Rudy Gobert, Timberwolves krytykuje postrzegane uprzedzenia w kierownictwie NBA

Gdy Chris Finch siedział na pomeczowej konferencji prasowej w Phoenix, było jasne, że miał uwagi od trenera Suns, Monty’ego Williamsa. Zrobione w zeszłym tygodniu dzwoniło mu w głowie, kiedy celował w sędziego w przegranej Timberwolves.

Podpalając arbitrów i publicznie wskazując na ogólnoligowy spisek przeciwko mniejszym rynkom i na rzecz większych nazwisk, Rudi Gobert przyjął podejście Freda van Fleeta.

Finch i Joubert mogą szukać swoich portfeli w najbliższych dniach. To, czy Finch uważa, że ​​​​to dobrze wydane pieniądze, zostało udowodnione przez Williamsa w wygranej 107:100 nad Timberwolves w środę wieczorem, dopiero się okaże.

„Rozumiemy, że nie jesteśmy największymi rynkami… Myślę, że chcesz zobaczyć (Kevina Duranta) w play-offach, Steve’a (Curry) w play-offach, chcesz zobaczyć LeBrona (Jamesa) w play-offach” – powiedział Joubert reporterzy z Phoenix. „Timberwolves jeszcze tam nie są. Musimy spuszczać głowy, grać dalej, a to jest zdecydowanie frustrujące, szczególnie dla mnie.”

To będzie muzyka dla uszu wielu fanów Wilków, którzy od dawna wierzyli, że ich drużyna nie została sprawiedliwie wstrząśnięta przez sędziów, ponieważ nie grają na jednym z najlepszych rynków ligi. To może być rzecz, która w końcu przekona niektórych z tych, którzy byli oszołomieni wynikami, jakie osiągnął na korcie po ogromnym handlu zeszłego lata. Ale jest bardzo prawdopodobne, że NBA ostro go ukarze za jego działania konspiracyjne.

Williams został ukarany grzywną w wysokości 20 000 $ w zeszłym tygodniu po tym, jak skarżył się, że Los Angeles Lakers wykonali 46 rzutów wolnych w wygranym meczu z Suns. W środę wieczorem w Phoenix, Suns mieli 27 rzutów wolnych, a Minnesota 12. Gwiazda Suns, Devin Booker, zdobył 15 rzutów wolnych, więcej niż cała drużyna Wilków.

„To zadziałało, ponieważ oni stanęli na linii 27 razy, a my 12 razy” – powiedział po meczu Finch. „Siedzenie tutaj i mówienie o tym lub czymkolwiek musiało im zadziałać, ponieważ jest to zespół, który historycznie nie popełniał błędów w takim tempie, jak dzisiaj”.

Komentarze Fincha i Jouberta przyćmią fakt, że Wilki przekręciły piłkę 21 razy i spudłowały 13 z 18 3 w drugiej połowie. Carl Anthony Towns zdobył 20 punktów, trafiając 7 z 12 rzutów w pierwszej połowie, ale zdobył tylko pięć punktów i oddał pięć strzałów w drugiej połowie.

READ  Matthew Stafford opuszcza grę przeciwko Świętym po kolejnej ocenie wstrząśnienia mózgu

Anthony Edwards zdobył 22 ze swoich 31 punktów w drugiej połowie, ale atak Wilków zbyt często był w stagnacji, brakowało ruchu piłki i ruchu, który podkreślił ich serię czterech zwycięstw z rzędu. Podczas jednej sekwencji w czwartej kwarcie Coyotes oddali sześć strzałów na swój majątek i wszystkie spudłowali.

„Stało się lepkie na górze podłogi” — powiedział Finch, używając terminu, którego używał kilka razy w tym sezonie, kiedy podawanie utknęło w martwym punkcie. „Nie podobała mi się nasza dzisiejsza historia. Nasza historia nie była zbyt dobra. Pozwoliłem im usiąść w grach. Kiedy uderzyliśmy w lukę, byli owinięci wokół nas – bardzo fizycznie. Musieliśmy nawrócić niektóre z nich w nasze okazje do rzutów wolnych, ale tego nie zrobiły”.

