Wojownicy pokonali wypędzenie i odnieśli ogromne zwycięstwo w pierwszej grze nad Grizzlies

W jednym z najlepszych meczów play-offów tego roku był żołnierze złotego Stanu Pokonany Memphis Grizzlies 117-116, dając im wczesne prowadzenie 1-0 w serii i potencjalnie kontrolując przewagę własnego boiska przez resztę serii Best of Seven.

Z nowym przeciwnikiem Warriors przesunął drugiego Gary’ego Paytona do początkowego składu obok Draymonda Greena, Andrew Wigginsa, Claya Thompsona i Stephena Curry’ego, usuwając Jordana Bulla z ławki.

Po tym, jak obie drużyny wymieniły trzy punkty w pierwszych minutach meczu, Grizzlies zdobyli siłę fizyczną, a Warriors walczyli o zmierzenie się. Wykorzystując swój rozmiar, Memphis zdominował deski i powstrzymał strzelców Golden State przed wieloma otwartymi spojrzeniami, dając im prowadzenie 32-24 na koniec pierwszej kwarty.

Wkrótce wojownicy stanęli przed kolejnym problemem: nieprzyjemnym problemem. Thompson i Peyton po raz trzeci faule popełnili na początku drugiego meczu. W poszukiwaniu czegoś nowego Kerr Damion dał Lee swoje pierwsze minuty spinningu w play-offach. Podczas pierwszego ofensywnego posiadania Lee, zrobił to wzdłuż lewej linii bazowej i znalazł Paula szeroko otwartego. Poole rozbił go i doprowadził do wyścigu Dubs 10-0. Wraz z Lee wschodząca gwiazda Jonathan Kominga miał swoje najbardziej produktywne minuty po sezonie w drugim kwartale.

Ja Morant prowadził dla Grizzlies, zdobywając 18 punktów w pierwszej kwarcie, ale De’Anthony Melton był głównym zawodnikiem z ławki, zdobywając 11 punktów w pierwszej połowie.

Następnie, w ostatnich minutach pierwszej połowy, Draymond Green wywarł presję na Brandona Clarke’a i wykonał sprawdzenie w twarz, chwytając się za koszulkę, gdy odchodził. Greene szybko zareagował z żalem, stwierdzając, że to był wypadek, a sędziowie poszli przejrzeć powtórkę.

Zielony zasłużył na jednego Screamera, ale nazwali go Screamer 2 i wyeliminowali go z gry. Curry odniósł swój trzeci faul w grze szybko po wznowieniu gry, w związku z czym trzech z czterech najlepszych graczy Warriors zostało usuniętych z boiska lub miało poważny problem z faulem w inningu.

READ  Roquan Smith Trade Score dla Kruków i Niedźwiedzi: Baltimore dwukrotnie zgarnia All-Pro Line Player

Looney zastąpił Greena na początku trzeciego kwartału, a Kerr zdecydował się na powrót Poole do wyjściowej jednostki Paytona. Być może motywowani zwolnieniem Draymonda, Warriors zagrali swoją najskuteczniejszą obronę meczu i popychali rozgrywającego tam i z powrotem.

Jednak skutki nieobecności Greene’a były oczywiste. Młody sportowiec Garen Jackson Jr. eksplodował w trzeciej kwarcie, kiedy był strzeżony przez Looneya, zdobywając 14 punktów i zdobywając kilka zbiórek ofensywnych.

Z przewagą 91:90 w czwartej kwarcie Warriors mieli szansę na duże zwycięstwo w meczu 1, mimo że Green został wykluczony z boiska.

Curry usiadł, aby rozpocząć czwartą kwartę, ale Paul przedstawił kilka ogromnych wiader, w tym trzy z lewego skrzydłowego, a Thompson pomógł z trzema w przejściu. Kiedy Curry wrócił z 7:23 przed końcem, Dubs prowadził 103-97.

Następnie, gdy zegar wskazywał 5:08, wrócili sędziowie. Curry został powołany do ofensywnego przywództwa na Brooksie. Rzucił wyzwanie The Warriors i w filmie wydawało się dość oczywiste, że Brooks nie został zatrudniony. Gdyby połączenie zostało odwołane, Brooks byłby zepsuty. Zamiast tego połączenie zostało przerwane i oceniono piąty błąd Curry’ego.

Kerr zaufał Carrie i zostawił go pomimo jego fatalnego problemu. Ale Grizzlies jeszcze się nie skończyły. Morant poprowadził kolejny atak Grizzli, który dał mu przewagę w ostatnich dwóch minutach. Warriors dwukrotnie odpowiedzieli remisem, a na 90 sekund wszystko było remisowe i wynosiło 114.

Posiadając piłkę w udanym starciu, Grizzlies zremisowali świetny mecz w ramach limitów, zapewniając Morantowi doskonałe podanie do Clarke’a, aby zakończyć mecz.

READ  Rozgrywający Philadelphia Eagles Jalen Hurts ma dziewczynę; Filadelfia ma uczucia

Zarówno Thompson, jak i Curry przegapili swoje otwarte spojrzenia, gdy próbowali odpowiedzieć, ale wymuszony skok dał Golden State kolejną szansę na 39,7 sekundy przed końcem. Thompson otworzył trzy kolejne i tym razem nie przegapił.

Spóźniony na 117-116, Morant wjechał w Curry, ale Steph wykonał oszałamiającą grę defensywną, aby wymusić kradzież. Memphis dwukrotnie próbował wymusić obrót, ale za każdym razem pozwalali, by cenne sekundy umykały zegarowi. Na 6,7 ​​sekundy przed końcem Thompson popełnił faul i poleciał na linię rzutów wolnych.

Problemy z linią rzutów wolnych Warriors powróciły z nawiązką. Thompson, który ma 84,9% kariery strzeleckiej, przegapił oba.

Na 3,6 sekundy przed końcem Grizzlies mieli ostatnią szansę. Thompson skorzystał z okazji, aby nadrobić nieudane rzuty wolne, pomagając Paytonowi przegapić Moranta, gdy skończył się czas.

Curry zdobył 24 punkty. Wiggins i Thompson dodali odpowiednio 17 i 15. Podczas gdy strzał Otto Portera Jr nadal nie padał, zagrał dla drużyny 8 wysokich zbiórek. Wychodząc na prowadzenie pod nieobecność Greena, Looney również dodał 8 punktów i 6 zbiórek. Jednak Paul był z pewnością najlepszym graczem w Warriors. Z ławki Paul prowadził Golden State z 31 punktami, 8 zbiórkami i 9 asystami.

Morant i Jackson spotykają się, aby wyrządzić większość szkód Grizzliom. Jackson prowadził ich z 33 punktami i 10 zbiórkami. Morant zdobył 34 punkty, 9 płyt i 10 asyst. Jednak Milton ochłodził się w drugiej połowie i zarówno Desmond Payne, jak i Dillon Brooks byli niezwykle spokojni, zdobywając zaledwie 17 punktów po strzale 6 na 23 z pola.

Obie drużyny będą miały dzień wolny przed meczem dwa mecze we wtorek, 3 maja o 18:30 PST.

Po tym tygodniu nie pojawia się żadna gra.