Wnioski z piątkowych play-offów NBA: Pacers pokonują Knicks; Nuggetsy atakują Timberwolves

Eric Nehm, Fred Katz, John Krawczyński, Tony Jones i David Aldridge

Indiana Pacers stracili dwucyfrowe prowadzenie na rzecz New York Knicks i wygrali 111:106 po tym, jak Andrew Nembhardt rzucił za trzy punkty pod koniec czwartej kwarty, aż zaparło im dech w piersiach. Pacers odnieśli pierwsze zwycięstwo w serii i uniknęli deficytu 3:0.

W piątek Denver Nuggets kontrolowali mecz od początku do końca w meczu przeciwko Minnesota Timberwolves. Nuggets wygrali w nierównym stylu 117-90 i ostatecznie wyglądali jak mistrzowska wersja siebie. Czwarty mecz w Minnesocie jest kluczowy, ponieważ Denver chce wyrównać serię po dwóch meczach każdy.

Pacers 111, Knicks 106

Gra 4: Niedziela w Indianie

Seria: Nowy Jork prowadzi 2-1

Pacers odnieśli paskudne zwycięstwo, ale mimo wszystko zwycięstwo

Nie jest to ładne, ale zawodnicy nie będą się tym martwić. Nie miało znaczenia, że ​​najmniejsza liczba punktów, jaką zdobyli w meczu podczas passy, ​​wyniosła 111.

Albo Tyrese Haliburton stracił bramkę w końcówce meczu. Albo sfaulowali Jalena Brunsona w ostatnich dwóch minutach i posłali go na linię rzutów wolnych. Wygrali. Tylko to się liczy dziś wieczorem.

Po dwóch meczach, w których tempo gry było wzloty i upadki, odpowiadające stylowi sezonu zasadniczego, drużyna Indiana odmieniła sytuację w trzecim meczu i wdała się w brutalną, brzydką grę z Knicks.

Halliburton wyglądał imponująco w różnych momentach, kończąc mecz z 35 punktami, czterema zbiórkami i siedmioma asystami, ale Nembardo, który trafił na 31 stóp przed upływem zegara akcji, zakończył mecz na 17,8 sekundy przed końcem dla Pacers. .

To było brzydkie, ale Indiana wycofała się, aby wygrać pierwszy mecz tej serii drugiej rundy. — Eric Nehm, pisarz Bucks Beat

Kontuzjowany Brunson wyglądał nie na miejscu

To nie był wieczór Bransona. Nowy Jork będzie musiał mieć nadzieję, że w czwartym meczu będzie bardziej podobny do siebie.

READ  Odwołanie i opóźnienie amerykańskiego samolotu zagraża światowemu chaosowi podróżniczemu w Nowy Rok | Przemysł lotniczy

Brunson zdobył 26 punktów i zaliczył sześć asyst, ale potrzebował do tego 26 strzałów. Pacers go wytropili, czyniąc od początku meczu głównym obrońcą Aarona Nesmitha. Jeśli Branson ma problemy, zwykle chodzi o długość.

Nesmith zapewnił dłuższą opcję niż Nemhardt i DJ McConnell, którzy zastąpili Brunsona w pierwszych dwóch meczach. Nesmith wpadł Bransonowi w twarz. Walczył fizycznie poprzez ekrany. Przez całą drogę stał naprzeciw rozgrywającego.

Oczywiście było to łatwiejsze niż w zwykły piątek.

Brunson wszedł na mecz z kontuzją nogi i przez cały wieczór wyglądał na utykającego, czasami utykał i nie pokazywał swojego zwykłego wybuchu. Nesmith nie mógł prowadzić. Miał problemy z ukaraniem Indiany, którym okazał się on.

The Knicks prawie wygrali bez OG Anunoby’ego i z graczem, który nie wyglądał jak on sam. Ale potrzebują Brunsona, aby odnieść dwa kolejne zwycięstwa z Indianą. — Fred Katz, pisarz beatników Knicks

(Fot.: David Berting / Getty Images)

Timberwolves 117, Nuggets 90

Gra 4: Niedziela w Minnesocie

Seria: Minnesota prowadzi 2-1

Nuggets mają dobry start, którego szukali

Nuggets w końcu zagrali z pewną dozą fizyczności w serii półfinałowej Konferencji Zachodniej przeciwko Timberwolves.

Denver ostatecznie wygrało pierwszą kwartę. Po raz pierwszy po sezonie Nuggets w końcu wygrali pierwszą połowę.

To wszystko było bolesne dla Denver, nie tylko w tym pojedynku z Wilkami, ale także w pierwszej rundzie przeciwko Los Angeles Lakers. Nuggets pokonali Lakers 4:1, aby w wielkim stylu zatuszować te niedociągnięcia, ale w meczu z Minnesotą wychodzą na pierwszy plan.