Timberwolves (39-38) strzelili lepiej z gry, trafili dwa razy więcej za trzy punkty, pokonali Suns i utrzymali Duranta do 16 punktów po trafieniu 5 z 18 po kontuzji kostki. Ale wywołali 24 faule na 16. Wilki prowadziły 10 punktami na początku trzeciej kwarty i od tego momentu Suns oddały 20 rzutów wolnych, podczas gdy Wilki oddały pięć. Siódmy rozstawiony Coyotes spadł za Golden State Warriors (40-37) w wyścigu o rozstawienie nr 6.

„To nie fair. To naprawdę nie fair” – powiedział dziennikarzom Joubert. „Każdej nocy. Jestem w tej lidze od 10 lat i zawsze staram się rozstrzygnąć wątpliwości, ale trudno mi myśleć, że oni nie próbują pomóc (The Sun) w dzisiejszym zwycięstwie.

„Trudno mi myśleć, że nie próbowali sprawić, by Warriors wygrali zeszłej nocy lub Sacramento Kings zeszłej nocy. To dość oczywiste dla koszykarza. Jestem w tej lidze od dłuższego czasu i to jest brak szacunku. ”

Gobert został wezwany do kilku nielegalnych ekranów, co pomogło zwiększyć jego sumę do sześciu w grze. Joubert jest jednym z najlepszych obserwatorów w lidze i wydaje się, że wielu z nich porusza się, ale Finch nie zgadzał się ze sposobem, w jaki sędziowie interpretowali niektóre zagrania.

„To nie były nielegalne ekrany” – powiedział Finch. „To były fizyczne zagrania. Durant uderza łokciem Rudy’ego w twarz Rudy’ego, co zdarza się w całej lidze. Za to oznaczają Rudy’ego.”

READ  Raport kontuzji Eagles: Jalen Hurts nie może rozpocząć kolejnego tygodnia

Możliwe, że Finch miał na myśli Booker-On Ocena faulu ofensywnego do Jouberta, kiedy złapał piłkę w farbie z Bookerem na plecach, odwrócił się, by wejść do obręczy i został gwizdnięty za faul, gdy jego łokieć uniósł się wysoko, robiąc miejsce dla piłki.

Większe skargi dotyczyły wezwań, które spowodowały, że Booker był na linii 13 razy w ciągu ostatnich 20 minut gry.

Finch był szczególnie zdenerwowany wezwaniem przeciwko Jadenowi McDanielsowi na Booker z 6:42 do rozegrania meczu, a Suns prowadzili jednym. Finch nazwał to „rozgrywką”.

„Nielegalna bariera ze skrzydełkami kurczaka dla (Deandre) Aytona, a oni dają Bookerowi i 1 na blackjacka przy minimalnym kontakcie, jeśli w ogóle. Następnie wzywają kilka nielegalnych ekranów.”

Inny kąt pokazuje, jak McDaniels kładzie rękę na plecach Bookera, chociaż nie jest jasne, jak duży był kontakt w grze.

„Szczerze mówiąc, jako koszykarz, który jest w tej lidze od dłuższego czasu, jest to brak szacunku i odrażające” – powiedział Joubert. „Ciężko pracujemy, aby móc konkurować z najlepszymi, i jesteśmy manipulowani tylko w tych sytuacjach, w których ma to tak duży wpływ na grę drugiej drużyny. Wiedzą, jak to zrobić. Robią to na wiele różnych sposobów ”.

