Po tym, jak Jacoby Brissett odszedł z drużyny z powodu kontuzji barku, Drake Maye zabłysnął w finale sezonu Patriots.

Podczas gdy rozgrywki rozgrywającego Nowej Anglii wciąż trwały, Jacoby Brissett rzucił się na boisko, a Drake Maye pokazał swoją przewagę w przedsezonowym finale Patriots przeciwko Washington Commanders w niedzielny wieczór.

Brissett wystartował przeciwko rezerwom Waszyngtonu i utrzymał go – zadeklarowali Patrioci Podczas pierwszej jazdy New England w meczu doznał kontuzji prawego barku. Dowódcy koniec obrony K.J. Henry wbiegł nietknięty na zaplecze Nowej Anglii, zwolnił Brissetta i wbił jego ciało w ziemię.

Brissett zmarszczył brwi po uderzeniu, ale pozostał w grze, aby dokończyć jazdę. Rzucił jeszcze dwa podania przed puntem Patriots. Maye był rozgrywającym, gdy atak Nowej Anglii strzelił kolejnego gola z gry.

Tymczasem kamery uchwyciły Brissetta leżącego na linii bocznej, trzymającego go za ramię, ale nie jest jasne, w jakim stopniu ta decyzja miała związek z kontuzją. Główny trener Jerrod Mayo powiedział przed meczem, że Brissett powinien rozegrać tylko jedną lub dwie serie.

Patriots ogłosili w drugiej kwarcie, że Brissett doznał kontuzji prawego barku. Jego powrót został oficjalnie uznany za wątpliwy i przez resztę meczu znajdował się na uboczu, ale jego wieczór najwyraźniej dobiegł końca.

Trener Patriots, Jerrod Mayo, powiedział po meczu, że Brissett rozegra serię lub dwie. Chociaż nie ma konkretnej diagnozy, Mayo wyraził pewność, że Brissett uniknął poważnych obrażeń. Mayo powiedział również, że gdyby był to mecz w sezonie zasadniczym, Brissett byłby w stanie kontynuować grę.

Pierwsza przejażdżka Maya była najbardziej imponującym pokazem w sezonie. Po worku, z numerem trzecim i 14 na linii 10 jardów Nowej Anglii, Maye znalazł zagięcie na linii wznowienia i uwolnił się po 17-jardowym przedzieraniu się przez obronę Commanders, która skutecznie zatrzymywała głębokie podanie.

READ  Chińscy szpiedzy blokują amerykańską sondę Huawei oskarżoną o próbę rekrutacji aktywów

Dwie sztuki później Maye pokazał rękę. Na drugim i drugim z 33 jardów Nowej Anglii Maye znalazł innego debiutanta Jalina Polka po akcji w dół pola z rąk narożnika Commanders Noaha Igbinohane’a. W grze padło 29 jardów i pierwsza próba.

Polk, który otrzyma wybór w drugiej rundzie draftu w kwietniu, planuje być jednym z głównych celów Maya, ilekroć przejmie ofensywę Nowej Anglii.

Maye wykonał trzy kolejne podania po podaniu, które zakończyło się podaniem wahadłowym do rozgrywającego Kevina Harrisa i zdobył przyłożenie z 18 jardów.

Maye wykonał 5 z 6 podań na 71 jardów i zdobył wynik oprócz akcji z 17 jardów.

Maye zakończył pierwszą połowę dla Nowej Anglii. Patriots ponownie nie zdobyli gola, ale Maye ponownie pokazał swoją przewagę, głębokim przyłożeniem zniweczonym rzutem karnym, gdy dostał szansę w drugiej minucie gry.

Stojąc naprzeciwko drugiej i dziesiątej na linii 48 jardów Waszyngtonu, Maye uniknął presji i uderzył szeroko otwartego KJ w pobliżu linii bocznej na linii 10 jardów. Zardzewiały po lewej stronie, po czym wykonał głębokie podanie w dół do Osborne’a. Asbron wpadł i zdobył przyłożenie.

Jednak nielegalna kara za formację na lewym ataku Chukwumy Okorafora unieważniła mecz. Kara oznacza linię ofensywną, która przez całą pierwszą połowę walczyła z rezerwami Waszyngtonu.

Maye zakończył pierwszą połowę 13 z 20 podań na 126 jardów (6,3 jarda na próbę) z przyłożeniem i bez strat. Dołożył 17 jardów po ziemi. Na początku drugiej połowy nie wrócił na boisko.

Drake Maye zaimponował w połowie meczów przeciwko rezerwowym dowódców. (AP Photo/George Walker IV)

Ponownie Maye nie stawił czoła żadnym starterom NFL w obronie. Jednak wysiłek ten z pewnością dodał pewności siebie nowicjuszowi, który właśnie wrócił z obozu przygotowawczego.

READ  Awaria komunikacji w Gazie budzi obawy dotyczące izraelskich zbrodni wojennych | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Bailey Chappey i Joe Milton dokończyli resztę meczu dla Patriots. Commanders zwyciężyli 20-10 po czwartej kwarcie, w której zdobyli 17 punktów, a do których zaliczały się przyłożenia Michaela Wileya i Martavisa Bryanta.

Teraz pojawia się pytanie: kto zacznie w pierwszym tygodniu przeciwko Cincinnati Bengals? Maye – trzeci wybór w kwietniowym drafcie – jest wyraźnym starterem przyszłości. Istnieją jednak mocne argumenty przemawiające za pozostawieniem go na ławce rezerwowych na początku kariery.

Wczesne raporty z obozu szkoleniowego sugerowały, że majonez jest surowy i można go dodatkowo doprawić. W Nowej Anglii nie ma pośpiechu. Zespół Patriots nie jest obecnie stworzony do wygrywania i nie jest w stanie rywalizować w lidze AFC East. To idealna sytuacja, aby ułatwić młodemu rozgrywającemu wejście w nową rolę – zwłaszcza, że ​​Brissett jest doświadczonym i zdolnym starterem w składzie.

Mayo poprawił się od rozpoczęcia obozu, włączając w to niedzielny mecz i występ przedsezonowy w drugim tygodniu przeciwko Philadelphia Eagles.

„Zdecydowanie zrobił krok do przodu” Mayo powiedział po meczu Orłów. „Turniej się jeszcze nie skończył. Oni nadal tam wyjdą i muszą pokazać się nie tylko sobie i swoim trenerom, ale także swoim kolegom z drużyny. Zatem z pewnością jest to nadal turniej”.

Jeśli Brissett rzeczywiście odniesie kontuzję, zmieni to kalkulację decyzji Mayo. Przedsezon dobiegł końca, a Patriots będą mieli dwa tygodnie wolnego od zawodów przed inauguracją sezonu 8 września – podczas której Mayo wybierze początkowego rozgrywającego. Mayo po niedzielnym meczu nazwał go „drugim najlepszym rozgrywającym” w swoim składzie, co daje jasny obraz tego, dokąd zmierza.

Tymczasem najważniejszym pytaniem nie jest to, czy Mei dostanie pracę na początkowym stanowisku, ale czy powinien zacząć ją na początku swojej kariery, czy też spędzać więcej czasu poza ławką rezerwowych.

READ  Ron DeSantis: Trump mówi, że gubernator Florydy próbuje „przepisać historię” w swoim rekordzie Covid-19