Podczas piątkowego zwycięstwa na stadionie Target Center drużyna Denver rozegrała swój najlepszy mecz w fazie play-off. Nuggets nie tylko prowadzili pierwszą kwartę, ale utrzymywali ją przez 48 minut. Obrońcy tytułu wyglądali, jakby ludzie błagali ich, aby zostali na cały tydzień.

READ  WNBA Draft Big Board 2024: Kaitlyn Clark, Angel Reese, Paige Beukers i inni

Wysłali wiadomość, że Timberwolves nie będzie łatwo.

Jednak zwycięstwo w pierwszej kwarcie było tym, czym trener Denver Michael Malone zachwycał się przez cały tydzień. Wygraj pierwszą kwartę i na tym bazuj. Malone skupił się na małych kroczkach, zamiast próbować rozebrać całą piramidę, która oznaczała deficyt w serii 2:0, a Nuggets zareagowali.

Nikola Jokic odpowiedział po mistrzowsku, zdobywając 24 punkty, 14 zbiórek i 9 asyst. Jamaal Murray zdobył 24 punkty i wyglądał jak Jamaal Murray. Michael Porter Jr. odpowiedział 21 punktami, a Denver odpowiedział, wygrywając pierwszy mecz, a Minnesota przejęła kontrolę nad serią.

Oczywiście, odtąd jest coraz trudniej. Nuggets nadal przegrywają 2-1. Minnesota została potwierdzona, więc niedzielny mecz nr 4 będzie zacięty. Ale w piątkowy wieczór Denver było po prostu Denver.

Niewiele widzieliśmy po tym sezonie. — Tony Jones, wielki pisarz jazzowy

Wilki tracą parę po utracie dmuchawy

Bagaż, który Timberwolves przywieźli z Denver, mógł zaginąć po drodze. Po tym jak Bears z 1985 roku wyglądali jak słabsi w drugim meczu w Denver, Wilki wyglądały jak płaskonogi Timberwolves z 2009 roku w trzecim meczu.

Nuggets trafili 54 procent swoich rzutów, zdobyli 14 rzutów za trzy punkty i 20 razy byli na linii obrony, pokonując z łatwością drużynę, która przez pierwsze sześć meczów play-off wyglądała najlepiej w NBA. Nuggets w większości osiągnęli to, czego chcieli w piątkowy wieczór – Murray odnalazł swój rytm, a Jokic wypracował sobie kolejne ważne statystyki.

Pomiędzy drugim i trzecim meczem były trzy dni przerwy, co wydaje się wystarczające, aby Murray otrzymał dodatkowe leczenie obolałej łydki, a Wilki straciły przewagę 6:0 w fazie play-off.

Gobert wrócił do składu po opuszczeniu drugiego meczu z okazji narodzin syna, ale miał tylko sześć punktów i cztery zbiórki. Mike Conley zmagał się z 10 punktami, trafiając 3 z 9 rzutów. Edwards zakończył mecz z 19 punktami i sześcioma zbiórkami.

READ  Prognozy rankingowe College Football Playoff: 25 najlepszych prognoz prowadzonych przez Gruzję

Najlepszą wiadomością dla Wolves jest to, że oni sami mogą powiedzieć, że zagrali tak źle, jak to tylko możliwe. Nuggets niekoniecznie byli lepsi, a Wilki grały znacznie gorzej.

Niebezpieczeństwo polega jednak na tym, że wpuścili mistrzów z powrotem do serii i są gotowi spasować. Teraz panuje presja, aby odzyskać przewagę przed niedzielnym meczem nr 4. – John Krawczyński, pisarz beatników Timberwolves

Czy Murray może powtórzyć ten wynik ze względu na kontuzjowaną łydkę?

Malone wzywał swój zespół na wszelkie możliwe sposoby przez ostatnie trzy dni, łącznie z dzisiejszym meczem przedmeczowym. Nuggets odpowiedzieli występem godnym obrońcy tytułu NBA, pokonując Timberwolves.

Trzeba się jednak zastanawiać, jak Murray, który miał trzy dni wolnego, zanim wrócił dobrym występem w trzecim meczu i uciszył hałaśliwą publiczność Target Center od srebrnej minuty, powróci trzy dni później z dniem wolnym pomiędzy meczami 3 i 4. Odpocznij po drugiej grze i opatrz kontuzjowaną łydkę.

Murray spisał się w piątek rewelacyjnie, osiągając wzrost, jakiego nie pokazywał w pierwszych dwóch meczach serii, trafiając trójki i znacznie lepiej trafiając do kosza. Ale czy jego łydka pozwoli mu zrobić to ponownie w niedzielny wieczór? – David Aldridge, starszy felietonista NBA