Gwizdek w drugiej połowie wyraźnie kontrastował ze sposobem, w jaki pierwszą połowę prowadzili Eric Lewis, Lauren Holtkamp i Rodney Mott. Wilki zostały odgwizdane tylko za sześć błędów w pierwszej połowie, wszystkie w drugiej kwarcie, podczas gdy Phoenix miał tylko pięć. To był intensywny, szybki mecz i atmosfera baraży, w której dwie drużyny walczyły o miejsce na Zachodzie. Wynik 18:11 po faulach w drugiej połowie.

„Myślę, że pierwsza połowa była naprawdę dobrą, czystą grą” – powiedział Finch. „To był zdecydowanie fizyczny mecz. Potem poczułem, że druga połowa się odwróciła. To nie była ta sama gra. „

Joubert od tygodni był cicho zły z powodu selektywnego egzekwowania zasad. Rutynowo jest uderzany w twarz i głową wokół kosza, ale denerwuje się, gdy sędziowie nie podchodzą do ekranu, aby przejrzeć potencjalne rażące przewinienie, gdy oceniają sprawców. Finch powiedział, że Timberwolves przesłali lidze kilka przykładów.

Stało się to ponownie w środę wieczorem, kiedy Nas Reid został sfaulowany pod koszem i uderzył go w twarz, ale gra nie została zweryfikowana z powodu potencjalnego rażącego faulu.

READ  Wynik Texas Eagles, fast food: Filadelfia zaczyna 8-0 jako pierwsza w historii franczyzy

„Widzieliśmy to kilka razy podczas tej podróży” – powiedział Finch. „To coś, czego liga jest świadoma. Pracują nad tym.”

Finch poszedł dalej niż kiedykolwiek wcześniej, omawiając niesprawiedliwe traktowanie przez urzędników, a czas może nie być zbiegiem okoliczności. Kolejnym przeciwnikiem Wilków są Lakersi, którzy wykorzystali Duża dysproporcja w rzucie wolnym na ich korzyść, gdy wrócili do playoffów.

Patrząc z szerszej perspektywy, Wilki były w stanie wygrać 2:1 w wyczerpującej trzymeczowej wycieczce, która obejmowała zwycięstwa nad Golden State i Sacramento. Zaprowadzili faworyta Konferencji Zachodniej prosto do siatki u siebie, pomimo ciężkiej choroby przebiegającej przez drużynę, przez co Taurean Prince przegapił swój drugi mecz z rzędu i spowolnił Edwardsa, Mike’a Conleya i Kyle’a Andersona. Bronili na bardzo wysokim poziomie i mieli najlepszy wieczór strzelecki Townesa od czasu jego powrotu po kontuzji łydki. To są rzeczy, na których można budować.

Pozostało im pięć meczów w sezonie zasadniczym i w piątek wieczorem wrócą do domu, do tego, co powinno być Electric Target Center. Te komentarze mogą kosztować Fincha i Jouberta trochę pieniędzy, ale prawdopodobnie zachęcą również lokalną publiczność do ich sprawy.

Ale to powinien być koniec wietrzenia ich skarg. Dali upust swoim uczuciom po przegranej z Bostonem na początku tego miesiąca i podwoili to w Phoenix. Opowiedzieli swój artykuł. Mieli dość i uświadomili to wszystkim w lidze.

Teraz jest czas, aby włożyć całą swoją uwagę i energię w rozgrywaną koszykówkę. Muszą kontynuować reintegrację miast do składu. Muszą sprawić, by Edwards był zdrowy. Być może muszą osiągnąć wynik 4-1 w ostatnich pięciu meczach, aby mieć realną szansę na uniknięcie mistrzostw rundy wstępnej.

Wiele drużyn w lidze uważa, że ​​zostały skrzywdzone przez urzędników. Czasami Timberwolves mają co do tego rację. Udowodnili też, że są zespołem, który popełnia wiele błędów. To była jedna z ich cech charakterystycznych w tym sezonie. Ale nie możesz go spożywać. To, do czego dążą i do czego ostatnio pokazali, że są zdolni, ma o wiele większe znaczenie.

(Fot. Chris Finch: Mark J. Rebellas/USA Today)