Sieci kontra. Celtics gola, na wynos: Jason Totem pokonuje Brooklyn 116-112 przeciwko Bostonowi.

Boston Celtics wygrał czwarty mecz z siedmiu najlepszych serii w półfinale Konferencji Wschodniej, pokonując Brooklyn Nets 116-112 116-112. Jason Tottenham zakończył Boston z 29 punktami, pięcioma asystami i trzema zbiórkami, prowadząc w Celtics. Ostatecznie wysiłek Tottenhamu, wraz z pozostałymi wkładami Celtics, wystarczył, aby powstrzymać potworną grę Kevina Duranta, która zakończyła się porażką z 39 punktami, dziewięcioma asystami i siedmioma zbiórkami.

Boston zbliża się teraz do zwycięzcy serii pomiędzy Milwaukee Bucks i Chicago Bulls, z którymi Bucks prowadzą obecnie 3-1. W tym okresie poza sezonem Nets stanie przed wieloma pytaniami i można śmiało powiedzieć, że będą musieli zmierzyć się z nimi znacznie wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Oto trzy kluczowe wskazówki dotyczące postępu w grze 4.

1. Historycznie bliskie zamiatanie

Przyjrzyjmy się marginesom zwycięstwa w każdej z czterech gier w tym cyklu:

Gra 1: Przez Celtics1

Gra 2: Celtics Wszystkie7

Gra 3: Celtics Wszystkie6

Gra 4: Celtics Wszystkie4

To oznacza 18 punktów w czterech meczach. Nick Cloxton chybił 18 rzutów wolnych w serii. Do tego stopnia różnica między tymi zespołami była niewielka. Trochę więcej szczęścia poza linią, dwa odbicia na Brooklyn, aw innym świecie Nets mogą być teraz drużyną zmiatającą Celtics.

Nic z tego nie ma na celu osłabienia Celtów. Jeśli już, to zamiatanie tej konkretnej drużyny Nets w czterech bliskich meczach może być przyjemniejsze niż robienie tego w czterech ciosach. Pełną zaletą Kevina Duranta i Kyrie Irvinga jest to, że twoja drużyna zawsze może oddać dobre uderzenie na połowie kortu. Był to jeden z najlepszych duetów strzelających w historii NBA, a biorąc pod uwagę czas kryzysu zależny od kreacji rzutów na połowie boiska, czterokrotne trafienie ich w sprzęgło było całkiem imponujące.

Ale zanim zaczniesz żartować o wymazaniu sieci, pamiętaj, jak blisko była naprawdę seria. Ostatnia 18-punktowa różnica to trzecia najbliższa czteromeczowa wygrana w historii NBA. Statystyki i informacje ESPN. Tylko Cavaliers z 2017 roku (nad Pacerami) i Warriors z 1975 roku (nad Bullets) były blisko i była tylko 16-punktowa różnica między nimi.

READ  Wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: komunikaty na żywo

Mimo niewielkiej szansy na zdobycie mistrzostwa Bostonu bez rozegrania tak wyrównanej serii pod względem różnicy punktów, jest szansa. Mogą nie zamiatać każdej rundy i mogą nawet nie dostać się do finału. Ale to, co zrobili, było jednym z najbardziej imponujących osiągnięć drużyny Nets, która nie miała prawa brać pod uwagę swoich kontuzji. Celtics zmierzają w kierunku czegoś wyjątkowego, a za rok sieci mogą tam wrócić.

2. Bardzo mała, bardzo blaszka

Andre Drummond zagrał w tej serii około 60 minut. Brooklyn stracił te minuty o 25 punktów. Resztę serii wygrali o siedem. Nick Cloxton wykazał znaczną poprawę w obronie, ale oddał strzał 1 z 11 z linii faulu. Poza tym był fantastyczny, ale to jest różnica w nieudanym meczu z rzutami wolnymi. Tak więc dzisiaj jest jedynym wielkim człowiekiem Blake Griffin, który okazał się wiarygodny na obu frontach.

Sieci nie używały Griffina przez cały sezon. W serialu zadebiutował dopiero w trzeciej grze. Zagrał 18 minut w meczu 4, a Nets wygrał te minuty 10 punktami. Pod koniec czwartej kwarty cierpiał na przewidywalny gaz iw ostatnich minutach musiał oddychać. Tak się dzieje, gdy ktoś spoza twojego cyklu staje się kluczowym graczem w środku serii playoffów.

Gdyby Griffin został już wprowadzony w tej serii, trudno byłoby nie odgadnąć, czy mógł wykonać jedną, czy dwie gry. Wymagane w play-offach. Griffin naprawdę walczył przez większość sezonu. Brooklyn polegał na nim przy tworzeniu Open 3s w zeszłym roku, a w tym sezonie zabrał tylko 26,2 procent zza łuku. Fizycznie nie jest taki sam.

Ale kiedy polegasz na podstawowym cyklu, który obejmuje graczy, którzy zarabiają najmniej pieniędzy, bardzo ważne może być maksymalne wykorzystanie każdego z nich. Nets zbyt późno odkryli Griffina i zapłacili za niego cenę w tej serii.

3. Z lub bez Tatum

W wielkim planie przetrwanie Bostonu w finale 2:38 bez Jasona Tatuma nie zmieni skali ich zwycięstwa. Niezależnie od tego, czy jest, czy nie, przechodzą do drugiej rundy. Ale zawsze jest kilka niewidzialnych momentów na ścieżce mistrzostwa, które sprawiają, że zespół wierzy, że może wygrać mistrzostwo.

Bucks rok temu musiał wygrać dwa mecze bez Giannisa Antetokounmpo. Shahul O’Neill został sfaulowany po tym, jak Kobe Bryant zdobył 4. mecz finału 2000 Lakers Famous 2000. Nie zawsze to nie istnieje, ale jeśli zespoły wygrają mistrzostwa, rzadko będzie to łatwe lub czyste. Są chwile zwątpienia, chwile, które pojawiają się, kiedy samochód może zjechać z drogi. To mógł być jeden z tych momentów, kiedy 15-punktowa przewaga rozpadła się w rękach Kevina Duranta i Kyrie Irvinga.

Ale Boston walczył o zwycięstwo i zrobił to jako zespół. Tatum byłaby miła. On zrobi swoją część. Ale każdy musi zrobić swoją część, aby wygrać mistrzostwo, a gracze Boston Roll zyskali dużo pewności siebie, próbując robić swoje.