinezem, po czym podał piłkę do Lo Celso, który posłał prosto, gdy Martinez minął obrońcę Carlosa Cuestę.

Martinez dobiegł do piłki, dotknął go, co posłało go w pole karne, po czym prawą nogą uderzył w uniesione ramiona bramkarza Camilo Vargasa, zdobywając 29. gola w międzynarodowym meczu, a zarazem piątego najwyższego w turnieju.

Trener Kolumbii Nestor Lorenzo powiedział, że kilku kolumbijskich zawodników zakończyło treningi z poważnymi skurczami mięśni. Temperatury sięgały lat 80., a wilgotność powietrza sięgała 73%.

„Gra w finale nie jest łatwa. Nikomu nie jest to łatwe” – powiedział Lorenzo za pośrednictwem tłumacza. „Zagrali sześć meczów w ciągu 21 dni i zaczęli odczuwać rezultaty. Wszyscy poczuli skurcze, niektórzy w obu nogach. Wszyscy opuścili boisko zmęczeni i wyczerpani.

W swoim 39. i prawdopodobnie ostatnim występie w Copa America Messi strzelił gola w tym meczu. Został zwolniony w 36. minucie Jego lewą kostkę złapał Santiago Arias Ale nadal Na boisko wrócił trzy minuty później.

Po upadku z boiska w drugiej połowie Messi spojrzał na ławkę rezerwowych i wydawało się, że jego mecz się skończył. Idąc, kopnął prawy but i uderzył go z frustracji, a jego kostka wydawała się puchnąć. Kiedy koledzy z drużyny wbiegli na boisko, gdy Martinez strzelił gola, z bosą prawą stopą, stanął na ławce rezerwowych i uniósł ręce.

READ  Czy było to zamierzone? Adolis Garcia trafia z wewnętrznej strony boiska w piąty mecz Astros-Rangers ALCS

Start został opóźniony z 20:00 EDT do 21:22 Problemy z kontrolą tłumu Poza stadionem, w tym tłum kibiców, którzy wyłamali bramki bezpieczeństwa obiektu, w którym odbędą się Mistrzostwa Świata w 2026 roku.

Gracze Urugwaju kilka dni później Byli zaangażowani w konflikt Podczas gdy kibice Columbii śledzili półfinały w Charlotte w Północnej Karolinie, wideo pokazało, jak kibice wspinają się po płotach i balustradach, aby dostać się na mecz o mistrzostwo, a urzędnicy nie są w stanie śledzić, kto kupił bilety, a kto nie.

Stadion Hard Rock wydał po meczu oświadczenie, w którym stwierdził, że obiekt „jest dumny z organizowania wydarzeń światowej klasy przez cały rok w bezpieczny i udany sposób”.

„Rozumiemy, że niektórzy posiadacze biletów są rozczarowani niemożnością wejścia na stadion po zamknięciu obwodu, dlatego będziemy współpracować z CONMEBOL, aby rozwiązać te indywidualne problemy. Ostatecznie nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich gości i personelu, a to zawsze będzie naszym priorytetem.

Kolumbia była bardziej agresywna i zmusiła bramkarza Emiliano Martineza do czterech interwencji w pierwszej połowie, ale w drugiej połowie Argentyna zaczęła bardziej zagrażać.

Nicolas Tagliafico myślał, że zdobył bramkę w 75. minucie, ale sędzia uznał go za spalonego. Messiego zastąpił Nicolas Gonzalez. Zatrzymany przez Vargasa w 95. minucie.

W drugiej połowie niedzielnego meczu wielu zawodników straciło nogi. Po występie w przerwie kolumbijska gwiazda muzyki pop Shakira została obficie spryskana spryskiwaczami do trawy, co spowodowało dłuższą przerwę.

Czas przerwy został wydłużony z normalnych 15 minut do około 25 minut ze względu na występ.

Lorenzo tam był Krytykuje nadgodziny Przed finałem sankcje nałożone na trenerów pod koniec drugiej połowy doprowadziły do ​​powrotu na boisko we wcześniejszej części meczu. W niedzielę powiedział, że najlepiej będzie kontynuować zasady obowiązujące w przerwie meczu, „aby chronić kondycję i kondycję zawodników”.

READ  Liczba akcji GameStop gwałtownie wzrosła po poście „Roaring Kitty”.

Kolumbijczyk James Rodriguez został wybrany Graczem Turnieju z sześcioma asystami.