Trener powiedział, że Russell Gage trafił do szpitala po kontuzji podczas meczu play-off NFL

CNN

Szeroki odbiornik Tampa Bay Buccaneers, Russell Gage, trafił do szpitala z powodu wstrząsu mózgu po kontuzji podczas meczu barażowego NFL przeciwko Dallas Cowboys w poniedziałek, powiedział jego trener.

Mecz został zatrzymany na dwie minuty i 55 sekund przed końcem czwartej kwarty po tym, jak Gage upadł niezdarnie po uderzeniu w szyję w rewanżu na Raymond James Stadium w Tampie.

Wydawało się, że Gage próbował wstać, ale nie mógł i został szybko porwany przez personel medyczny.

Zabrali go teraz do szpitala, ma wstrząśnienie mózgu.Będą go również badać pod kątem możliwych urazów szyi, powiedział trener Buccaneers Todd Bowles na konferencji prasowej po meczu po porażce zespołu z Cowboys 31-14.

Zapytany, czy Gage miał ruch w kończynach, Bowles odpowiedział: „Jego palce się poruszały, kiedy tam był. Nie wiem o reszcie”.

Po kontuzji Gage był otoczony przez trenerów, a gracze z obu drużyn uklękli, podczas gdy on otrzymał pomoc medyczną. Transmisja pokazała, jak Gage porusza nogami, gdy trenerzy zapewniają opiekę. Później został unieruchomiony i usunięty z pola.

„Po kontuzji szyi i wstrząsie mózgu podczas czwartej kwarty wczorajszego meczu, Russell został zabrany do lokalnego szpitala, gdzie pozostał na noc w celu dalszych badań i monitorowania” – napisali we wtorkowym oświadczeniu Tampa Bay Buccaneers.

„Russell porusza się we wszystkich kończynach i będzie nadal przechodził dodatkowe testy”.

Kontuzja Gage’a na boisku nastąpiła zaledwie dwa tygodnie po bezpieczeństwie Buffalo Bills Dewastacja Hamlina Doznał zatrzymania akcji serca i upadł po wślizgu podczas innego meczu w poniedziałek wieczorem.

24-latek był reanimowany przez zespół medyczny, zanim karetka zabrała go z boiska w stanie krytycznym. Ze szpitala wyszedł w zeszłym tygodniu.

READ  Warriors pozwolili, aby potencjalne zwycięstwo w Minnesocie wymknęło im się spod kontroli, gdy Steph Curry odpoczywał w decydującym momencie