Protestujący Laver Cup odkłada mecz po podpaleniu sądu

Protestujący ustawił kort i podpalił rękę podczas meczu na turnieju tenisowym Lever Cup w piątek, na krótko opóźniając rozpoczęcie drugiego seta pomiędzy Stefanos Tsitsipas A Diego Schwartzman Na Arenie O2.

Działacz, niosąc zapalniczkę i ubrany w białą koszulkę z napisem na prywatnych odrzutowcach, udał się na boisko czarne i usiadł przy siatce. Ostatecznie osoba została zabrana przez ochroniarzy.

Pojawił się znikąd… „Mam nadzieję, że nic mu nie jest”, powiedział później Tsitsipas, wicemistrz French Open 2021.

Tsitsipas porozmawiał z sędzią przewodniczącym, aby upewnić się, że kontynuowanie gry będzie bezpieczne i poprosił o usunięcie śladu pozostawionego na boisku.

„Mężczyzna przybył dziś po południu do sądu i został szybko zabrany przez personel ochrony” – powiedział Laver Cup w oświadczeniu. „Play został na chwilę zatrzymany, został aresztowany, a policja zajmuje się sytuacją.”

Tsitsipas strzelił Team Europe 6-2 6-1 zwycięstwo nad reprezentacją świata Schwartzmana, co dało swojej drużynie prowadzenie 2-0 w rozgrywkach.

Roger Federer20-krotny mistrz Wielkiego Szlema miał zmierzyć się kilka godzin później w piątek w swojej ostatniej walce o rywalizację, łącząc siły ze swoim długoletnim rywalem. Rafael Nadal.

41-letni Federer nie zagrał oficjalnego meczu od Wimbledonu w lipcu 2021 roku i kończy karierę piłkarską po serii operacji prawego kolana.

W ostatnich latach zdarzały się inne przypadki zawieszonego tenisa na wysokim szczeblu, w tym podczas finału w 2009 roku na Roland Garros, kiedy mężczyzna poszedł do Federera i próbował założyć sobie kapelusz na głowę.

Na tegorocznym French Open, w czerwcu, protestujący w koszulce z napisem „Pozostało 1028 dni” przerwał półfinałowy mecz mężczyzn pomiędzy Droga Kacperowska Otwarte Mistrzostwa USA 2014 Marin Cilic Przyczepiając się do siatki metalowym drutem i klejem i klękając w polu.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Lakers vs Grizzlies Ostateczny wynik: Los Angeles przerywa serię 11 zwycięstw Memphis