Węgierski Barnabas Varga czuje się stabilny po kontuzji w meczu ze Szkocją

Stuttgart (Niemcy) – Węgierski napastnik Barnabas Varga trafił do szpitala w stabilnym stanie po tym, jak doznał poważnej kontuzji podczas niedzielnego ostatniego meczu grupowego swojej drużyny w Mistrzostwach Europy.

Varga najprawdopodobniej przejdzie operację po złamaniu kilku kości twarzy. 29-latek również doznał wstrząśnienia mózgu i nie weźmie udziału w dalszej części Euro 2024, jeśli Węgry awansują do 1/8 finału jako jedna z czterech najlepszych drużyn zajmujących trzecie miejsca.

Mecz Grupy A ze Szkocją został przerwany na około 10 minut, aby Varga mógł otrzymać pomoc po zderzeniu się z bramkarzem drużyny przeciwnej Angusem Gunnem w połowie drugiej połowy.

Koledzy z drużyny Vargi podnieśli koce, aby chronić zawodnika, gdy znajdował się pod opieką personelu medycznego, a wszyscy patrzyli na niego z niepokojem.

Obie grupy fanów klaskały, gdy Varga został zdjęty z noszy.

Węgierski Związek Piłki Nożnej po meczu napisał na X, wcześniej na Twitterze: „Barnabas Varga podczas zderzenia podczas meczu złamał kilka kości twarzy, a także doznał wstrząśnienia mózgu”.

„Napastnik Ferencvarosa najprawdopodobniej przejdzie operację. Noc spędza w szpitalu w Stuttgarcie. Cały zespół mu kibicuje!”

Węgry zamknęły A Wygraj 1-0Dramatycznego gola w doliczonym czasie gry strzelił rezerwowy Kevin Xoboth.

„To był okropny moment, widzieć Barnabasa w takim stanie” – powiedział węgierski pomocnik Roland Szalai.

Dodał: „Oczywiście walczyliśmy o niego przez pozostałe 15-20 minut i chcielibyśmy dla niego wygrać i byliśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się to osiągnąć”. I tak, dedykujemy to jemu.”

Kiedy Varga był leczony, nikt na boisku ani w telewizji nie miał pojęcia, co się dzieje i jak rozległa jest jego kontuzja – tyle tylko, że opatrywali go ratownicy medyczni, gorączkowo wzywani na boisko przez kolegów z drużyny. .

Sceny w Stuttgarcie były echem poważniejszego incydentu na niedawnych Mistrzostwach Europy, kiedy duński pomocnik Christian Eriksen upadł na boisku w Parken Arena w Kopenhadze po… Choruje na zawał serca Podczas gry w pierwszym meczu swojej drużyny przeciwko Finlandii.