Wynik Mistrzostw Świata 2022: Argentyna awansowała do ćwierćfinału po bramce Lionela Messiego w wygranym meczu z Australią

Ostatnia szansa Lionela Messiego na zdobycie mistrzostwa świata jest wciąż żywa po tym, jak Argentyna wygrała 2: 1 w swoim pierwszym meczu pucharowym z Australią, aby ustawić datę ćwierćfinału z Holandią w piątek o 14:00 czasu wschodniego. Drużyna Lionela Scaloniego wygrała przekonującym występem przeciwko Socceroo, pomimo pewnych wahań przed jedną z dotychczasowych niespodzianek turnieju. Początek meczu nie był tak łatwy, jak się spodziewano. Zarówno Argentyna, jak i Australia broniły się i starały się nie stracić pierwszego gola. Do otwarcia wyniku w takim meczu potrzebna była magia lewej stopy Leo Messiego, a stało się to już po trzydziestu pięciu minutach, gdy argentyńska gwiazda zdobyła gola pierwszym strzałem w meczu.

To niewiarygodne, ale był to pierwszy gol Leo Messiego podczas meczu pucharowego Mistrzostw Świata, w tysięcznym meczu w jego karierze. Tym golem, który był jego dziewiątym golem w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, wyprzedził ósemkę Diego Maradony jako najlepszy strzelec Argentyny na mistrzostwach świata i przegrał tylko z Gabrielem Batistutą (10). Druga połowa rozpoczęła się od nieoczekiwanej zmiany kilka minut po wznowieniu meczu, kiedy trener Argentyny Scaloni zastąpił napastnika Alejandro „Papu Gomeza” obrońcą Lisandro Martínezem. Argentyna zaczęła od trzech obrońców i zdecydowanie lepiej zagrała w drugiej połowie i stworzyła więcej okazji.

To Julian Alvarez strzelił drugiego gola w meczu po fatalnym błędzie australijskiego bramkarza Matthew Ryana, który stracił piłkę dzięki presji Rodrigo de Paul i Juliana Alvareza. Napastnik Manchesteru City strzelił swojego drugiego gola w rozgrywkach. Australijczykom udało się odrobić stratę w ostatnich minutach meczu dzięki bramce Craiga Goodwina (jego strzał obronił Enzo Fernandez, a później sędzia samobójczy), ale to nie wystarczyło, bo Argentynie udało się utrzymać przewagę i wygrać. awansować z 1/8 finału Albicelest Wróci w piątek i zagra przeciwko Holandii o miejsce w pierwszej czwórce Mistrzostw Świata 2022. Marzenie Messiego jest większe niż kiedykolwiek.